• online bilet alabileceğiniz bir kuruluş aynı zamanda.
    http://www.dobgm.gov.tr/
  • tam da aşağıdaki diyalogla açıklanabilecek devlet "o paraya" balesi kurumudur..

(bir gece vakti kız kıza (!) moulin rouge seyredilmektedir)

tinkerbell - adamlara bak bizimkiler aynı anda bacağını kaldıramıyo, hatunlar aynı açıyla kaldırıyo..
    j - bizimkiler o paraya bacağını kaldırıyo ya ona dua et sen..
    cadi*- tabe zaten bizimki "opera ve balesi" değil aslında "o paraya balesi"....
  • devlet emmioglu ve hala kizi genel mudurlugu.
  • kendini ifade eden kısaltmanın "dobagem" olması durumunda daha dinamik, daha şen şakrak, daha ekstraordinari, daha şeker olacak kurumdur. kurumsallığın "hastane duvarı griliği" taşıyor olması yeterince sıkmadı mı bizi? yeter artık yahu. azcık papatya, gelincik olsun, böyle çıkalım, gezelim dolaşalım, cafelere takılalım kızlarla felan. ben bir dostun olarak, senin iyiliğini düşünüyorum. olm bak, kendine gel. sen, sen terliyorsun... allahım ne kadar iğrenç...
  • internet sitesine uye olanlara mail atan kurum. ornegin bir konserin biletleri sati$a cikmi$sa subject kismina x konserinin biletleri sati$a cikmi$tir yazip mail'in icine de sizin adinizi yaziyorlar. boyle de ileri bir teknolji, sevgi yumagi. mail'i acmaya gerek olmadigini soylemeye gerek yok..
  • genel müdürü eski balerin meriç sümen olarak değişen kurum.
  • tam biletlerin ciktigi saatte coken web sayfasiyla insani ruh hastasi ederler..
  • aradan geçen yıllara rağmen formundan bir şey kaybetmemiş, hala biletlerin satışa çıktığı saatte web sitesi çöken kurumdur.
  • sayin genel mudurluk,

lutfen biz sanatseverlere mujdeli bir haber verin:

binanin satisa cikarildiginin, yikilacaginin, gosterilerin artik burada yapilmayacaginin yalan oldugunu aciklayin. lutfen!
  • hayret ilk defa böyle müdürlük kuruldu . oysa ki sanatsal ve kültürel etkinliklere bütçemiz yeterli değil diye biliyordum
hesabın var mı? giriş yap