şükela:  tümü | bugün
  • burokratik insanlar toplulugu. deprem sonrasi havaalanindaki kriz masasinda bile 'o isle arkadas ilgileniyor' ve 'eh saat 5 olmus, biz kalkiyoruz' gibi sozler sarfedebilen insanlarin bulundugu yer. belki aklibasinda insanlar da vardir, bilemiyorum.
  • uzunca dhmi.
  • havaalanlarımızın işletiminden sorumlu kuruluş, ilk zamanlarında ulaştıma bakanlığına bağlı iken, bakanlıktan ayrılmış ve ilgili kurumu olarak çalışmakta.
  • resmi web sayfasında, havaalanında o kafamızı kaldırıp baktığımız televizyonlarda gördüğümüz, uçuşlar hakkında bilgi veren zımbırtıların olduğu kuruluş.

örnek;
    ben an itibari ile aşağıdaki uçuşun gelmesini bekliyorum , bu sayede hava alanında dikilmeme gerek kalmayacak.
    flight origin time estim remark
    thy 002 new york 0955 1045 delay 50 min

aşağıdaki direkt linklere (değişme ihtimaline karşın) çok güven olmasada elinizin altında bulunsun...
    atatürk havalimanı:
    geliş http://www.dhmiata.gov.tr/arr.asp
    gidiş http://www.dhmiata.gov.tr/dep.asp
  • koç sisteme erp projesi yaptıran kuruluş
  • daha önce sitesinde bedava hizmete sunduğu aip** leri havacılıkla ilgilenen herkes indirebilirken,bir anda ne olduysa buradan bedava vermişiz aman diyerek jetonları düşmüş ve yıllık 160 euro fiyat biçmek akıllarına gelmiş işletme.yani pilot değilsen fakat havacılıkla ilgileniyorsan bastır parayı devlete mantığını burada da uygulamaktadırlar.sonra ülkemizde neden havacılık gelişmiyor diye düşünsünler.koskoca ülkeden sadece bir tane akrobasi pilotu neden çıkmıştır acaba.e-devlet kurmaya çalışan devletin bir başarısı daha.heralde e-devlete geçince de bütün paramızı almayı planlamaktalar.*
  • stajer kabul ederken neredeyse hiçbir elemeye gerek duymayan, başvuran hemen herkesi kabul eden, sabah 8 akşam 5 çalışan hantal oluşum.
  • an itibariyle web sitesinde saat 19.00 ist hareketli fly air ucusunu last call konumunda gosteren ilginc bir web sitesine sahip kurum. ya da fly air psikopat.
  • logosunda bir boeing 707 vardır.
  • logosunda ; tam açılmamış bir el ,inmekte olan uçağı altından gıdıklıyo pozisyonundadır(özellikle orta parmak), halbuki o el tam açık olsa uçak avuç içine inecek. sanki el açık dururken uçak tam yaklaşınca bi anda makas alma,gıdıklama hamlesine geçmiş gibidir, uçakta (boeing 707) eli (havaalanı) pas geçmek zorunda kalır.