şükela:  tümü | bugün
  • sorumlu siyasetçi sayın devlet bahçeli'den şık bir hareket.

--- spoiler ---

mhp genel başkanı devlet bahçeli’nin “mhp genel merkezi’nin hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar varsa bozdurulsun” talimatını verdiği iddia edildi. mhp’den yapılan açıklamaya göre, bahçeli , yükselen döviz kurlarıyla ilgili twitter’dan yaptığı açıklama sonrasında parti genel merkezine de “döviz bozdurulması” yönünde talimatverdi.

bahçeli, mhp mali işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı mevlüt karakaya’ya “2018 yılında alınan hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar varsa, pazartesi gününden itibaren türk lirasına dönüştürülmesi” yönünde talimatta bulundu.
    --- spoiler ---

http://www.cumhuriyet.com.tr/…e_dolar_talimati.html
  • ya geçen de rte demişti. çünkü biliyorlar destekçileri kendileri bozun dedikçe dövize hücum ettiklerini. hani çoktan döviz bozmuşlardı?
  • yahu bozdursan ne olacak be adam. istersen milyarlar bozdur en fazla ertelersin. ekonomiden anlamam ben bile fark edebiliyorum bunu. çünkü ülkede üretim yok.
    siz de fark ediyorsunuz da işte.
  • yerli ve milli duruş olduğu söylenen talimat. gerçekte ise komedinin kendisi. devlet bahçeli hazine yardımları içinde dövize bağlı olanların bozulmasını istemiş. bir kişi de sormamış ki, devletin sana operasyonlarını yönetebilmen için, seni seçen halka hizmet etmen için verdiği parayla neden yatırım yaparsın? sen bir dernek değil misin? bu para devletin değil mi? zaten fazla geliyorsa iade edersin gerçekten yerli ve milli duruştan bahsediyorsak, değil mi?
    ha bir de 2018 öncesi olanlar ne olacak?