şükela:  tümü | bugün
  • mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin, manisa ziyareti dönüşünde gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu zaman ortaya attığı ittifak hesabıdır.

hesap şudur:
    ''a partisi, bu b partisi. c ittifak partisi. altına da, onun yanında f ve e partileri. o zaman buraya, a'ya bir mühür vuracaksınız. ikincisine b'ye bir mühür vuracaksınız. c'ye vuracaksınız ama hangi partiden birisi olarak ittifaka katılmışsa oradaki e partisinin mührünü de vurman lazım. o zaman e ile f'nin mühürleri toplamı c'yi oluşturur. c'nin çıkaracağı milletvekilinin kendi arasındaki dağılımı da e ve f partilerinin milletvekili sayısı olur''.

sayın bahçeli lütfen aklımızı yedirecek hesaplarla uğraştırma bizleri. git 40 yapar falan gibi basit anlayacağımız hesaplarla gel karşımıza. demecini okurken beyin kalmadı bende.

kaynak
  • siktin seçim kanunu eyledin viran.
  • adam akp aleyhine bir şey söylememek için ne diyeceğini şaşırdı.
  • umarım; tüm hesapları sonucunda baraj altında kalır da tümden ondan kurtuluruz.
  • şu lafları meydanlarda bağıra bağıra söyleyip;
    "be hey densiz, be hey kanun tanımaz, ahlak bilmez."
    "besmeleyle soygun yapıp şükrederek haram havuzunda ıslandılar. türk milleti böylelerini görmedi. erdoğan şimdi de başkanlık peşindedir."

ardından bu açıklamayı yapmak;
    ak parti ile sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadele edeceğiz (14.11.2017)

nasıl bir kaseti var ellerinde bilmiyorum ama bir insan bu kadar çok tükürdüğünü yalayamaz....
  • d partisinin günahı ne ? ben d partiliyim mesela.
  • elime bir avuç çivi aldım, hanımın örgü sepetinden de bi yumak kırmızı ip... boş bir duvar bulup amerikan polisiyelerinde gördüğüm olaylar ve kişilerin bağlantılarını gösteren o panolardan yapacam, bulacam a kim b kim c ne karıştırıyor f iddia edildiği gibi kapıcıya dibini mi dövdürüyor... herşeyi açığa çıkaracam allah'ın izniyle.
  • seçim bir gün sürer, oyların sayımı 15 gün, 30 gün ysk ve yargı süreci, 30 gün anayasa mahkemesi, ortalama 3 ay gibi sonuç belli olur, allahın izniyle mozambik devlet başkanı "filipe nyusi" şoförler odası başkanı seçilir. hayırlı olsun cümlemize inşallah.

not : beyanat o kadar tutarsız ki ancak bu kadar saçmalayabiliyorum.
  • biri şuna abaküs hediye etse de odasına kapanıp kimseye zararı olmadan oynasa. adam 50 yıllık partiyi bitirdi hesap yapa yapa.

(bkz: abaküs)
  • şu a partisi, şu b partisi ortada rakı şişesi ve hepsi kırk yaparsa mhp akp'nin yancısıdır diyenler fevkalade bir aymazlık içerisindedirler.