şükela:  tümü | bugün
 • sabah evlerinden öğrenci gibi servislerle alınıp, hiçbir iş yapmamak üzere devlet kurumuna götürülen ve 08:00 de iş başı (mecazen) yapıp, saat 10 da poğaça cay muhabbeti, 12-13.30 arası yemek falan derken 16 da günü bitirip, yine servisler ile yoruldukları düşünülüp evlerine bırakılan, dünya'nın en işe yaramaz kitlesi.

  not - poliste memur diyecekler için söyleyelim, polisler bu işsizlikteki en başı çekenlerden zaten! amacı millet'i korumak ve toplumsal düzen sağlamak olup da, toplumu sadece rahatsız eden bir kurum halindeler!

  çalışan 200 bin memur ya var ya yoktur geri kalan 3.1 milyon boş memur yan gelip yatmakta ve solitaire, batak falan konusunda master class olmuşlardır. aldıkları maaş, bindikleri servis ve yedikleri bedava yemekler haramdır ve kul hakkıdır.

  master edit - çalışan 200 bin memur ya var ya yok dediğim halde, tüm entry girenlerin çalışmayan ve işe yaramayan memur eleştrisine karşı savunmaya geçmesi de sanırım kendinizi bilmeniz kaynaklı bir bilinçaltı davranışı? bir kişi de ben o çalışan 200 binde bir kişiyim dememiş?

  edit edit edit #######################>>

  memur olduğunu beyan edip entry girenlerin neredeyse tamamı mesai saatleri içerisinde giriş yapmış :))

  anladın sen onu...

  https://youtu.be/hriypfibjmi

  https://youtu.be/lzwjmuct-yi
 • boş zamanlarında atom parçalayan insan söylemi.
 • başbakan da memur? onu napcaz? de hele..

  edit: kargalarin tanrisi uyardi. başbakan memur değilmiş.
 • meb'de çalışan öğretmenlerin - iyimser bir oranla açıklıyorum, iyi dinleyin kanketoylar- %80'i derse girip çıkmanın ötesine geçmiyor, öğrencilere akademik başarı dışında birşey katmaz (akademik başarı demişken, ülkenin ulusal ve uluslararası sınavlardaki başarısını biliyorsunuz, anlatmaya ne hacet) okuldaki gönüllü faaliyetler için destek vermezler. inanılmaz uyuşuktur bu kitle, aldıkları maaşı hak ettiklerini düşünmüyorum.
  eğitim sisteminin en büyük sorunlarından biri de öğretmen kalitesinin düşüklüğü, öğretmenlerin meb'i yatacak yer olarak görmeleri.
  -- meb'de çalışan bir öğretmen olarak yazıyorum.
  -- linç girişimlerine açığım, buradayım alışın hiçbir yere gitmiyorum
 • 657 sayılı devlet memurları kanunu değişsin isteyen kesimin pr çalışmaları başlamış.

  ben dahil çevremde hiç kimse arkadaşın dediği gibi çalışmadık, nerelerimizden ter aktığını biz biliriz. uzaktan bakıp işkembeden sallamak ne kolay.

  tanım: memur olmayı başaramamış insan sızlanışı.
 • atanamayan memur tespiti.
 • bütün genellemeler yanlıştır ancak bu söylemi hak edecek bazı kişiler kesin vardır.

  bugün nüfus müdürlüğünden tut elçiliklere kadar her alanda devlet memuru çalışıyor, onlar olmasa acaba hangi işin ilerleyebilir?
 • 112 personeli sağlıkçı devlet memuru işe yaramıyorsa o zaman kimse işe yaramıyor demektir.
 • hatalı genellemeye örnek.
  memurun insan olanına denk gelirseniz sizin işinizi yaparak sizi gereksiz bürokratik uğraşlardan kurtarıverir. saatin 5 olmasına bakmaksızın sizin işinize odaklanıp sizin o devlet dairesinden memnun ayrılmanız için çabalar. memurların insan olanı çok asil kişidir.

  memurun hayvan olanına denk gelirseniz:
  sizin işinizi baştan savar, verdiğiniz evrağı kaybeder, iki gün sonra sizi arar, yeniden gidip evrak vermeniz gerekir.
  işinizi zorlaştırır; yokuş yapar. rüşvet ve ikram ister. sizin de onun bir işini görmenizi ister. işi babasının hayrına yapıyor sanki pezevenk.
  mesai doldurmaya bakar: sizin işinizi zamanında yapmaz ve mesai dolduğu için işiniz ertesi güne kalır.
  işinizin hızlı ilerlemesi için gerekli kısa yolu bilir ancak size söylemez.
 • öğretmenim. bulunduğum okulda ikili öğretim var ve öğlenciyim. normalde 12.30da okulda olmam lazım ama ben her sabah 8-9 arası gidiyorum. çünkü akşam dinlenmem gereken saatlerde kendi elimle hazırladığım problemler, dörtgende alan, trigonometri, integral gibi testleri kendi paramla aldığım a4lere basmam gerekiyor. yoksa çocuklar bu konularda sıkıntı yaşar. ders saati geldiğinde de 1 dakika boşluğum olmuyor çok şükür. bir sınıftan çıkıp diğerine gidene kadar öğrencilerin sorularına bakayım derken teneffüs doluyor.

  sonra gece yatmadan önce ekşiyi açıyorum belki yeni bi haber vardır diye; biri maaşımı konuşuyor biri tatilimin çok olduğundan dem vuruyor, kimi beni kalitesiz kimi vasıfsız ilan etmiş. şimdi bi de solitaire oynuyormuşum.

  "utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz "

  edit: iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ama ben özel birisi değilim, sadece sıradan bir öğretmenim. meslektaşlarımın çoğu büyük sabır göstererek ve efor sarfederek çalışıyor. örnek vermek gerekirse sürekli söz konusu edilen yata yata para kazanan kısım 140tan fazla öğretmen bulunan okulumda 2 kişi. entrylerinizde bunları da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

  bi de lütfen artık mesaj atmayın, şarjım bitecek :)