şükela:  tümü | bugün
9545 entry daha
  • bir kisi diktator olmasin diye secimden once baskanlik karsiti demeclerinizi baz alarak size verdigimiz oylari hic etmeye hakkiniz yok. ben size oyumu ilgili kisiyi tek adam yapin diye vermedim.
  • ölüp gittiğinde, tek özelliği "türkiye cumhuriyetini yok etmiş olmak" olacak şaibeli parti başı.
  • tarihte "türkiye cumhuriyetinin yüz karası" olarak anılacak kişidir.
  • bu güne kadar kullandığım bütün oyları verdiğim partiyi feshetmeye çalışmaktadır. burayı okuyorsa bir cevap istiyorum: ben şimdi kime oy vereceğim?
  • akp tehdit mi etti ne yaptı. istediklerimizi yap yoksa hdp ile eskiden olduğu gibi yeniden anlaşırız öcalanı serbest bırakırız hdpliler ile ortak olup eskiden yaptığımız gibi türkler'in sülalesini belleriz falan dediler herhalde. ya da yossi kohen. bunun başka açıklaması olamaz. hoş gerçi şimdi de türkler'in sülalesini bellenecek.
  • ülke değil, dünya tarihinin en kötü lideridir. en kötü siyasetçisidir. en rezil, en karaktersiz parti başkanıdır. en inatçısı ve en aptalıdır.

ya da akp'nin elinde bu adamın vegasta kürtçe şarkılar söylerken üzerinde pkk amblemli tshirtlerle, 3 tane jigoloyla yapılmış işemeli sıçmalı videosu var.

başka açıklaması yok bu yaptıklarının.
  • ömrüm boyunca başbuğum türkeş, partim mçp ve mhp oldu. mhp ye verdiğim tüm oylar helali hoş olsun ama şimdiki parti yönetimine giden bütün oylarım için oy attığım elimi sikeyim.

son iki seçimde, mhp li olmayan tanıdıklarımdan oy istedim. mhp meclis dışında kalırsa hepimiz zararlı çıkarız, akp tek başına anayasayı değiştirir dedim ve oy dilendim. oy dilenen dilimi sikeyim.

parti için gece gündüz çalıştığım dönemler oldu, herkes bir köşesinden tuttu işin, kimse gocunmadı. şimdi oy atacağımız bir partimiz bile kalmadı. şimdiki parti yönetimi için çalışıp koşturduğum ayaklarımı sikeyim.

asıl önemlisi, hep fısıltılar şeklinde duyduğum başbuğ türkeş'in bir sözü varmış; "bahçeli ajan, benden sonra bu adamın mhp nin başına gelmesine engel olun" demiş. bu fısıltılara inanmadığım için beynimi sikeyim...

tanım: benle aynı havayı soluyan bir dünyalıdır.
  • ülkücüsünden muhalifine kadar herkesi bir şekilde sağlam adam olduğuna inandırmış. kendisine oy vermese bile saygı duyan milyonlarca insan var(dı).

insanlar diyor ki kasedi var ondan böyle yapıyor. bahçeli'nin bildiği var. oylamada erdoğan'ı şaşırtacak diyorlardı. ilk tur oylamalarından sonra asıl oylamaya onay vermeyecek diyorlardı. işte bir türlü inandıramıyorlar kendilerini. bir türlü konduramıyorlar sana bu ani değişimi.

peki sayın bahçeli sen niye böyle aniden değiştin? akp iktidarında şimdiye kadar göremediğin hangi ışığı aniden gördün? sen bunu nasıl kendine kondurabildin? sana inanan bu kadar insanın sesine nasıl kulaklarını tıkayabildin?

bu basit soruları sorup düşündükçe başından beri bir proje adamı olduğun iddialarına inanmaktan başka bir şey bulamıyorum. koltuk garantisi nedeniyle diyenler var ama kılıçdaroğlu'nun başbakan ol çağrısına kulak asmadığına bakacak olursak o da pek olası değil.

tek kelimeyle yazık! bu kadar insan devlet bahçeli'ye inanıp saygı duyarken 20 yıldır oturduğun parti koltuğunda başarabildiğin tek şey belki de malum şahsı başkan yaptırmak olacak. bu elindeki güç ve arkandaki kitleyle daha fazlası başarılamaz mıydı? şimdiye kadar temsil ettiğin kitleyi nasıl yüzüstü bırakıp hüsran yaşattıysan aynı hiçe saydığın seçmeninin yerine çıkarlarının peşinden koştuğun şahısla birlikte hüsranların en büyüğünü yaşarsın umarım.
  • kötü gün dostu siyasetçi. rabbim herkese böyle dostlar nasip etsin.
35 entry daha