şükela:  tümü | bugün
 • devlet hastanesi doktoru hastasına köpek muamelesi yapar. “sen” diye hitap eder. dövmekten beter eder.
  özel hastane doktoru da hastasını köpeğinden farksız görür ama aldığı paranın sıcaklığını düşünerek “siz” diye hitap eder. tatlı tatlı dinler göğsünüzü, kibarca konuşur sizi gerekirse kapıya kadar geçirir. sizi dövmekten beter etmez ama yönlendirdiği gereksiz tahlil ve görüntüleme işlemleri ile ayakta siker.

  temel olarak yoktur birbirlerinden farkları.
 • bugün yaşadığım olay:

  babamın biyopsi sonucunu almak için hastaneye gittim sekreterlikten sonucu aldım. babam illa doktora da göster dedi, hem kendisi gelmiyor hem iş buyuruyor, neyse göstereyim dedim .az buçuk hastanelerden anlayan biri olarak polikliniğe değil yataklı servise gideyim dedim. girdim hemşire odasına .. doktor burada mı diye sordum o da gözleriyle yandaki adamı işaret etti, adam da biriyle konuşuyordu, konuşması bitince ;
  rica etsem bu sonuca bakar mısınız babam gelemedi dedim.
  doktor biraz sinirlenerek ben buraya saklandım burada da buldunuz beni dedi .salak adam keşke mantıklı bir yere saklansaydın da ben de senin meymenetsiz suratını görmeden defolup gitseydim. herneyse zaten sıra almamışım rica etmişim ,sırf sonuca baksın diye sesimi çıkarmadım.

  özel hastane de ise doktoru satın aldığın için senin kuralların geçerli.
 • doktorların karakterden yoksun olduklarını gösterir.
 • devlet hastanesi doktoru piyasada adını duyurup özel hastaneye yüksek maaşla kapağı atmak için doğru teşhis doğru tedavi uygulamaya çalışır. özel hastane doktoru son derece samimiyetsiz bir nezaketle gerekli gereksiz ne kadar tetkik varsa hepsini uygulayıp hastaneyi kar ettirip aldığı maaşı hak etmeye çalışır. her iki durumda da hasta menfaati ikinci plandadır. hastaysanız kırk katırmı kırk satırmı karar sizin.
  ha birde şu var kapitalizm siker ama mutlu eder.
 • 30 senelik kariyerinde hem devlette hem farklı özel hastanelerde çalışan babamın karakter değişimini takip ettiğim başlık. her şeyi siz biliyorsunuz.
  hayret! adam devlette doğru teşhis yaparken özelde hastalarını kandırıyormuş. insanlara hitabı değişmiş falan. ne güzel atıp tutmak. kendin yaz kendin oyna.