şükela:  tümü | bugün
 • arapların şamil'i. yemedik gençler, 5000 beygir gücü ve 0-100'ü 1.8s olan otomobil bulsam kendi garajıma sokarım.
 • dubai'de gelistirilmekte olan dunyanin en hizli arabasi (giderse). 5000 beygir, 560 km/saat, 0-100 km 1.8 saniye ama frenler apartma gibi.

  arkadaki borularin egzos mu jet motoru mu oldugu sorusu gizemini koruyor. cift motorlu betmobil de olabilir simdi tam bilemedim.

  http://devel-sixteen.com/index.html

  http://jalopnik.com/…r-bullshit-supercar-1459644183

  http://www.youtube.com/watch?v=g3v22si6aay
 • dubai yapımı hypercar. 5007 beygir, v16 amerikan yapımı 12.3 litre hacimli motoruyla saatte 563 km hıza ulaşabileceğini vaat eden aracın 3 farklı versiyonu 5k, 3k ve 2k beygir seçenekleriyle geliyormuş. fiyatı ise bugatti chiron ve koenigsegg agera r gibi araçlara göre biraz daha ucuz görünüyor 2.2 milyon dolarlık etiketiyle. vaat ettiği sürate ulaşabileceği yol var mı, maksimum süratin yarısına dahi ulaşsa o depo 10 dakika götürür mü, lastik dayanır mı gibi sorular bir yana dursun bence daha çok zengin arap görgüsüzlerine hitap eden bir araç olmuş.
 • su basliga 2013'te girilen "arapların şamil'i" tanimindan sonra kapanmasi ve bir daha entry girilmememesi gereken bir baslikti.

  degil üniversitede mühendislik egitimi almayi, yilda bir defa otomobil dergisi okuyan bir insan dahi, bunun ne mühendislik, ne de ekonomik olarak mümkün olmadigini anlar.

  günümüzdeki motor, sanziman, aktarma organlari teknolojisini gec, suradaki hap kadar dehlizler ile, formula 1 motorundan bile daha fazla isi üretecek bir motoru sogutabilecegini düsünebilmek icin lisede fizik derslerinize bedencinin girmesi lazim.

  muhtemelen hasbelkader petrol zengini olan bir arap milyarderin, torpille üniversite diplomasi almis, orta zekali* bir oglunun para sacma projesi.

  baba parasiyla, iki video cekip kendini otomobil gazetecisi sanan bu ve de bu tarz
  vlogger tayfaya iyi para yediriyorlar yalniz.

  adamlarin kendi youtube hesabindan paylastiklari 0-100 videosu dahi hizlandirilmis
 • o değil de bahsettiği hıza ulaşması için basit bir hesap ile 2500-2700 hp yetiyor. tabi teorik olarak. motor soğutma vs meselesini geçiyorum. bu yüzden neden 5000 hp olan var bir de?