şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle yüzde 1'i aşacağını düşünmediğim orandır. dolayısıyla onu veya bunu desteklemesi bir şey fark etmez.

benim ve çevremdekilerin izlenimlerine göre mhp komple (yüzde 90 oranında) iyi parti'ye geçmiştir. kalan yüzde 10 ise akp'ye vs kayacaktır.

devlet bahçeli an itibariyle bir vakıf yada dernek başkanından ibaret görünmektedir. kendisine tavsiye bir spor kulubu kurup ankara amatör liglerde mücadele etmesidir.
  • %5.5 civarıdır. bu kesimin %1'i süleymancıdır. farkındalıkları yüksek olan %8'lik kesim başka partilere doğru yönelim yapacaktır.
  • %40 -% 45.
    onun mhp sinin adı artık akepe onun görevi de stepne başkanlık.
  • bahçeli bile akp'ye oy vereceği için %0'dır.
  • baraji gecemez. o yuzden en yakin secimden once baraj dusurulecek.
  • 1,5 milyondan fazla olmayan oydur, o da %3'ten fazla değildir.
  • az bilinen efsane analizler içeren oy oranıdır. mhp %-12, ip %97 diyorum ben. sen?
  • normal koşullarda tahmini %3-5 civarında seyrettiği düşünülen güncel oy oranıdır. mhp kendince akp ile iş birliği içerisine girerek oy sorunu yaşamadan meclise girmenin hesaplarını yapmakta. fakat bu durum , akp'nin kürtlerden aldığı inançsal (bkz: islamiyet) temelli oyların sağlığını ciddi bir şekilde tehlikeye atmakta. dolayısıyla iktidar partisi için vatan, millet, devlet, din...vb gibi hiç bir kavramın önemi yok. yalnızca çıkarlar var. buda göstermektedir ki, önümüzdeki dönemde mhp'nin kaderini akp'nin çıkarları belirleyecek.
  • yüzde 2
  • lider, doktrin, teşkilat sorgulanamaz = %5

liderin canı sıkılır uçurumdan atlarsa peşinden sorgusuz atlayacaklar sanırım.