şükela:  tümü | bugün
  • iki gündür histerikçe gülüyorum. video sanırım almanya'da çekilmiş. 43 saniyelik videoda üç dört tane drama var. yılın en başarılı videosu.

olay şu. bir alman velet -ki ismi thomas oluyor- midilliye binmeye heves etmiş. al midilli ver midilli derken midilliye binmiş. midilli de nasıl yavşak bir hayvan, at desen değil, katır desen değil, eşek de değil, böyle yavşakça dolaşıyor.

thomas midillideyken midilli böyle bir ürperiyor, noluyor lan diye arkaya dönüyor arkada bir road runner var abi. gaza basmış geliyor hayvan ama neye sinirli belli değil. midilli birden depara kalkıyor hassiktir hassiktir diye. thomas da panikliyor bu arada. babası da kameranın arkasında.

neyse devekuşu dibine kadar geliyor midillinin, thomas pat diye yere düşüyor. devekuşu da çörekleniyor başına. meğersem derdi elin thomas'ıylaymış. ulan gerizekalı git midilliyi kovala, ne istiyorsun thomas'tan.

film bende ilk burda koptu. thomas yere düştüğü an "hilfeee hilfeee aaaağğrrhh" diye bağırmaya başladı. ama hem bağırıyor hem de domalık vaziyette, dört ayak üstünde doggy style kaçıyor hahahah. devekuşu da tepeden kazulet gibi çökmüş açmış kanatları, domalık thomas'a artistlik taslıyor. babası da "haune haune" diye diye alman alman koşuyor evladını, thomas'ını ciğerini kurtarmak için. ama pezevenk herif, thomas'ı 18'ine gelince kapının önüne koyacak.

neyse adam varıyor devekuşunun yanına ki işin en komik tarafı da bu. adam olay yerine tam vardığı esnada, herkes kadrajdan çıkmış durumda ve o anda kadraj boş kalmasın diye ortadan bir eşek geçiyor hahahah

sonra çocuğun ağlamaları bir zayıflıyor, daha doğrusu panik bağırışları geçiyor "wmheeee wmheeee" diyor. sonra bir ses geliyor, o sesin devekuşunun "anamı sikme abi yalvarırım" sesi olduğunu düşünüyorum. birden soldan kadraja thomas'ın haune babası ve devekuşu giriyor. baba, devekuşunu boğazından tutmuş yere çalıyor bir de götüne tekmeler vuruyor. devekuşu da kafa topuna çıkmış semih gibi bir surat ifadesiyle yerden kalkmaya çalışıyor.

yerden kalktığı an az önceki dayı hali gitmiş bir şekilde tam bir şener şen koşuşuyla ortamdan uzaklaşıyor. ben bir videoya bu kadar gülmemiştim son zamanlarda.

bu youtube linki http://www.youtube.com/watch?v=alo0x2ganvm
    bu da youtube açmayı halen beceremeyenler için liveleak linki http://www.liveleak.com/view?i=25d_1272659107
  • sabahtan beri 10 kere falan izledim. o eşşek tipli at mıdır nedir bir an boşlukta kadraja girme sahnesi nasıl bi sahnedir. ulan videoyu kim çekti? eşşek gir kadraja! hadi hadi hadi boş bırakmayın.
    altıma sıçtım lan gülmekten.
  • ben sözkonusu videoda eşşeğin bir bilinçaltı mesajı vermek için kadraja girdiğini düşünüyorum. fight club'daki sabun gibi. biz tam midilli ve devekuşuna odaklanmışken ortaya bir eşşek görüngüsü çıkıyor ve kayboluyor. bu kadar hayvanın aynı videoda görünmesi hiç tesadüf olabilir mi?
  • muhahaha muhteşem bir detay daha keşfettim. turboya bağlayan midilli, thomas yere düşüp de devekuşuyla başbaşa kaldığı an duruyor. şöyle bir arkasına bakıyor "tamam ya derdi benle değilmiş. kurtardık mevzudan" deyip sakin sakin yoluna devam ediyor. bu ne abi?
  • çizgi film gibi. olur ya hani böyle bugs bunny'le elmer fudd önce sağdan sola doğru koşarlar, bugs bunny öndedir. sonra ekranın dışına çıkıp, geri dönüp soldan sağa koşarlar, bu sefer bugs bunny elmer fudd'ı kovalıyordur, üzerleri falan tamamen değişmiştir.

öyle bir video. önce devekuşunun biri bir midilliyi ekranın sağından soluna doğru kovalıyor. sonra ekranın dışına çıkıyorlar. o arada bambaşka boyuttan bir eşşek çıkıyor ekranı boydan boya katediyor. sonra bir bakıyoruz midilli hans'ın kılığına girmiş bu sefer soldan sağa devekuşunu hans kovalıyor.

bu arada eşşeğin gizemi hala esrarını koruyor.
  • hayır bi de yani bi ortamda eşşek ve devekuşu neden birarada bulunur ya? nerde çektiniz bu videoyu. ne alaka o kuş orda, bi de bunu çözebilsem.
  • nuri bilge ceylan daha çok böyle şeylere yönelse keşke, hepimiz oturup izleriz.

bak burda da köy var, çimen var çiftlik var. kurgu desen kralı var. kendini izlettiriyor.
  • müthiş video lan. yalnız baba görüntüden çıkmadan önce bi depara kalkıyo ki aynı anda thomas'ın "vöbaa vööbaaa" çığlıkları iyice coşuyor. benim tahminim o anda devekuşu thomas'ı götten ısırmaya başlıyor. gerzek devekuşu thomas'ı yiyecek sandı bence.
    bir de işin acıklı tarafı var ki thomas bu travmadan kurtulamaz abi. büyüyüp kocaman gürbüz bir alman olacak ama yine de dandik psikolog kanepelerinde "götümü devekuşu emdi böhühüh" diye ağlamaktan kurtalamayacak. senin için üzgünüm thomas.
  • almanin sol alt köseden kadraja girip ortaya dogru kavis cizerek sol üst köseden cikmasinin ardindan esegin sag alt köseden kadraja girip ortaya dogru kavis cizerek sol alt köseden cikmasi görüntü yönetmeninin kalitesini gösteriyor.
  • olayı organize eden eşektir. devekuşunu dolduruşa getirip midillinin peşine takmıştır. işler boka sarınca da "ben yavaştan uzayım" derken kadrajdan geçmek zorunda kalmıştır.