şükela:  tümü | bugün
  • tam hali "siyasal iletişimde devlet bahçeli modeli ve bilge liderlik" olması gereken başlık.

    evet, böyle bir kitap var. yazarı bilgehan gültekin (henüz başlığı yok ama). insan kitabın ismini duyar duymaz bir okuma isteği doğuyor içine. sonuçta bilge lider devlet bahçeli modeli'ni anlatıyor.

    "türk siyasetinde uzlaşının yeni bir formülünü sunan ve sağduyu liderliğini toplumla buluşturan devlet bahçeli, siyasal iletişim açısından, güçlü bir liderlik modeli sunmaktadır. bu model, türk siyasetinin ihtiyaç duyduğu; siyasal anlaşmazlıkları gideren ve belirsizlikleri, sağduyulu ittifaka çeviren, milletten yana, millete yakın bir modeldir.
    milliyetçi hareket partisi genel başkanı devlet bahçeli’nin; siyasal karizması ve güçlü toplumsal hitabetini birleştiren liderliği, bilge liderliktir. bilge lider olarak, türk milleti için; hakkaniyet, beka, sadakat, vefa ve inandırıcı liderlik ile, güvenin ve istikrarın siyasetteki karşılığı olmuştur.
    devlet bahçeli’nin bilge liderliği, türkiye’nin uluslararası ilişkileri açısından da, ufuk açıcı ve belirleyici bir liderliktir. anlaşmazlıkları ve çatışmaları barış iletişimine dayalı siyasal formüller ile gidermek ve her kesim için güvenilir, adil, tarafsız, inandırıcı bir siyasal lider olmak, türkiye’nin dış politikası için de rehber alınabilecek bir bilge liderlik modelidir."