şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sayın devlet bahçeli seçimleri kazanmak için formülü açıklamış ancak ben alttan girdim üstten çıktım çözemedim. acaba işlem hatası mı yapıyorum en iyisi tekrar kontrol edeyim dediğim olay.

--- spoiler ---

"31 mart seçimlerinde cumhur ittifakı x+y=z formülü ile zillet ittifakı'nı alt edecektir. formülün açılımını şöyle yapabiliriz: ak parti'nin 24 haziran'da aldığı oy x, mhp'nin aldığı oy da y. buradan hareketle x+y= z. yani cumhur ittifakı, yani yüzde 52. buradan devam edecek olursak; x+y=z formülü zillet ittifakını yenecektir. yani; biz cumhur ittifakı olarak 31 mart seçimlerinde en az yüzde 52 ve üstü alarak zillet ittifakı'nın oyununu bozacağız."
    --- spoiler ---

link
  • (bkz: baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor)

böyle adamlar devleti yönetiyor. gerçekten çok yazık.
  • (inşallah) kırk yapacaktır.
  • bu adam nasıl profesör ya.

x+y>z deseydin bari. eşitlik olursa nasıl yenmiş olacaksin?

edit: tulpar g uyardı. devlet bahçeli prof değilmiş. iktisat doktorası yapmış ve bir süre öğretim üyesi olarak çalışmış.
  • belli bir yaştan sonra kesinlikle siyaset yasağı getirilmeli.
    insanlar iki defa çocuk olurlar. biri normal yaşlarında yani çocukken. diğeri de yaşlanınca.
    düşünün ilk okul seviyesinde x+y hesabı yapan bu insan ülke yönetiminde söz sahibi.
    hepimizin kaderi bu insanların elinde.
  • abisi bizim oğlan matamatikten 5 almış bi püskevit müskevit bişey ver bakalım hak etti
  • kendisine zafer formülü olarak naçizane kullanıcı adımı öneriyorum. nickimin sonucu kendisine ittifaksız zafer ihtimalini sayısal olarak verecektir. ittifaklı olanını hesaplama konusunda matematik bilimi çaresiz kalır.
  • tamam yaşı gereği yanlış şeyler söylemesi normal. siyaseti de bırakmıyor. devlet bahçeli' nin kabahati yok. çevresindeki yalakalar da suç.
  • özel sektörde 5 kişiyi yönetemeyecek profiller, şakşakçılar ve yiyiciler sayesinde devleti yönetmeye soyunuyor. siyaset böyle köhnemiş rezil bir arena işte. yönetilmiyoruz siyasi mafyalar tarafından sömürülüyoruz
  • yaptığı saçma sapan şeyleri söylemleriyle tutturamayan bir siyasetçinin matematikten soğutan formülü.

x+y'nin z'yi yenmesi için formülasyon x+y > z olmalıydı sayın profesör.

hayır bu adama bir de oy verenler var (y). x'lerin mantığını hak vermesek te anlayabiliyoruz da y'ler için cidden üzülüyorum.

31 mart'ta ne x'in, ne y'nin ne de z'nin içinde ne de diğerlerine oyu dahil olmayacak (boşun b'si diyelim) olan biri olarak söylüyorum. 2002'den beri boş oy kullanma taraftarıyım. y kadar boş oy çıksa neler olacağını bir düşünün derim.