şükela:  tümü | bugün
  • alperen ocakları istanbul il başkanı kürşat mican isimli organizmanın lgbti onur yürüyüşü için söylediği söz.

alperen ocakları istanbul il başkanı kürşat mican, 25 haziran’da yapılacak onur yürüyüşü’ne ‘izin vermeyeceklerini’ söyledi. “devlet müsaade etse de biz müsaade etmeyeceğiz. yürütmeyeceğiz” diyen mican, “onlar hangi bölgede yürüyecekse gideriz o bölgeye o caddeyi kapatırız onlar gelemez zaten oraya” ifadesini kullandı. kaynak

yani diyor ki, bu ülkenin başbakanı, bakanları, valileri, emniyet müdürleri benim sikimde değil, onlar zaten adam değil. en adam benim, bu devlet adamları, devlet memurları cinsel kimliği farklı olanlara müsaade edecek kadar aşağılıklarsa, devletin yerine ben engelleyeceğim diyor. söylediklerinden ben bunu anlıyorum.

bu organizmanın bir de aynı boku daha önce yemesinden dolayı hakkında dava varmış ve kendisi için 6 yıl 1 ay hapis cezası istenmiş. bakmayın siz böyle kafa tuttuğuna, bu tırsak mahkemeye bile gidemediği için dava ertelenmiş ve hakkında zorla getirme kararı çıkmış. aynı kaynak

yaşadığım zaman boyunca, içinde ocak geçen oluşumların isminin hala düzgün bir haber içerisinde geçtiğini görmedim. nerede mafya kırması, nerede ipsiz sapsız fedai tipli herif var bunların arasından çıkıyor. ne kadar enteresan değil mi?

bu onur yürüyüşü nedir ne değildir çok ilgilenmiyorum. benim bakış açım şu: belirli bir grup insan var. bu insanlar bazı istek, ihtiyaç veya şikayetlerini duyurmak için bir araya geliyor ve medeni bir şekilde seslerini duyurup, uslu uslu dağılıyorlar. geçen sene istiklalde aralarından geçmiştim, kimseye de zararları, taşkınlıkları yoktu. bir insan neden düzgün bir şekilde sesini duyuran vatandaşa kin besler, bunu hiç bir zaman anlamayacağım.

ancak anlamak istediğim bir şey var. devlet bu ocak başı abilerin, devleti siklemediklerini söylemelerine müsaade edecek mi? yarın bir gün, vatandaş kendi hakkını ararken şiddete maruz kalırsa, devlet bunun hesabını verecek mi? kaos ortamı yaratmak istiyorlar diye diye, televizyonda kanal kanal dolaşan bakanlar, milletvekilleri, bu ocak başılarının kaos yaratmaya çalışmasına ses edecek mi?
  • uganda anayasası'na göre suç teşkil eden açıklama.
  • lan bu ocakları ben en çok lgbt onur yürüyüşü sırasında duyuyorum. bunların başka misyonu yok mu arkadaş?
  • her yil bu dalyaraklara giren cikan ne de surekli bu onur yuruyusune mudahil olmaya calisiyorlar? yoksa siz!??

edit; yazim hatasi
  • (bkz: laf etti balkabagi sok gotune kultabagi)

o tipe bu aciklama normal, neye sasirdiniz ben onu anlamadim. bu tipten uzaydaki atom parcaciklari hakkinda aciklama mi bekliyordunuz?

twitter'dan paylasmis yaptigi aciklamayi. basin aciklamasi , hepsinin suratindaki cok onemli bi bok yiyoruz durusu ozellikle cezbetti beni.

edit: national geographic'ten foto eklendi
  • devlet devlet olsa çıkar der; ulan sen kim oluyorsun? benim müsaade ettiğim, izin verdiğim şeye sen kim olarak mani oluyorsun? der. çeker bu adamları kenara hesap sorar. devlete meydan mı okuyorsun? devletten büyük mü görüyorsun kendini? diye. ama...
  • iki yanlışı birden barındıran duruma gösterilen tepki.

1. yürüyen arkadaşlar yönünden; nüfusunun büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkede hele de ramazan bayramında sen bu tarz bir yürüyüş yapmak istiyorsan kusura bakma ya cahil cesaretine sahipsin ya da amacın ortalığı karıştırmak.

2. müsaade etmeyen arkadaşa gelirsek; sen kimsin ki devletin izin verdiği bir şeye müsaade etmeyeceksin. yani senin hükmün ne? sıfatın ne? yetkin ne?

peşin not: deist