şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkede en çok gizli işsizi kamu sektörü barındırır. genelleme yapmadan söylersem; hiçbir iş yapmayıp da sırf "dostlar alışverişte görsün" misali ortada dolaşan ne iş yaptığı belli olmayan sözde memurlar var. muhtemelen ankara'da tanıdığı olan kişiler olabilir.
  • "snegurochka ilyeva'nın hayatı çok sıradan ve basitti bu nedenle de çok korkunçtu"... (ivan ilyiç'in ölümü' nden bir cümle, bilmeyenleriniz vardır belki)
    şimdi ne yapayım acaba, siz gıcık gidiyorsunuz diye ölesiye sıkıcı hayatımı bırakıp sizin özenilesi ve saygı duyulası işiniz gibi bir iş mi arayayım? ya da belki henüz olmayan işinizin boşluğunda ürettiğiniz ergen sanrılarınıza ciddi ciddi cevap mı vereyim? bu işi edindim diye nefretinizi kusmanıza hizmet mi edeyim? allah aşkına bir memurdan ne bekliyorsunuz? dünyaya barış mı getirecektik? gezegeni uzaylılardan mı koruyacaktık? naapacaktık?
    tipimizle alay ediyorsunuz bir de genellikle: jeanle işe gidiyorum, hayatta ikili ceket etek falan giymedim, saçım kıpkızıldı 11 yıl, o alay ettiğiniz tiple hiç ilgim olmadı ruh ve görünüş olarak. ama zaten derdiniz bu değil, işe yaramamamız. evet işe yaramıyorum, kudurun. ne yapacaksınız?
    haters gonna hate, memurum. bana memur marşı yazdıracaksınız sonunda. ankara: memurunun üzerinde güneş batmayan krallık.