şükela:  tümü | bugün
 • deprem sonrasında kendilerine gönderilen yardımları üçer beşer yağmalayan ama hala doymayanların utanmadan kurduğu cümle.
 • cok hakli yakaris. devlet oralara (agizdan anladigim kadariyla) gerekli ozeni gostermedi( en azindan batiya gosterdigi ozeni). simdilerde biseyler olmaya basladi ki umarim cok gec kalinmis olmaz.

  terorle mucadeleye harcadigi parayi orda ki yatirimlara harcasa kimse daga cikma ihtiyaci cekmez. doguyu bu kadar soyutlamasa kimse birlik beraberlik mesaji vericem diye bi tarafini patlatmaz. oranin durumunu giden bilir. otudugun yerden "bak sen" demekle olmaz o isler. igneyi kendine batirmadan kritik yapmak gectigimiz haftanin luksuydu. zira hepimiz duygusaldik. lakin gecti. turkiye nedir, nerdedir. millet nereye dogru gidiyo. bi donup bakmak lazim artik. yoksa yine baskalari bakacak. olan yine bize olacak.
 • arkasında kızılay'ın gönderdiği çadırlar kuruluyken ve erzak dolu tırlar yanıbaşında dururken söylenen bir sözdür.

  not: faşist değilim.
 • boromir' in kardeşi
 • devleti yüceleştiren, atalarının inandığı kut anlayışını 2000 yıl sonra bile devam ettiren faşistlerin garipsediği, hatta hadleri olmayarak şive komiği yapmaya çalıştığı durumdur amına ğoyyim hacı yeaa. gerçi haklılar, nasıl olsa pis kürtler dışındaki herkes akademik türkçe konuşuyor. *

  devletin sadece bir kurum olduğunu idrak edebilmiş, görevinin verilen vergileri toplayıp gerekli yerlere aktarmak olduğunu bilen biri için ise gayet normal bir durum. devlete "devlet bize bakmıyor" demek garip bir durum değil, son derece normaldir. zira devletin işi budur, yaptığı yardım lütuf değil gerekliliktir. asıl gariplik, devletin yardımını gördüğünde "allah razı olsun, sikinizi taşşağınızı öpeyim" diye ağlayan insandadır.

  siz reaya olabilirsiniz, ama biz değiliz.
 • insanların konuşmalarıyla dalga geçebilecek kadar sığ bir insanın söylemi.bakıyorum da çevreme her şeyleri var hemen hemen.aç değiller açıkta değiller.ama millet aç gözlü olduğunu ve egosunu her ortamda kusmalı.biz vergi veriyoruz onlar kaçak kullanıyorlar.onların yeşil kartları var daha ne istiyorlar diye bir argümanları var.zihniyet meselesi işte.oraya gidip görmek lazım o insanlar nasıl yaşamaya çalışıyorlar.
 • yoo. hiç de öyle demiyorlardı.

  ben daha çok enkaz altındaki yakınlarını çıkarmaları için ağlayan, soğuktan titreyen, enkazın altından son bi umutla bakan, çıkan yaralıları büyük bi sevinçle ambulansa taşıyan, ölülerini doğru düzgün bi cenaze bile hazırlayamadan gömen insanlar gördüm.

  ha bi de şey dediklerini duydum.

  "yardıma ihtiyacımız var."

  demişlerse de haklıdırlar. çünkü yardımları köpeğin önüne atar gibi fırlattılar adamlara! 30 saatte ulaşıyor yardımlar. siz olsaydınız o adamların yerinde, daha beterini söylerdiniz. azıcık onların yerine koyun kendinizi.

  dövlet bize bokmirmiş. şimdi küfür edecem.