şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: reşat bahat)'ın önerisi.

--- spoiler ---
    özel hastaneler ve sağlık kuruluşları derneği başkanı op. dr. (bkz: reşat bahat), özel hastanelerin maliyetini virüsten dolayı karşılayamadıklarını belirterek, “devlet özel hastanelere 3-4 aylığına salgın bitene kadar el koysun. salgın bitene kadar kullansın. bu yükü bizden alsınlar, en azından bu süreçte bize borç bırakmasınlar” diye konuştu.
    --- spoiler ---

kaynak
  • kurban olduğum sosyal devlet anlayışı.

(bkz: halkçılık)
    (bkz: cumhuriyet)
    (bkz: sosyalizm)
  • irlanda'nın yaptığı şey.
  • ülkede hiç bir kurumun mu kötü güne hazırlığı yok amk. ben bile kredi borcumu öderken en az 3 ay lık taksidini biriktirmeye çalışıyorum iş kazasıfalan filan olur diye
  • sağlık turizmi yöneticisi olarak katıldığım söylem. hiçbir hastane şu aşamada kâr etmiyor ve edemez. üstelik bu ortamlar devlet tarafından kullanılabilir ve ihtiyacı karşılamaya yönelik hazır sistemleri mevcut. devlet bu tesislere geçici süreliğine el koyarsa, özel sektörün maliyeti ortadan kalkar ve devletin de operasyonel anlamda daha rahat bir hareket alanı oluşur.
  • özel hastanelerin bir çoğunun covid-19 tanısı alacak hastaları kabul etmediği için şarttır.
    örnek mi? istanbul'da acıbadem ınternational hastanesinde görev yapan 33 yaşındaki dilek tahtalı, koronavirüs hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü bakırköy dr. sadi konuk eğitim araştırma hastanesi'nde yaşamını kaybetti.
    bakın çalıştığı özel hastahane bu genç kadının tedavisini dahi üstlenmemiş!
  • küçük bir düzeltmeyle desteklediğim öneri.

açıklamadaki "3-4 aylığına" bölümü fazla olmuş. fazla derken, süre manasında değil. cümlede kapladığı yer bakımından gereksiz:

"devlet, özel hastanelere el koysun."

serbest piyasanın arkasına sığınıp, sistemi istediğiniz hale getirip, yüksek kâr oranlarıyla servetinize servet katarken devleti, milleti düşündünüz mü?