şükela:  tümü | bugün
9269 entry daha
  • adamın duruşu bakışı her hal ve hareketi belli ediyor resmen aleni bir tehdit altında...
    bakın yazın bunu bi kenara...
    çok değişik şeyler var ama soyleyemiyor...
    madem çok zor bir durumdasın, yahu kurtlar vadisi de mi izlemedin ağa.?
    doğu bey nasıl öldürüldü?
    ağzını açtı mi?
    aslan bey iki kişinin bildiği sır değildir dedi, sıktı duran emminin kafasına, adam şehadet getirdi gitti. yahu azıcık feyz alır insan yaa ayıp yazık yani!
  • kendisine ciddi nefret duyuyorum. fakat kendisini affetmemin tek yolu, maddeler oylandıktan sonra asıl oylamada (kabul/ret/referandum) mhp'yi oylamaya sokamamasıdır.

böylece akp ile birlikte hareket edip evet deme potansiyeli olan milletvekillerini de meclis çatısı altına sokmamış olur. öyle bir durumda bu günlere gelmesine sebep olan şart her ne ise millet umursamadan onu bağrına basar.
  • bu adam kafamı bayadır kurcalıyor bir teori ortaya atıcam da bu başkanlık süreciyle ilgili birşeyler araştırdım hep aynı 2 satırlık haberler o yüzden teori baştan sıçabilir ona göre tvden de birşeyler aklımda onun yüzünden kesin sıçar diyorum ama yine de paylaşmak istedim.

teorim şu

bahçeli şu meslisi fesh etme dışındaki maddelere evet diyip o maddeye hayır diycek. referandumdan o haliyle geçecek ve başkanlık gelecek ama rte'nin istediği şekilde olmayacak. ufukta görünen kriz patlak verdiğinde başkanlık verildiği için iktidarın bahanesi olmayacak (burası tabi muamma). hop erken seçim artan terör eylemleri sebebiyle artan milliyetçilik ve sağda boşalan yerin dolmasıyla ver elini iktidar.

edit:
    böyle gaza gelip erken seçim diyip sonra hep hüsran yaşayan bu adamın bunları düşünebileceğini varsayarsak
  • devlet bahçeli yazılır ;

you die as a hero or live long enough to see yourself becoming a villain

okunur..
  • öneri geçmezse parlamento yenilensin demiş az evvel.
    bonzai bon bon
    kafalar trilyon.
    ankara merkez kafasına göre herkes.
    arkadaş sen nasıl bir rahatsızsın.
    seni çözmeye dekoder yetmez.
    lan biz kısık göz cine5 çözdük.
    seni çözemedik...
  • --- spoiler ---

"değişim meclis'ten geçmezse parlamento yenilenmeli."

--- spoiler ---

kendi vekillerini mi tehdit ediyor yoksa başka bir planı mı var?

bu adamın son dönemdeki tavırlarının sırrı gerçekten ülke siyasetine dair en merak edilesi mevzu amk.
  • devletin başına devlet değil, devletin yerine nusret gelse razıyım.
    (bkz: kim bunlar boztuzlar)
  • bu adam bütün maddelere evet der de kritik oylamada hayır derse zaten erken seçim kaçınılmaz olur. devlet bahçeli'nin ağzından seçim lafı çıkıp da seçime gitmediğimiz tek bir kere dahi olmadı. yani meclisi erken seçime götüren bu tür bir hamleyle bir anda popülerliğini tavana vurdurup dizinde sektirir ve %18-20 civarında bir oyu alıp doksana takar.

kendisine rağmen kritik oylamadan hayır çıkarsa, işte o zaman seyreyleyin bu adamın halini. mhp kesin baraj altında kalır ve tek umudumuz oyların akp'ye değil de chp'ye kayması olur. bugüne kadar da mansur yavaş dışında bunun örneğini hiç görmedik, onun da sebebi belli zaten.
  • son anda hayır çıkmasına sebep olup akp'yi boşa çıkaracak tezi "teklif geçmezse parlamento yenilenmeli" sözüyle an itibariyle çökmüştür.

türkçü eliyle ümmet devletimiz hayırlı uğurlu olsun.
157 entry daha