şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bak burayı iyi oku bahçeli’yi hala destekleyen kardeşim;

  bir zamanlar meydanda ip atıp idam isteyen, şimdi bebek katilinin avukatlarıyla görüşmesi konusunda ‘sıkıntı yok, olabilir, görüşebilir’ diyor.

  başka bir şey demiyorum ben.

  hiçbir şey için geç değildir. doğru yolu görün artık.
 • kemik oy kitlesi arkasinda, yerinde yaptigi aciklamalarla siyaset oynunu kolay seviyede oynayan kisi. az konustugu icin kolay kolay acik da vermez, az asim agrisiz basim diyerek sag iktidarlara yanlamayi kendine düstur edinmistir. esasen diger partilerin isi zor:

  - akp popülist bir parti olarak her gün gündemde kalmak, kendi gücünü kanitlamak zorunda. dolayisiyla yapmasi gerekeni yapiyor, esip gürlüyorlar. cok ve yüksek sesle konusan cahil cevrede hakli görülür, azicik akli basinda olan kisi de "yarasi olan gocunur" der, ancak bir garip rant cikar iliskisi yüzünden kimsenin sesi tam olarak cikmiyor.

  - chp, ikide birde akp'den papara yedigi icin, zan altinda kaldigi icin mecburen aciklama yapiyor, biraz da meydani tamamen akp'ye birakmak istemedigi icin bunu yapmali zaten. ne varki parti ici demokrasisinde israr ederken akp veya diger partilere gelisine vurmalik laflar söyleyenler ve davrananlarin cikmasina izin veriliyor, dolayisiyla imaj olarak evrendeki bütün kötülükleri üzerine yapistiracaginiz bir süngere dönüsmüs durumda. böyle bir imaji üzerine camur atsan izi kalmayacak taze bir lider cözer ancak.

  - hdp, akp ve chp ile denge siyaseti oynadigini düsünen, ama kullanisli aptal olmaktan öteye gidemeyen bir parti. bu partiyi esas caydirici kilan ise, milletvekilleri ve yerel parti teskilatlanmalarindaki akraba iliskileri ile pkk, ypg ve diger kürt örgütlere olan baglari. burada da parti ici "demokrasisi" problemi mevcut, söylemleriyle partinin adini zan altinda birakanlar az degil. zaten bir olup susmaya karar verseler dahi, pkk'nin bir yamuk hareketi ile yine imaj zedelenmesi yasayacaklar.

  - iyip bu oyuna yeni yeni dahil olsa da, onlar da mhp'nin ilimli kesiminden yeni koptuklari icin daha mhp kadar tecrübeli bir dile sahip degiller. ama zaman icerisinde meral hanim'in bu konudaki tecrübesini birlikte degerlendirecegiz.

  böyle aktif partilerin yaninda mhp tam suya sabuna dokunmadan, sinsi sinsi bütün türkiye siyasetini yönetiyormus gibi bir gizeme sahip oluyor, liderinin enteresan bir kisilik olmasi da buna dahil elbette. adam eskilerden olunca zaten kurt politikaci yaftasi da geliyor, kafasi cok rahat olmali.

  politikayla alakali söyle bir söz birakayim:

  when your approval rates couldn't get any lower, but your reelection rates couldn't get any higher, you'd know you have won.
 • herkesin tercihi kendine.
 • oy hakkını yeni kazanmış gençler için: ce-ha-pe, kılıçdaroğlu ve imamoğlu hakkındaki bazı sözleri:

  şerefsizsin, alçaksın, ahlaksızsın. her gün yalan söylüyor. peki kimdir bu gafil? be hey densiz, be hey kanun tanımaz, ahlak bilmez! biz kandil'in yolunu hiç bilmedik. kandil'in tavizsiz havarisi, ermeni hısmı, türklüğün yaşayan düşmanısın!
  https://www.youtube.com/watch?v=zwuysrfju_k
  https://t24.com.tr/…sun-meydanlarda-ahlaksiz,298595

  tabii ki yanılmadınız, kankası hakkındaydı.
 • tanıdığım tanımadığım herkesçe istisnasız küfür ve hakaret edilen oynak lider. akplisi de chpliside mhpliside sövüyor buna. yahu sen siyasi bir lidersin , bir topluluğa hitap ediyorsun ve bu oluşuma gönül vermiş insanlarımız var. 1.5 yıl önce reise ve çevresindekilere akılalmaz derecede kimsenin aklına gelmeyecek hakaretlerde söylemlerde bulunuyordun, dolayısıyla kitlende , e şimdi kumandadaki tuştan farkın yok. ben mhp’ye gönül vermiş gençlerimize, insanlarımıza üzülüyorum. hepsi anadolu çocuğu ; dediğim dedikler ve sözleri senettir , hepsinde vatan sevgisi diğer insanlarımıza göre çoktur. şeref , söz , vatan önde gelir. malesef sen bu insanları topluma çıkamaz hale getirdin. bir an önce aramızdan dileğiyle ..
 • kendisinin öcalan avukatlarıyla görüşmeli arzusu yerine gelmiş.

  kendisine hayırlı olsun.
 • öcalan avukatı ile görüşmeli ile güzel ön aldı kabul etmeli. şimdi akp açıklama yapar, bahçeli bozuk atar. sonra hepsinden ortak cehape zihniyeti dinleriz...

  iyi parti bunu gola çevirir ama reca ediyorum siyasal islamcılığa bulaşmış kendini milliyetçi sananları partiye sokmayın. yoksa sonuç mhp gibi olur.
 • sülalesi kandillilerin bayram edeceği tuhaf hadiselere sebebiyet vermiş insan.

  bahçeli'de istanbul'da oturacağı mitilin üstüne birkaç kilo kına koyar artık.
 • terörist başının kısıtlamalarının kaldırıldığını kendisine buradan haber verelim. malum kendisi milliyetçilik yaparak oy toplayan bir şahıs. belki söyleyecek bir iki cümlesi ya da fırlatacak bir iki metre urganı vardır.