şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hakarat sayarım efendim!
  • boş zamanlarında atom parçalayan insan söylemi.
  • başbakan da memur? onu napcaz? de hele..

edit: kargalarin tanrisi uyardi. başbakan memur değilmiş.
  • meb'de çalışan öğretmenlerin - iyimser bir oranla açıklıyorum, iyi dinleyin kanketoylar- %80'i derse girip çıkmanın ötesine geçmiyor, öğrencilere akademik başarı dışında birşey katmaz (akademik başarı demişken, ülkenin ulusal ve uluslararası sınavlardaki başarısını biliyorsunuz, anlatmaya ne hacet) okuldaki gönüllü faaliyetler için destek vermezler. inanılmaz uyuşuktur bu kitle, aldıkları maaşı hak ettiklerini düşünmüyorum.
    eğitim sisteminin en büyük sorunlarından biri de öğretmen kalitesinin düşüklüğü, öğretmenlerin meb'i yatacak yer olarak görmeleri.
    -- meb'de çalışan bir öğretmen olarak yazıyorum.
    -- linç girişimlerine açığım, buradayım alışın hiçbir yere gitmiyorum
  • 657 sayılı devlet memurları kanunu değişsin isteyen kesimin pr çalışmaları başlamış.

ben dahil çevremde hiç kimse arkadaşın dediği gibi çalışmadık, nerelerimizden ter aktığını biz biliriz. uzaktan bakıp işkembeden sallamak ne kolay.

tanım: memur olmayı başaramamış insan sızlanışı.
  • atanamayan memur tespiti.
  • bütün genellemeler yanlıştır ancak bu söylemi hak edecek bazı kişiler kesin vardır.

bugün nüfus müdürlüğünden tut elçiliklere kadar her alanda devlet memuru çalışıyor, onlar olmasa acaba hangi işin ilerleyebilir?
  • bu sene kpss'de şansımı deneyecek olmamın sebebidir.
    zira ben de pek bir işe yaramıyorum, o yüzden bir de böyle deneyeyim dedim.
  • 112 personeli sağlıkçı devlet memuru işe yaramıyorsa o zaman kimse işe yaramıyor demektir.
  • hatalı genellemeye örnek.
    memurun insan olanına denk gelirseniz sizin işinizi yaparak sizi gereksiz bürokratik uğraşlardan kurtarıverir. saatin 5 olmasına bakmaksızın sizin işinize odaklanıp sizin o devlet dairesinden memnun ayrılmanız için çabalar. memurların insan olanı çok asil kişidir.

memurun hayvan olanına denk gelirseniz:
    sizin işinizi baştan savar, verdiğiniz evrağı kaybeder, iki gün sonra sizi arar, yeniden gidip evrak vermeniz gerekir.
    işinizi zorlaştırır; yokuş yapar. rüşvet ve ikram ister. sizin de onun bir işini görmenizi ister. işi babasının hayrına yapıyor sanki pezevenk.
    mesai doldurmaya bakar: sizin işinizi zamanında yapmaz ve mesai dolduğu için işiniz ertesi güne kalır.
    işinizin hızlı ilerlemesi için gerekli kısa yolu bilir ancak size söylemez.