şükela:  tümü | bugün
  • 2015 seçimlerinin ardından yaptığı konuşma ile bu yolda sağlam bir adım atmıştır.
  • istanbulda hdp kadar oy alamayan, mecliste aralarında 2 sandalye fark olan partinin başkanı tarafından yapıldığı iddia edilen yürüyüş. moonwalk gibi bişey.
  • eğriye doğruya gerek yok. faşist bir yönetim türkiye'nin başına en büyük beladır.
  • içinde kürt lafı geçen her cümlede kuduran tabanı olmasa aslında olmayacak iş değil.amma velakin şu şartlar altında şü düşünce yapısıyla olmayacak şey.

hdp türkiye partisi olmak için canla başla çalışıyor. sıra sizde bozkurtlar siz de türkiye partisi olun. ilke devlet vatan dinimiz amin törörörö diyerek bir şey elde edemezsiniz. çözüm süreci içinde yanlışlar olduğu için sağlıklı yürümedi. ama bu demek değildir ki çözüm sürecinin kendisi yanlıştı.

bu ülke insanı çözüme hasret, barışa hasret. artık kimse savaş istemiyor. kürtler bunu her yerde bağıra bağıra ifade etmekten gurur duyarken, siz 6 milyon insana terörist damgası yapıştırmaktan utanmıyorsunuz. ortada bir terörist varsa o da savaş naraları atan sizlersiniz. bırakın artık bu inadı. barış her şeye rağmen gelecek bu ülkeye. bu ülke yalnızca sizin değil, bunu bilin. 80 savaşçınıza karşı 80 barışçımız var. bu da size dert olsun. çözümsüz, barışsız bir gelecek düşünülemez. bunu bilin istedim.

ve bir şeyi daha bilin. bir hdp seçmeni olarak ben terörist değilim. bu ülkeyi de sizden çok seviyorum buna emin olun. hem de bu ülkenin halkıma yaptığı onca zulme rağmen. siz de bırakın teröristliği mecliste adam akıllı konuşalım. yoksa akgezenlere karşı gelecek bir meclis bile kalmayacak ortalıkta bunu da bilin.
  • eğer yürürken konuşması da gerekiyorsa tabii ki elindeki kağıdı okuyordur, birisi kolundan tutmalı zira düşebilir.
  • ağır adımlarla yürüdüğü için ömrü yetmeyecektir. *
  • ...