• ''şahsi menfaatlerini düşmanların siyasi emelleriyle birleştirebilecek gafillerin ihanetleriyle'' ifadesi koltuğunu kaptırmamak için 40 takla atan birine yazılmış gibi durmuyor mu? metni yazan sıkı bahçeli muhalifiymiş. *
  • bahçeli'nin, atatürk'ün aramızdan ayrılışının 78. yılı sebebiyle yayınladığı mesaj

--- spoiler ---

"cumhuriyetimiz kuruluş ilke ve iradesiyle yaşadığı müddetçe bu gerçek değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin nefesi yetmeyecektir. gazi mustafa kemal'in on yıllar öncesinden bizzat öngördüğü şekliyle, 'şahsi menfaatlerini düşmanların siyasi emelleriyle birleştirebilecek gafillerin ihanetleriyle' her zaman karşılaşılması mümkündür. buna karşı hazırlıklı olmak, milli birlik ve beraberliği güçlendirmek hepimizin ve herkesin en temel milli görev ve vecibesi olmalıdır."
    --- spoiler ---

keşke bu mesajı fiili durum haline getirseydin.

edit: yanlış anlaşılmayi düzeltelim. bahçeli, uzun metinde atatürk ifadesini kullanmış.
  • bari sen "gazi mustafa kemal" deme be adam. bir kere akepe destekçiliğinden yüksel. büyük atatürk de. bir şaşırt..

ama nerde...

gelen uyarılar üzerine edit : metnin kalan kısmında atatürk demiş. ama bu kendisi hakkındaki akepe destekçiliği tanımını değiştirmiyor. ayrıca bahçeli fanatiği tayfanın ne kadar ağzı bozuk, düşünmeden konuşan ve zavallı olduğunu da tekrar görmüş oldum. yazıklar olsun !
  • rte'nin danışmanları tarafından hazırlandığı izlenimini veren mesajdır. şahsi menfaatlerini düşmanların siyasi emelleriyle birleştirenlerden bahsederken bahçeli, kendi partisinin yönetim kadrosunu mu kastetmiş acaba?
  • iki paragraf metinde 6 kere "atatürk" ifadesi geçmesine rağmen sözlükçülerin ısrarla "niye atatürk demiyorsun" diye eleştirdiği mesaj.. ulan söylemiyim söylemiyim diyorum ama harbiden hepiniz gerizekalısınız.
  • nedense bana hiç samimi gelmeyen mesaj!
  • ayıp etmiştir.

bu kadar samimiyetsiz bir şekilde mustafa kemal atatürk'ü anması sözde mhp liderine yakışmamıştır, terbiyesizlik etmiştir. oy kaybetmek için yeterli bir anma mesajıdır.

sen nasıl milliyetçisin babuli ?

biz ülkeyi satana milliyetçi demeyiz... atatürk'ün şu sözleriyle kendisine yanıt verdiğim sözde milliyetçi liderdir;

--- spoiler ---

-bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. fikirlerini inkar edenler ve beni yerenler çıkabilir. hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, hint'ten, mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.

-benim ihtiraslarım var, hem de pek büyükleri; fakat bu ihtiraslar, yüksek mevkiler işgal etmek veya büyük paralar elde etmek gibi maddi emellerin tatminiyle ilgili bulunmuyor. ben bu ihtiraslarımın gerçekleşmesini, vatanıma büyük faydaları dokunacak, bana da gerektiği gibi yapılmış bir vazifenin canlı iç rahatlığını verecek büyük bir fikrin başarısında arıyorum. bütün hayatımın ilkesi, bu olmuştur. ona çok genç yaşımda sahip oldum ve son nefesime kadar da onu koruyacağım.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap