şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kafa-gövde paritesine göre rahatlıkla küçükbaş kategorisine sokulabilecek bu talihsiz hayvanlar, arada kalmışlığı ve tasarıma çok önem verilmediği zaman ne gibi şeyler olabileceğini her gün doğumunda yeniden kanıtlarlar. sürmek için, koyun yahut keçi kadar konforlu değildir ama süratlidir. eğer "bende italyan ruhu var, önce hız" diyorsanız, tavsiye ederim. fakat "önce güvenlik ve sağlamlık"sa konu, koyunların yol tutuşu ve stabilitesi gerçekten iyidir. ikinci eli de para eder hem.

  ortalama bin liraya alıcı bulabilen devekuşları, ekseriyetle çiftliklerde muhafaza edilir. deliren devekuşlarını sağ şeritten kaptırmış gidiyor görürseniz, rahatlıkla delirdiğinizi düşünebilir ve dikiz aynasında kendi kendinize göz kırpabilirsiniz. beyinleri gözlerinden küçük olan bu hayvanların delirme opsiyonları yoktur. delirecek kadar beyin yok lan hayvanlarda! delilik insana mahsustur, tadını çıkarmak lazım.

  ofiste dolaşan devekuşunun gözlerine bakmamaya çalışırken. yeni delhi.
 • tav$anın teki ormanda gidiyomu$..garip bi hayvan görmü$..sen nesin die sormu$ o hayvana..hayvan ben kurtköpeğiyim demi$..annem köpek babam kurttur demi$..tav$an hmm tamam o zaman demi$..biraz daha gitmi$.. bi garip hayvan daha görmü$...ona da sormu$ sen nesin die..o da ben katırım demi$..annem at babam e$ektir demi$(ya da tersi i$te:)..tav$an hmm ilginç demi$..biraz daha yürümü$..ba$ka bi hayvan daha görmü$..ona da sormu$ sen nesin die..o da ben deveku$uyum demi$..tav$an : hassiktir lan..

  yıllar sonra gelen edit: (bkz: sozlukte fikra anlatmak)
 • koca popolu, kırmızı etli, uzun bacaklı, leyla bakışlı, yarrak kafalı bir hayvandır.
 • kafasını kuma gömerek köstebeklerin seks yaşamını dikizleyen, hayvan pornosu seven sapkın yaratık.
 • iyi ki ucamiyor da tepemize sıçamiyor dedigim hayvan.
 • tehlikeyle karsilastiginda, yere kazilmis cok derin olmayan bir cukura yerlestirdigi yumurtalarini duzeltmek ve bir araya toplamak ihtiyaci duyan, bunu ancak gagasiyla yapabilecegi icin kafasini bu cukurun icine sokan, bunu yapinca uzaktan bakildiginda kafasi yerin altina giriyormus gibi gorunen, bu goruntu de her nasilsa tarih boyunca "iyi de bu hayvan sonucta bir kus, kafasini kuma gomerse nefes alamaz ki!" seklindeki bir akil yurutmeye takilmadan sagduyuyu sollamis oldugu icin, herkesce tehlike durumunda kafasini kuma gommesi ozelligiyle taninan hayvan. yoktur boyle bir ozelligi.
 • devekusu almak isteyen bir arkadasim sayesinde (evet dogru duydunuz boyle bir arkadasim var) boyunlarinin egilip bukulebilen bir mekanizmaya sahip oldugunu ogrendigim hayvan.
  zira uzerine bindiginizde kusunuzu* kontrol etmek icin bir joystick gorevi goren boyundan tutmak gerekiyor.
  saga donmek icin boynu saga dogru bukmek, sol icinse artik tahmin ettiginiz gibi sola dogru bukmek gerekli. hayvaninizi durdurmak icinse boynu kendinize dogru cekmeniz yeterli olacaktir.
  dikkatli surusler
 • dunyada ya$ayan en hizli 2 ayakli varlik, sadece sprinter olmayan iyi bir atlet. yarim saat boyunca araliksiz 50 mph ko$abilir ki bunu yapan ba$ka canli yok bu alemde. kraliyim ordan biliyorum*.
 • ingilizcesi (bkz: ostrich)
  devekuşları saatte 50 mil koşabilirler ve başlarını kuma sokmalarının nedeni saklanma arzusu değil, su bulma isteğidir.
 • zeki alasya-metin akpinargillerin kabaresinin adi..