şükela:  tümü | bugün
  • bir nagehan alçı beyanıdır:

habertürk yazarı nagehan alçı, abdullah öcalan'ın ailesi ve avukatlarıyla görüş yasağının kaldırılmasına ilişkin bir yazı kaleme alırken, 'öcalan konusunda söylediklerim oluyor. devlet ile öcalan arasında bir kapı aralanıyor' dedi.
    cuma, 17 mayıs 2019 12:28

habertürk gazetesi yazarı nagehan alçı, abdullah öcalan'a uygulanan görüş yasağının 8 yıl aradan sonra kaldırılmasını değerlendirdi.

"öcalan konusunda söylediklerim oluyor" diyen alçı, ysk kararının açıklandığı gün duyurulan görüşmeyi 'hükümetin kürtleri kazanmak için yeniden adımlar atmaya başlayabilir" şeklinde değerlendirdiğini, dediğinin de olduğunu öne sürdü.

alçı, "abdülhamit gül’ün açıklaması havanın değiştiğini kanıtlıyor. fakat bu yeniden bir çözüm süreci değil. devlet ile öcalan arasında bir kapı aralanıyor. ben bu durumun türkiye’nin menfaatine olduğu kanaatindeyim" derken, "öte yandan o gün abdullah öcalan’ın eğilimleri ile ilgili de bazı şeyler söylemiştim. onlar da son derece somut bilgiydi. bakın hdp, kandil vs. demiyorum. onların düşüncelerini ve ne yapacaklarını bilmiyorum. ama diğer konuda boşuna bir şey söylemediğimi okurlarım bilecektir" ifadesini kullandı.

kendisi türkiye'nin menfaatine olduğu kanaatindeymiş bu durumun.

(bkz: kusturmalı boşnak saksosu ve liberallik)
  • teröre destek verenlerle işbirliği yaptı diye muhalefet liderini öldürmeye çalışanların seçtiği adamlar; terörist başı, pkk'nın kurucusu, bebek katili apo'ya zeytin dalı uzatacak, pazarlık yapacak, müzakere süreci başlatacak. kılıçdaroğlu'nu öldürmeye çalışanlar da bu süreci sessizce izleyecekler, alkışlayacaklar, destek olacaklar, yapıyorsa bir bildiği vardır diyecekler.

biz bu filmi daha önce izledik. beğenmedik.
    2.si çekiliyor. bunu da beğenmeyeceğiz.
    ama karşımızda "sanayasak, banayasal"cı bir güruh var.
    allah hepsine akıl, fikir, insaf ve vicdan versin ne diyeyim.
  • gazeteci arslan bulut'un günler öncesinde attığı aşağıdaki tweet akıllara gelir;

"iki gün önce bana gelen duyum, ysk’nın istanbul seçimlerinin yeniden yapılması kararı alacağı, hdp ile demirtaş’ın serbest bırakılması, abdullah öcalan’ın ev hapsine çıkarılması gibi konularda pazarlık yapıldığı, böylece hdp oylarının akp lehine döneceği yönündeydi. doğru çıktı."

dipnot: kürdistan yollarında haburdayım fonda ahmet kaya diye algı kasan nagehan ve türevlerine bir kez daha hatırlatalım, çözüm safsatası ihanet sürecidir ve türk milletinde karşılığı yoktur. bu saaten sonra açılacak tep kapı, öcalan için cehennem kapısıdır.
  • ne istanbulmuş be kardeşim.
    aralansın elbet fakat ak parti'ye oy yok.
  • (bkz: vatana ihanet)
  • yandaş medyadan şöyle bir yazı da var. insan gerçekten hayret ediyor.

"öcalan barış istiyor ama kandil engel oluyor"a doğru getirilmeye mi çalışılıyor yani bu olaylar şimdi? öcalan dediğimiz de, orospu çocuğu bebek katili eli kanlı bir silahlı bölücü terör örgütünün elebaşısı.
  • şu kadına bir kez daha liberal diyen olursa ağzının ortasına çarpacağım.

bu tipler ancak kendine liberal'dir.

hiç istanbul seçimlerinin iptali haksız lafı duydunuz mu bu kadından? hiç içeride yatan gazeteciler hakkında bir şey duydunuz mu? onu bunu tehdit eden ötekileştiren malum şahıs hakkında bir eleştiri duydunuz mu? devletin sürekli büyümesi ile ilgili bir şey söyledi mi?

ahbap-çavuş kapitalizminin sömürücüleri bunlar. gerçek liberalizm gelse (ki türkiyede bu cahillikle imkansız) ilk önce bunlar tekmeyi yerler.
  • ''ben bu durumun türkiye’nin menfaatine olduğu kanaatindeyim'' şu cümleden sonrasını okumadım.

onlarca sene bu ülkenin çocuklarını, gençlerini, kadınlarını katletmiş, askerini şehit etmiş bir terör örgütü liderinin bu ülkeye faydası olacaksa eğer, o ülkeden bırakın adam olmayı, sıçılacak toprak bile olmaz.

atatürk'ü ya da ecdadı geçtim, bu yapılanı ilk devlet teşkilatını kuran insanlar görse yüzümüze tükürür ''ulan amına koduklarım, devlet halkı korumak içindir. halkı öldürenleri ödüllendirmek için değil'' diye.

tanım: mide bulandıran bir kadının, mide bulandıran yazısı