şükela:  tümü | bugün
 • devlet hastanesi doktoru hastasına köpek muamelesi yapar. “sen” diye hitap eder. dövmekten beter eder.
  özel hastane doktoru da hastasını köpeğinden farksız görür ama aldığı paranın sıcaklığını düşünerek “siz” diye hitap eder. tatlı tatlı dinler göğsünüzü, kibarca konuşur sizi gerekirse kapıya kadar geçirir. sizi dövmekten beter etmez ama yönlendirdiği gereksiz tahlil ve görüntüleme işlemleri ile ayakta siker.

  temel olarak yoktur birbirlerinden farkları.
 • doktorların karakterden yoksun olduklarını gösterir.
 • devlet hastanesi doktoru piyasada adını duyurup özel hastaneye yüksek maaşla kapağı atmak için doğru teşhis doğru tedavi uygulamaya çalışır. özel hastane doktoru son derece samimiyetsiz bir nezaketle gerekli gereksiz ne kadar tetkik varsa hepsini uygulayıp hastaneyi kar ettirip aldığı maaşı hak etmeye çalışır. her iki durumda da hasta menfaati ikinci plandadır. hastaysanız kırk katırmı kırk satırmı karar sizin.
  ha birde şu var kapitalizm siker ama mutlu eder.
 • 30 senelik kariyerinde hem devlette hem farklı özel hastanelerde çalışan babamın karakter değişimini takip ettiğim başlık. her şeyi siz biliyorsunuz.
  hayret! adam devlette doğru teşhis yaparken özelde hastalarını kandırıyormuş. insanlara hitabı değişmiş falan. ne güzel atıp tutmak. kendin yaz kendin oyna.