şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: harakiri)

akp içindeki truva atı diyoruz inanmıyorsunuz.
  • yok mu bir mhpli parti yetkilisi yeşillendirsin bi zahmet.

edit : çaylak bir arkadaşın kenanobrienin attığı mesajı aynen ekliyorum.

yazar olamadığım için yazamiyorum ama duyduklarim şöyle:
    bahçeli cezaevlerindeki milliyetci ve bos beleş adamlari salıp terörü sokaklarda bitirmek istiyor. bitirmek derken bunun hem teroristleri veya meyillileri öldürmek, içeri tıkmak hem de sokaklarda milliyetçi havayı yayıp ( mahalle baskısı->millet kiraathaneleri bu amaçla ) insanların içe kapanmasını sağlamak yani muhalif görüşlerin korkudan yayılamamasini saglamak. bunları direk olarak partili bi amcadan dinledim herhangi bir yorum katmadım.
  • derin bahçelinin akp'yi dipsiz bir kuyuya sürüklemesidir. iki ucu boklu değnek niteliğindeki bir durum. af çıksa seçmenler tepkili olur. af çıkmasa mahkum yakınlarına bir kere umut verildi artık, çıkmaması tepkiye neden olur.

şaka lan şaka, püskevit reisten böyle bir hamle falan beklediğim yok.devlet bahçeli kaybetmeye mahkum bir insan. bugüne kadar yanında yer aldığı herkesi o dipsiz kuyuya attı. sonuç bu olsa da bunu bilinçli yapmadı elbette.
  • tutunacak bir gündem arıyordu. bunu buldu. yoksa başka nedeni yoktur. kafası basmaz onun stratejiye mtratejiye.
  • kesin bilgi değil, sadece tahmin.

parti içerisinde alt tabakada yer alıp şu an tutuklu bulunan çok fazla mahkum var.
    bunu yakın zamanda, bir arkadaşım saçma sapan bir sebeple mahkum edilince öğrendim.

bence onları bir an önce çıkartmak istiyor bizim stepne.

artık nasıl bir denize düştüyse, her yılana sarılıyor.

yakın zamanda, seçimlerden sonra erdoğan tekmeyi basacak tabii.
    e seçmenin büyük bir kısmını da iyi parti kaptı.

af çıkartıp hem kendi üyelerini etrafında toplamak, hem de aftan faydalanan insanlara ve yakınlarına şirin görünmek istiyor olabilir.
  • akla yatan en makul düşünce, bahçelinin derinlerden aldığı bir bilgi var. buna göre türkiyeyi seçimin arefesinde karıştırmak isteyecekler. buna karşı mhp kökenli abilerin dışarıda olması ülke menfaatleri gereği lazım olan bir durum. fakat erdoğan'dan bu bilgi saklanıyor. herşeyin güllük gülistanlık olduğu anlatılıyor.
  • yaklaşık %2'lik seçmen kitlesidir.

şemsiye girdi, açılsın diye imkan zorluyor bahçeli. hiç suya sabuna dokunmadan, en kolay ve partilerüstü geniş oy kitlesi nerde? cezaevlerinde 250 bin kişi, ağır ceza suçlularını kadın katilleri vs. çıkarırsan 200 bin kişi var. af çıkarırsak bunları bekleyen aileleriyle birlikte muhtemelen bir milyonu geçkin bir oy alabiliriz.

o zaman "ködör möhkömlörönö öf götörölmölödör!"

ama üzücü bir haberim var, o şemsiye artık açılmaz.
  • 2002'deki şartların tam olarak oluşmadığını düşündüğünden yaptığı ısrardır, bence. o dönemde bir rahşan affı vardı, şimdi o eksik kaldı. ama önce affı çıkarıp sonra seçim istemesi lazımdı sanki, kafası karışmış olabilir.*