şükela:  tümü | bugün soru sor
 • devlet bahçeli'nin bulaşmadığı suç kalmamış "kader mahkumu" tescilli katil ve çete lideri alaattin çakıcı'ya af istemesi.

  alaattin çakıcı kimdir? kaynak: sabah gazetesi bu arada:))

  trabzonlu ülkücü mafya şefi çakıcı, ilk olarak 17 yaşındayken bir iett görevlisini yaralama olayına karıştı. çakıcı, daha sonra ismini istanbul'daki yasadışı faaliyetleriyle duyurdu.

  1980'li yılların sonunda yeraltı dünyasının ankara ayağında da adı duyulan çakıcı, bir süre sonra istanbul'a geçerek, buradaki gruplar içinde kendisine yer edindi.

  türkiye çapında faaliyet gösteren ve "ülkücü baba" olarak tanımlanan çakıcı, istanbul'a geçtikten sonra yine ünlü babalardan dündar kılıç'ın kızı uğur kılıç'la evlendi.

  olaylı sona eren bu evliliği ve istanbul'da karıştığı silahlı saldırılar sonrasında polis kayıtlarında önemli yer tutmaya başlayan çakıcı, sürekli karadenizli olmasıyla övündü.

  çek - senet tahsilatı
  babasını 12 eylül döneminde istanbul'un gültepe semtindeki bir kahvehaneye yapılan silahlı baskında kaybeden çakıcı, 1984'ten itibaren çek - senet tahsilatı yapan grupların liderliğini yapmaya başladı.

  eski eşi uğur çakıcı'nın uludağ'da öldürülme emrini verdiği gerekçesiyle polis ve savcılık tarafından gıyabi tutuklu olarak aranan çakıcı, ayrıca canlı yayında dyp genel başkanı tansu çiller'le ilgili yaptığı açıklamalarıyla flash tv'nin basılmasına neden oldu.

  borsacı adil öngen'in yaralanması, pamukbank genel müdürü burhan karaçam'a yönelik lav silahlı saldırı olayı, emin cankurtaran'ın vurulması, cavit çağlar'a yönelik suikast planlaması, engin civan'ın vurulması eylemlerinin azmettiricisi olan çakıcı, kendisi gibi yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden nurullah tevfik ağansoytevfik ağansoy'un öldürülmesi olayında da azmettirici olarak aranmaya başladı.

  1992'de hazırlanan sahte pasaportla yurtdışına kaçan çakıcı'nın adı, susurluk soruşturmalarında da gündeme geldi. soruşturmalarda, kendisinde sahte yeşil pasaport bulunduğu iddiaları ortaya atıldı.

  çakıcı, çek - senet tahsilatı yaptığı dönemde ankara ve istanbul'da birçok kez gözaltına alındı. soruşturmalarda, polisin mafya içindeki uzantısıyla ilgili bilgiler veren çakıcı'nın yurtdışında kaldığı süre içinde belçika, abd, italya, güney afrika, fransa, brezilya, singapur ve japonya'da dolaştığı belirlendi.

  son anda kurtuldu
  çakıcı'nın firarda bulunduğu dönemde palermo'da italyan mafyasının önde gelen aileleriyle bir toplantı yaptığı da tespit edildi. çakıcı, 1998'in şubat ayında fransa'da yapılan bir operasyonda yakalanmaktan kılpayı kurtuldu.

  41 kişinin ölümünden sorumlu tutulan çakıcı, 17 ağustos 1998'de fransız polisinin düzenlediği bir operasyon sonucunda nice'de bir otelde koruması muradi güler ve sanatçı selçuk ural'ın kızı olan sevgilisi aslı ural'la birlikte yakalandı.

  çakıcı'nın yakalanmasından sonra ortaya çıkan kasetler, anap'lı devlet bakanı eyüp aşık'ın istifasına sebep olurken, aşık ile birlikte çakıcı'ya kaçması için uyarıda bulunduğu iddia edilen dyp'li meral akşener, mit görevlisi yavuz ataç ve bursalı işadamı erol evcil de suçlandı.

  fransa'daki cezaevinde 16 ay dünyayla iletişimsiz bir odada tutuklu kalan çakıcı, 14 aralık'ta kendi isteğiyle türkiye'ye getirildi. fransa'dan şartlı iade edilen çakıcı, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrilerek tutuklandı ve kartal özel tip kapalı cezaevi'ne konuldu.

  susma hakkını kullandı
  çakıcı, türkiye'ye getirildikten hemen sonra istanbul devlet güvenlik mahkemesi'nde (dgm) tanık sıfatıyla dinlendi. yaklaşık 3.5 saat ifade veren çakıcı, soruları cevapsız bıraktı.

  çakıcı, erol evcil, ergin kardeşler gibi ünlülerin yattığı kartal özel tip kapalı cezaevi'ndeki rahatlığıyla da dikkat çekti. çakıcı'nın isteğiyle gece yarısı koğuşuna lahmacun getirttiği, avukat dövdüğü, cep telefonu kullandığı ve nuri ergin'le mektuplaştığı ortaya çıktı.

  ancak bir süre sonra çakıcı'nın "bu cezaevi ya ona ya bana dar gelecek" yönünde bir açıklama yaptığının ileri sürülmesi üzerine nuri ergin, basına gönderdiği açıklamayla sert tepki göstererek, "bana dostane mektuplar yazan biri düşman ise başımız üstünde yeri var. önümüz bayram, açıkta kalınır" dedi.

  bunun üzerinde çakıcı avukatı aracılığıyla kamuoyuna gönderdiği başka bir mektupla ergin kardeşlere meydan okudu. çakıcı, mektupta; "nuriş ve vedat denen, kişilik ve milliyet erozyonuna uğramış, garip göçebegillere: biraz adamlığınız varsa, basına demeç vermeyin, bu cezaevinde siz altı kişi bir arada yatıyorsunuz, ben de tek yatıyorum. gereğini yapmazsanız, yapmayıp da basına demeç verirseniz şerefsizsiniz" dedi.

  ergin'den ağır sözler
  mektup savaşlarında nuri ergin, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, çakıcı hakkında ağır sözler söyledi. ergin, "çakıcı adam mı, madam mı?", "şerbeti ketmerli şambabası", "voltajı düşük sihirli lamba", gibi sözlere yer verdi.

  ergin, çakıcı'ya yönelik koruma istediği şeklinde çıkan haberlere ilişkin de, "fransa'dan beri tutturmuşsun koridor yok. bu maltalarda bir de savcıdan utanmadan koruma istiyorsun. satanist düşünceli şambabası, bırak bu kurnazlığı. milleti ziyaretine bile çıkartmıyorsun. kolpacı mesajında aman beni koruyun mesajı değil mi? beni yorma. benim seninle uğraşacak vaktim yok, boşuna yalvarma" dedi.

  çakıcı ve ergin arasındaki bu kavga, cezaevi dışına da taştı. çakıcı'nın adamları karagümrük'te ergin kardeşlerin adamlarına ait olduğunu bildikleri bir lokali kurşunladı. ancak bu lokalin sonradan erginler'e ait olmadığı karagümrük spor kulübü lokali olduğu anlaşıldı.

  28 mart 2000'de ise yargıtay ceza genel kurulu, çakıcı'nın, gazeteci hıncal uluç'u yaralamaya azmettirmekten yargılandığı davanın zamanaşımdan düşürülmesine ilişkin istanbul 6. asliye ceza mahkemesi'nin kararını bozdu. çakıcı'ya yargılandığı bu davada, 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istendi.

  nisan 2000'de çakıcı hakkında emlak bankası eski genel müdürü engin civan'ı yaralamaya azmettirmekten açılan davanın zamanaşımından düştüğü ortaya çıktı.

  mehmet eymür ise internet'teki anadolu türk adlı sitesinde yayımladığı bir yazısında çakıcı'nın 3 şubat 1998'de evcil'le yaptığı bir konuşmadan söz ederek, çakıcı'nın kanser olduğunu söylediğini ileri sürdü. eymür, çakıcı'nın evcil'e, "check up yaptıramıyorum. kanser var bende. aylardır bütün vücudumda hissediyorum, içim ağrıyor. 6 - 7 paket sigara içiyorum" dediğini iddia etti.

  çakıcı'nın adamlarının karagümrükspor lokaline yaptığı baskına karşılık olarak 19 nisan 2000'de nuriş'in adamları, gültepe ve zeytinburnu'nda iki kahvehaneyi taradı. bir kişi öldü, 10 kişi yaralandı. olaydan sonra yapılan operasyonlar sonucunda aralarında ergin'in firari olarak aranan adamı yavuz erdoğan'ın da bulunduğu dört saldırgan silahlarıyla birlikte yakalandı.

  çakıcı, mayıs 2000'de türkbank ihalesini araştıran meclis komisyonu'na verdiği ifadede anap genel başkanı mesut yılmaz ile ile iki kez yüz yüze görüştüğünü söylediği belirtildi. çakıcı, komisyon üyelerine türkbank olayında büyük paralar döndüğünü, kendisine söz verilen 60 milyon doların verilmediğini ve bu yüzden yakalatıldığını söyledi. çakıcı, ayrıca 55. hükümeti de refahyol hükümetini de kendisinin yıktığını anlattı. çakıcı, ifadesinde eyüp aşık ile 200'e yakın telefon görüşmesi yaptığını da öne sürdü.

  çakıcı, 8 mayıs 2000'de istanbul dgm'de "çete oluşturmak ve liderliğini yapmaktan" yargılandığı davanın duruşmasında, mahkeme heyetine, "ben tombaladan çıkmış alaattin değilim. tabii ki ceza alacağım. eğer bana ceza vermezseniz basın sizi topa tutar" dedi. mahkeme ödeneksizlik yüzünden duruşmaya getirilemeyen sanık adnan çiçek'in son savunmasının alınması için duruşmayı erteledi.

  ergin ve çakıcı cezaevindeyken, adamları dışarıda çatışmayı sürdürdü. çakıcı ve adamları hakkında nuriş'in adamlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar hakkında davalar açılmaya başladı. istanbul dgm cumhuriyet başsavcılığı, çakıcı ile 10 adamı hakkında, karagümrük spor kulübü lokali'ne yönelik silahlı saldırıya ilişkin dava açtı. iddianamede, çakıcı'nın 304.5 ile 384 yıl arasında ağır hapis cezasına çarptırılması istendi.

  o da aftan yararlandı
  engin civan'ın yaralanması olayında azmettirici olduğu gerekçesiyle yargılanan çakıcı'nın 7.5 yıl ağır cezası istemiyle yargılandığı davası, "4616 sayılı şartla salıvermeye, dava ve cezaların ertelenmesi'ne dair kanun" gereğince ertelendi. hıncal uluç'un yaralanması olayına ilişkin 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan çakıcı'nın avukatı şeyda yıldırım'ın, pendik cumhuriyet başsavcılığı'na cezanın infazının düşürülmesi konusunda yaptığı başvuru da kabul edildi.

  çakıcı'nın, her iki davasında da "zamanaşımından düşme kararı" verilmiş, ancak bu kararlar yargıtay ceza genel kurulu ve yargıtay 1. ceza dairesi tarafından bozulmuştu. bozma kararının ardından davaların görülmesine devam edilmişti. çakıcı'nın tutukluluğu, halen başka suçlar nedeniyle devam ediyor.

  "f tipi" günler
  türkiye'ye getirildiği günden beri kartal cezaevinde yatan çakıcı da kandıra f tipi cezaevine sevk edildi. burada tek kişilik bir odaya konan çakıcı, yalnızlığını gidermek için cezaevi yönetiminden bir muhabbet kuşu talep etti. çakıcı zamanının büyük bir kısmını muhabbet kuşuyla değerlendirdi.

  bahçeli'den çakıcı'ya af çağrısı

  kim bu alaattin çakıcı?
 • ben de isterim kimse mafyacilik yapmasin, uyusturucu isine kimse bulasmasin ama doksanlarda devlet ulkuculeri bu isten cektiginde ortalik pkkli teroristlere kalmisti.

  alaattin cakici da mafya degil, kabadayidir.

  bu yazdigimi herkes farkli yere cekecek ama odak noktasi su: bu kotu isler bizler ne yaparsak yapalim olacak e bari millete devlete dusman olmayanlarin kontrolunde olsun.
  su dusunceyi ingiliz benimsiyor lubnan’da uf ne zekiler biz diyoruz ama sen x’e destek cikiyorsun oluyor. cikmiyorum hadi
  engelle butun kotu isleri engelleyebiliyorsan.
 • asker'in işini yapmaya engel olmazsa bu hükumetler ortada zaten kargaşa ve terör kalmaz güzel arkadaşım.

  yok bu adamlar varken terör yoktu bilmem ne, terör vardı millet dükkanlarında oturamıyordu bu herifler yüzünden, ne yaptılar peki başka terörist gruplarını kovup kendi terör estirmeye başladılar.

  saçma sapan konuşmayın o yüzden.
 • şu ekşide zamanında milliyetçi diye mhp'ye oy verenlerin de allah belasını versin. bu bahçeli'yi siz başımıza çıkardınız. bu tiplerin şimdi konuşmaya da hakkı yok. bu bahçeli denen şahsın ülkücüler adam öldürürken arabasından onlarca silah çıkmıştı. biz bunları söylediğimizde siz "ama akp-hdp ittifakuuu" diye zırlıyordunuz.

  sağ terörün yeni marifeti. tescilli çete liderlerinin ve katillerin "kader mahkumu" sayıldığı ülkeden bir hayır gelmez.

  adamın işlemediği suç kalmamış. ulan pkk'yı da siz yarattınız yüzsüz itler. faili meçhuller, yargısız infazlar, işkenceler bu katillerin marifetiydi de hiçbiri açığa çıkmadı. aşağıda bu suç örgütü liderinin tespit edilebilmiş suçları mevcut.

  kim bu alaattin çakıcı? (kaynak:sabah gazetesi)

  alaattin çakıcı kimdir?

  trabzonlu ülkücü mafya şefi çakıcı, ilk olarak 17 yaşındayken bir iett görevlisini yaralama olayına karıştı. çakıcı, daha sonra ismini istanbul'daki yasadışı faaliyetleriyle duyurdu.

  1980'li yılların sonunda yeraltı dünyasının ankara ayağında da adı duyulan çakıcı, bir süre sonra istanbul'a geçerek, buradaki gruplar içinde kendisine yer edindi.

  türkiye çapında faaliyet gösteren ve "ülkücü baba" olarak tanımlanan çakıcı, istanbul'a geçtikten sonra yine ünlü babalardan dündar kılıç'ın kızı uğur kılıç'la evlendi.

  olaylı sona eren bu evliliği ve istanbul'da karıştığı silahlı saldırılar sonrasında polis kayıtlarında önemli yer tutmaya başlayan çakıcı, sürekli karadenizli olmasıyla övündü.

  çek - senet tahsilatı
  babasını 12 eylül döneminde istanbul'un gültepe semtindeki bir kahvehaneye yapılan silahlı baskında kaybeden çakıcı, 1984'ten itibaren çek - senet tahsilatı yapan grupların liderliğini yapmaya başladı.

  eski eşi uğur çakıcı'nın uludağ'da öldürülme emrini verdiği gerekçesiyle polis ve savcılık tarafından gıyabi tutuklu olarak aranan çakıcı, ayrıca canlı yayında dyp genel başkanı tansu çiller'le ilgili yaptığı açıklamalarıyla flash tv'nin basılmasına neden oldu.

  borsacı adil öngen'in yaralanması, pamukbank genel müdürü burhan karaçam'a yönelik lav silahlı saldırı olayı, emin cankurtaran'ın vurulması, cavit çağlar'a yönelik suikast planlaması, engin civan'ın vurulması eylemlerinin azmettiricisi olan çakıcı, kendisi gibi yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden nurullah tevfik ağansoytevfik ağansoy'un öldürülmesi olayında da azmettirici olarak aranmaya başladı.

  1992'de hazırlanan sahte pasaportla yurtdışına kaçan çakıcı'nın adı, susurluk soruşturmalarında da gündeme geldi. soruşturmalarda, kendisinde sahte yeşil pasaport bulunduğu iddiaları ortaya atıldı.

  çakıcı, çek - senet tahsilatı yaptığı dönemde ankara ve istanbul'da birçok kez gözaltına alındı. soruşturmalarda, polisin mafya içindeki uzantısıyla ilgili bilgiler veren çakıcı'nın yurtdışında kaldığı süre içinde belçika, abd, italya, güney afrika, fransa, brezilya, singapur ve japonya'da dolaştığı belirlendi.

  son anda kurtuldu
  çakıcı'nın firarda bulunduğu dönemde palermo'da italyan mafyasının önde gelen aileleriyle bir toplantı yaptığı da tespit edildi. çakıcı, 1998'in şubat ayında fransa'da yapılan bir operasyonda yakalanmaktan kılpayı kurtuldu.

  41 kişinin ölümünden sorumlu tutulan çakıcı, 17 ağustos 1998'de fransız polisinin düzenlediği bir operasyon sonucunda nice'de bir otelde koruması muradi güler ve sanatçı selçuk ural'ın kızı olan sevgilisi aslı ural'la birlikte yakalandı.

  çakıcı'nın yakalanmasından sonra ortaya çıkan kasetler, anap'lı devlet bakanı eyüp aşık'ın istifasına sebep olurken, aşık ile birlikte çakıcı'ya kaçması için uyarıda bulunduğu iddia edilen dyp'li meral akşener, mit görevlisi yavuz ataç ve bursalı işadamı erol evcil de suçlandı.

  fransa'daki cezaevinde 16 ay dünyayla iletişimsiz bir odada tutuklu kalan çakıcı, 14 aralık'ta kendi isteğiyle türkiye'ye getirildi. fransa'dan şartlı iade edilen çakıcı, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrilerek tutuklandı ve kartal özel tip kapalı cezaevi'ne konuldu.

  susma hakkını kullandı
  çakıcı, türkiye'ye getirildikten hemen sonra istanbul devlet güvenlik mahkemesi'nde (dgm) tanık sıfatıyla dinlendi. yaklaşık 3.5 saat ifade veren çakıcı, soruları cevapsız bıraktı.

  çakıcı, erol evcil, ergin kardeşler gibi ünlülerin yattığı kartal özel tip kapalı cezaevi'ndeki rahatlığıyla da dikkat çekti. çakıcı'nın isteğiyle gece yarısı koğuşuna lahmacun getirttiği, avukat dövdüğü, cep telefonu kullandığı ve nuri ergin'le mektuplaştığı ortaya çıktı.

  ancak bir süre sonra çakıcı'nın "bu cezaevi ya ona ya bana dar gelecek" yönünde bir açıklama yaptığının ileri sürülmesi üzerine nuri ergin, basına gönderdiği açıklamayla sert tepki göstererek, "bana dostane mektuplar yazan biri düşman ise başımız üstünde yeri var. önümüz bayram, açıkta kalınır" dedi.

  bunun üzerinde çakıcı avukatı aracılığıyla kamuoyuna gönderdiği başka bir mektupla ergin kardeşlere meydan okudu. çakıcı, mektupta; "nuriş ve vedat denen, kişilik ve milliyet erozyonuna uğramış, garip göçebegillere: biraz adamlığınız varsa, basına demeç vermeyin, bu cezaevinde siz altı kişi bir arada yatıyorsunuz, ben de tek yatıyorum. gereğini yapmazsanız, yapmayıp da basına demeç verirseniz şerefsizsiniz" dedi.

  ergin'den ağır sözler
  mektup savaşlarında nuri ergin, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, çakıcı hakkında ağır sözler söyledi. ergin, "çakıcı adam mı, madam mı?", "şerbeti ketmerli şambabası", "voltajı düşük sihirli lamba", gibi sözlere yer verdi.

  ergin, çakıcı'ya yönelik koruma istediği şeklinde çıkan haberlere ilişkin de, "fransa'dan beri tutturmuşsun koridor yok. bu maltalarda bir de savcıdan utanmadan koruma istiyorsun. satanist düşünceli şambabası, bırak bu kurnazlığı. milleti ziyaretine bile çıkartmıyorsun. kolpacı mesajında aman beni koruyun mesajı değil mi? beni yorma. benim seninle uğraşacak vaktim yok, boşuna yalvarma" dedi.

  çakıcı ve ergin arasındaki bu kavga, cezaevi dışına da taştı. çakıcı'nın adamları karagümrük'te ergin kardeşlerin adamlarına ait olduğunu bildikleri bir lokali kurşunladı. ancak bu lokalin sonradan erginler'e ait olmadığı karagümrük spor kulübü lokali olduğu anlaşıldı.

  28 mart 2000'de ise yargıtay ceza genel kurulu, çakıcı'nın, gazeteci hıncal uluç'u yaralamaya azmettirmekten yargılandığı davanın zamanaşımdan düşürülmesine ilişkin istanbul 6. asliye ceza mahkemesi'nin kararını bozdu. çakıcı'ya yargılandığı bu davada, 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istendi.

  nisan 2000'de çakıcı hakkında emlak bankası eski genel müdürü engin civan'ı yaralamaya azmettirmekten açılan davanın zamanaşımından düştüğü ortaya çıktı.

  mehmet eymür ise internet'teki anadolu türk adlı sitesinde yayımladığı bir yazısında çakıcı'nın 3 şubat 1998'de evcil'le yaptığı bir konuşmadan söz ederek, çakıcı'nın kanser olduğunu söylediğini ileri sürdü. eymür, çakıcı'nın evcil'e, "check up yaptıramıyorum. kanser var bende. aylardır bütün vücudumda hissediyorum, içim ağrıyor. 6 - 7 paket sigara içiyorum" dediğini iddia etti.

  çakıcı'nın adamlarının karagümrükspor lokaline yaptığı baskına karşılık olarak 19 nisan 2000'de nuriş'in adamları, gültepe ve zeytinburnu'nda iki kahvehaneyi taradı. bir kişi öldü, 10 kişi yaralandı. olaydan sonra yapılan operasyonlar sonucunda aralarında ergin'in firari olarak aranan adamı yavuz erdoğan'ın da bulunduğu dört saldırgan silahlarıyla birlikte yakalandı.

  çakıcı, mayıs 2000'de türkbank ihalesini araştıran meclis komisyonu'na verdiği ifadede anap genel başkanı mesut yılmaz ile ile iki kez yüz yüze görüştüğünü söylediği belirtildi. çakıcı, komisyon üyelerine türkbank olayında büyük paralar döndüğünü, kendisine söz verilen 60 milyon doların verilmediğini ve bu yüzden yakalatıldığını söyledi. çakıcı, ayrıca 55. hükümeti de refahyol hükümetini de kendisinin yıktığını anlattı. çakıcı, ifadesinde eyüp aşık ile 200'e yakın telefon görüşmesi yaptığını da öne sürdü.

  çakıcı, 8 mayıs 2000'de istanbul dgm'de "çete oluşturmak ve liderliğini yapmaktan" yargılandığı davanın duruşmasında, mahkeme heyetine, "ben tombaladan çıkmış alaattin değilim. tabii ki ceza alacağım. eğer bana ceza vermezseniz basın sizi topa tutar" dedi. mahkeme ödeneksizlik yüzünden duruşmaya getirilemeyen sanık adnan çiçek'in son savunmasının alınması için duruşmayı erteledi.

  ergin ve çakıcı cezaevindeyken, adamları dışarıda çatışmayı sürdürdü. çakıcı ve adamları hakkında nuriş'in adamlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar hakkında davalar açılmaya başladı. istanbul dgm cumhuriyet başsavcılığı, çakıcı ile 10 adamı hakkında, karagümrük spor kulübü lokali'ne yönelik silahlı saldırıya ilişkin dava açtı. iddianamede, çakıcı'nın 304.5 ile 384 yıl arasında ağır hapis cezasına çarptırılması istendi.

  o da aftan yararlandı
  engin civan'ın yaralanması olayında azmettirici olduğu gerekçesiyle yargılanan çakıcı'nın 7.5 yıl ağır cezası istemiyle yargılandığı davası, "4616 sayılı şartla salıvermeye, dava ve cezaların ertelenmesi'ne dair kanun" gereğince ertelendi. hıncal uluç'un yaralanması olayına ilişkin 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan çakıcı'nın avukatı şeyda yıldırım'ın, pendik cumhuriyet başsavcılığı'na cezanın infazının düşürülmesi konusunda yaptığı başvuru da kabul edildi.

  çakıcı'nın, her iki davasında da "zamanaşımından düşme kararı" verilmiş, ancak bu kararlar yargıtay ceza genel kurulu ve yargıtay 1. ceza dairesi tarafından bozulmuştu. bozma kararının ardından davaların görülmesine devam edilmişti. çakıcı'nın tutukluluğu, halen başka suçlar nedeniyle devam ediyor.

  "f tipi" günler
  türkiye'ye getirildiği günden beri kartal cezaevinde yatan çakıcı da kandıra f tipi cezaevine sevk edildi. burada tek kişilik bir odaya konan çakıcı, yalnızlığını gidermek için cezaevi yönetiminden bir muhabbet kuşu talep etti. çakıcı zamanının büyük bir kısmını muhabbet kuşuyla değerlendirdi.
 • kabile devleti olmayi ulkemize reva goren yazarlari gostermistir. neymis efendim? gerekliymis bu tip adamlar. maalesef oyle degildir. adam gibi bir polis teskilatin olup suc isleyeni tir tir titretecek bir adalet sistemin oldugunda, ne mafya kalacaktir, ne terorist, ne de kabadayi. su son birkac yilda sukurler olsun bu yonde ilerliyoruz.
 • "çakıcı'nın affedilmemesi gerekiyorsa demirtaş'ın sikilerek öldürülmesi gerekir. kürtçü ibneler yine ağlamaya başlamış"

  demiş suç makinesi tescilli suç örgütü lideri savunucusu. insan utanır be şunları söylerken.

  pkk'yı da terörü de yaratan sizden başkası değil. alevileri "kızılbaş komünist" diye katleden (çorum katliamı, maraş katliamı, malatya katliamı), abd tarafından sola karşı yetiştirildiği malum 70'lerin bu solcu katilleri, 90'ların faili meçhullerinin zanlıları. al bunu al hitler'i mussolini'yi. ne farkı var?

  hepiniz potansiyel teröristsiniz. yargılanacaksınız.
 • devlet bahçeli halkın dertlerini bırakıp, mafyaların sorunlarını kendine dert etmeye başlamış. gerçekten büyük siyasetçi(!)
 • tarihe geçecek bir açıklama. çok açık ki, erdoğan kendi karizmasını çizecek bazı planlarını devlet bahçeli'ye açıklatarak yine piyon kullanıyor. umarım ileride siyaset bilimciler bunların analizlerini iyi yaparlar.

  https://www.bbc.com/…rkce/haberler-turkiye-44093381
 • şöyle bir tweet atmış

  --- spoiler ---
  peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela alaattin çakıcı, mesela kürşat yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?
  --- spoiler ---

  mafya babasını kahraman diye sunmak...
  saraydaki sahibine söyle birer tane sahte diploma hazırlatsın da sonra aday gösterirsiniz. en azından bizim adayımız da bu dersiniz. yancı olmaktan iyidir.
 • sedat peker mafyasının sokaklarda çomar ordusu kurması ve sokak jargonuyla her tarafa, her ihaleye hatta her köşebaşına çökmeye başlamasına devlet bahçelinin tepkisidir aslında.

  polisin görmezden geldiği peker ve adamlarının gayri nizamı silahlı gücüne verilen karşılıktır.

  ne yazık ki olması gerekendir. ne yazık ki.