şükela:  tümü | bugün
 • şu an grup toplantısında, akil adamlığı yapan sanatçıları itin götüne sokmakla meşgul olan parti genel başkanı.
 • grup toplantısında doğruları söylemektedir. şu ana kadar söylediklerini başbakana söyleyebilen ya da tv de hakkında yorum yapabilene ben denk gelmedim. her zaman kendisine hak veremesem de bu grup toplantısında söyledikleri herkes tarafından bir kez dinlenmelidir.
 • bu ülkede terörün bitmesini daimi barışın gelmesini isteyecek muhtemelen son kişidir.
 • son sıralar başbakan'ın korkulu rüyası olan mhp'nin ağırbaşlı lideri.
  kendisini eski yazılarımda yer yer eleştirsem de, şu siyasi hayattaki karanlık yüzleri, apo eşbaşkanlarını ve çirkin üslubu gördükten sonra bu ülkeye fazla bir adamdır diye düşünüyorum.
  evet komiktir bahçeli'nin matematik hesabı, komiktir bazen şivesi ama bunun dışında da akp'li ampülcükler ve pkk'lı hevalleri tarafından başka eleştirilecek bir tarafı da bulunamamaktadır.

  peki ne oldu da başbakan'ın iplemediği, yavru muhalefet olarak hakir gördüğü mhp, birden başbakanın galiz eleştirilerine, medyanın linç kampanyasına, satılmış, yandaş ve sorospu çocuğu yazarların götleriyle yazdığı ısmarlama yazılara, dış ülke temsilcilerinin bile kınamalarına hedef oldu?

  hani mhp zaten önümüzdeki seçimde baraj altı kalmayacak mıydı? hani gabar dağı'nda çiçekler açacak, barış gelecek, akp'liler ile pkk'lılar yüksekova'da amerikalılar ve israilliler ile birlikte harlem shake'e başlayacaktı?
  hani barış geldikten sonra, mhp tarihten silinecek daha da başını kaldır mıyacaktı?

  tamam ampuller, tamam bölücü itler, tamam satılımış medya, tamam sorospu çocukları o zaman sorun yok, niye bu kadar tutuştunuz, gidin makarnanızı yiyin, kaçak kömürünüzü yakın, kaçak elektriğiniz kullanın, daha fazla kul hakkı yeyin, daha fazla devlet ihalesi alın, amerikan emperyalizminin daha fazla taşeronu olun, zenginliğinize zenginlik katın, gemilerinizi armada yapın...
  gidin orhan gencebay size bir teselli versin, gidin deli kadir sizi sms'leri ile sabah akşam motive etsin, gidin fuat keyman, baskın oran, avni özgürel rakı masası kursun size, parası nasılsa devletten hiç düşünmeyin...
  neden bu mhp korkusu, bırakın mhp'yi kendi haline 60 saniye sonra infilak etsin?

  biraz analiz etmeye çalışırsak:

  akp'nin bu son politikaları, imralı canisi, bebek katili goril apo ile aynı yatağa girmesi, türk milleti'nde olumsuz bir tesir yarattı. halen türk milleti'nin anestezik hali devam etse de bazı şeyleri yavaş yavaş sorgulamaya başladı...
  ve baktı ki akp-pkk-amerika-israil-barzani-chp ve akilsiz adamlar hep aynı gemiye binmiş ve sonu pek hayır görünmeyen bir limana gitmek üzere...
  işte bu noktada analar ağlamasın, barış gelecek, ekonomimiz uçacak, süper güç olacağız, savulun new ottomans coming gibi yalanların doğru olmadığını, desktop'ta görünmese de arka planda ülkeyi bölmek için başka virüslü programların da çalıştığını ifşa eden mhp, muhteşem retczep'in başkanlık uğruna ülkeyi satmaya çalıştığını türk milleti'ne göstermeye başladı.

  işte kasımpaşalı'nın ağlamaları, chp'yi , ülke işlerini, ekonomiyi, dış politikayı bırakıp mhp ile uğraşmasının nedeni budur. artık retczep, psiklojik üstünlüğünü ve dengesini kaybetti, her konuşmasında mhp'ye ve devlet bey'e verecek cevabı ancak ağız dolusu küfür ya da ilkokul terk söylemler olmaktadır. bu mhp ve devlet bahçeli için bence iyi haberdir çünkü, retczep te türk milleti'nin aslında bu bölünme sürecine destek vermediğini ve akp'nin oy oranının sürekli düştüğünü bilmektedir.

  bursa mitingi, manisa şenlikleri, antalya ve osmaniye mitingleri'nde yaşanan izdiham ve haklın teveccühü gösterdi ki türk milleti mhp'yi son kale olarak görüyor.
  eğer mhp bu tavrını sürdürürse, amerika'nın maşası akp aracılığı ile ortadoğu'yu dizayn etme çabalarına karşı koyarsa bu destek logaritmik olarak artacaktır. zaten son anketlerde mhp'nin %20 ve üzeri çıkması da bu yaşanan hadiselerin bir sonucudur.

  eğer mhp biraz daha kadrolarını kaliteli hale getirirse, sağlam ekonomi politikaları, sağlam tarım politikaları geliştirirse, biraz daha halkın arasına inerse, biraz daha medya desteği sağlarsa, chp'nin şu yıkım sürecine desteğinden ötürü akp'ye tek alternatif olarak durmaktadır.
  artık bugünün ana muhalefet partisi olan mhp yarın iktidar partisi olursa kimse şaşırmasın...
  ben ay yıldızlı-al beyaz türk bayrağımı izmir rüzgarı ile dalgalandırmaya gidiyorum, tüm ekşi sözlük yazarlarını da orda görmek isterim...
  değerli tarihçi gerçek akil adam ilber ortaylı'nın ifade ettiği üzere "bizim türklüğümüzü hiç bir hükümet sorgulayamaz"
  (bkz: 20 nisan 2013 mhp izmir mitingi)
 • allahına kurban olduğum türkmen beyi . amerika ve akepeye saydırmıştır bugün ki grup toplantısında. akepeli, bedepeli amerikan uşaklarının midesi bulanması gayet normaldir.

  https://www.facebook.com/…9607558395&type=2&theater
 • akil insanlar komisyonunu çok haklı bir şekilde topa tutmuştur.

  özellikle o "kadir inanır herkesi abdurrahman çavuş mu zannettin? hülya koçyiğit filmlerindeki sahnelerini mi anlatacak?" kısmını çok sevdim :)
 • yılmaz erdoğan'dan mükremin çıtır diye söz etmesiyle kaba etimle gülmeme sebep olmuş siyasetçidir. milliyetçilik kimlere kaldı lan, yazık.
 • bebek katili sevicilerini ve onların yandaşlarını son zamanlarda sinirden hoplatan kişi.

  sakin olun lan. herşeyin zamanı gelecek diyor adam.
 • salt doğruyu söylemektedir. dahası salt doğruyu bir tek o söyleyebilmektedir. ayrıca bir zamanlar abd gazıyla kardeş kavgasında taraf haline getirilmiş ülkücü kadroları çok daha kalifiye bir hale getirdiği için tarih bahçeli'yi çok iyi anacaktır. ayrıca partisinin neden meclise girmemesi için ayak oyunları yapıldığı da çok net bir biçimde anlaşılmaktadır.