şükela:  tümü | bugün
  • bir af ısrarıdır gidiyor.. bahçeli bayram öncesi çıksın dedi, olmadı..
    24 hazidan öncesi olacaktır diyor, ufukta birşey yok..
    ittifakı bozan fitil olacak gibi duruyor. bahçeli inadını bilen bilir, ha erdoğan double inattır ama muhtaç mhp'ye..
    milletvekillerinin arasına soğukluk girdi, bahçeli özellikle ekranlarda söylüyor ki milleti ilgisini çeksin, yani kapalı kapılar ardında konuşulan mevzu değil..
    anlamadığım nokta alaaddin çakıcı gibi beş/on kişi içinse bu inat c. başkanlığı özel af falan kullanılabilir, ama yok..
    en son akp ye methiyeler düzen sedat peker(belli ülkücü kitleye hitap ediyor) de kılıcı çekmiş..

af çıkarsa akp oy kaybedecektir..
    nolcak bu işin sonu, bahçeli ne hesap peşinde??
    bilen/sezen yazarlardan yorum alalım..
  • af cikarsa akp oy kaybedecektir. yazarin bu sonuca nerden vardigini merak ediyorum ben, cunku akp'nin ne yaparsa yapsin oy kaybedecegini dusunmuyorum. annemle bassam annem sucludur diyen bir kitleden bahsediyoruz.
  • farklı açılardan da merak edilen amaçtır. yıllarca karşı çıktığı başkanlık sistemini birden gündeme getirmesi, alenen küfür ettiği rte ile ortaklık kurması ve başkanlık için onu desteklemesi gibi...

tamam oyları düşüyor, bir şekilde meclise girmesi lazım ama bu derece bir u dönüşünü kimse ondan beklemiyordu.

“acaba onun da kaseti mi var” diye millet vaşak geçiyor ama insan gerçekten ondan bile şüpheleniyor.

yine bilinmez bir sebepten ötürü bu sefer de ittifaki bozma eğilimine girdi. önce af konusu, sonra akp vekil adaylarina atarlanmasi vb. kapali kapilar arkasinda çok şeyler dönüyor sayin seyirciler.

sayin bahçeli bu yaptiklariyla neyin peşindedir? neyi amaçlamaktadir?
  • politikalarını iktidara kabul ettirmek ve kendini bir şekilde iktidar ortaklığına taşımaktır. hala anlaşılamaması üzücü, açılımdan, afrine, kandile ta kızıl elmaya gelinmiş, teröre ağır darbe vurulmuş, fetösü, işidi imha edilmiş, son 2-3 yılda ak partiye geçmişte yamanmak isteyen liberal, kürtçü kanatlar ve davutoğlu-gül kanadı tasfiye edilmiş. burada mhp ak partiye verdiği desteğin karşılığını aldı ve onu temel politikalarına getirdi, kadroları etkin, ülke bekaası için düşündüğü amaca gayet de ulaşmış durumda. max. %15 oyu olan parti daha ne kadar etkili olabilirdi?

detay için, (bkz: milliyetçi hareket partisi/#76766584)