şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • bahçeli reis 30 büyükşehirde belediye başkan adayının ekibi ile birlikte seçime girmesi önerisinin ardından yeni bir öneride daha bulunmuş. bahçeli bu ara çok iyi çalışıyor.
  • her şeyi tek adama bağlayın da kurtulalım
    (bkz: türkiye cumhuriyeti belediyesi)
  • "ilköğrenimini osmaniye'de, orta öğrenimini istanbul'da tamamlayan devlet bahçeli, üniversite öğrenimini ankara iktisadi ve ticari bilimler akademisinde yapmıştır. "
  • adama demezler mi biz her hafta sarayda gün yapıyoruz diye
  • mantıklı bir teklif. bi iş yaptıkları yok zaten, bu kadar dijitalleşmiş bi dünyada muhtarların hala var olması saçma.
  • (bkz: beşinci cumhuriyet)

sistem değişikliğini devlet babanın yönlendirdiği belli oldu.

yerel yönetimler güçlendirilirken bir sonraki başkanda yetkilerin kırpılıp parlamentonun daha etkinleştirildiğine de şahit olacağız sanırım.
  • (bkz: #87989076)
  • her yerde kaldirilmali... adam oy kaybederim diye korkmaktan secim oncesi soyleyememis.
  • altından başka şeyler beklememiz gereken tekliftir.

anlayın artık olm, genele mantıklı gelen bir teklif ortaya atıyorlar (ben de muhtarlığı gereksiz buluyorum mesela). sonra bunun için referandum yapalım ayağına 20 tane maddeyi kabul ettiğin referandum yapıyorlar. sen muhtarlık kalksın diye evet diyorsun ama aynı zamanda (atıyorum) büyükşehir belediye başkanlıkları cumhurbaşkanına bağlansın diye de evet diyorsun.
  • muhtarlık konusunda bende katılıyorum köyler hariç il ilçede tamamen kalkması gerekir hiç bir kamuya katkıları yok boşa masraf zaten e-devletten hallediliyor herşey teknolojiye ayak uyduruluktan sonrada tamamen kalkması gerekir bana kalsa kaymakam valide gereksiz ya vali seçelim yada belediye başkanı bahçelinin diğer dediklerine kesinlikle karşıyım çok itici askeri bir zihniyet dahada bölünmeye yol açar psikolojik olarak bence doğru:d