şükela:  tümü | bugün
 • sabahtan beri aradığım, ancak ya telefonlarıma cevap alamadığım ya da telefonun meşgul çaldığı kurum.

  0 312 418 80 71
 • özelleştirilen kamu kurumlarındaki istihdam fazlası memurları diğer kamu kurumlarına bu başkanlık dağıtır. bir kamu bankasında sözleşme imzalamadığım için başka bir kamu kurumuna atanmam gündeme geldiğinde devlet tiyatrolarını önermişlerdi, olmadı, hıfzıssıhha enstitüsü'ne verdiler. dağıtımlarda kişinin niteliklerini ne kadar dikkate aldıklarına dair yeterli bir örnektir sanırım.
 • kurumların talep ettikleri memur kadroları başbakanlıktan onay aldıktan sonra bu kurumun eleğinden geçiyor. hangi kadronun hangi nitelikte olması gerektiğinin karar merci.
 • 24 haziran atamaları için hala kadro dağılımlarını yayınlamayan kurum.
  her dönem 2 hafta öncesinden yayınlanırdı oysa.
  ne bekleniyor? çok garip.
 • cemaatin ilk ele geçirdikleri kurum. yurda buradan dağılıp,örgütleniyorlar. sıra beklemiyorlar, ihtiyaç doğrultusunda nokta atış yapılıyor.

  burada mevzuata göre adam belirlemeyip,adama göre mevzuat belirliyorlar.

  (bkz: dokunan_yanar.pdf)

  eğer uslu olursak bir gün bizde şirinleri görebiliriz.
 • son iki atamadır kpss-b grubuna ait tercih robotunu kısa süreliğine aktive edip kapatarak memur adaylarına sürpriz yapan kurum.
 • bölge idare mahkemesinin görüş istemesi üzerine resmi tavsiye kararı yazan, fakat muhattap olduğu kamu kurumları tarafından pek sallanmayan organizasyon.

  iyi niyetli ve yenilikçi-girişimci olan kurum, malkoç başkanlığında iyi işler yapacak gibi.

  sayın malkoç un yaptığı bir açıklama çok önemli. "devlet memurları yaşadıkları sorunlarala ilgili mahkemeye gitme yerine bize başvurmaları gerekli" söylemi eğer gerçekleşirse idari mahkemelerdeki yük yarı yarıya azalacaktır ve canım ülkemde hukukun daha işlevsel ve hızlı tecelli etmesine sebep olacaktır. tabi başta da söylediğim gibi diğer kamu kurumlarının dpb nın verdigi kararları uygulamaları gerekiyor.

  mesela dpb nın kararını uygulanmayan kurumlardan birini örneklendirecek olursak; emniyet genel müdürlüğü dpb nın aldığı kararları uygulamamaktadır.
 • kapanması çok gerekli bir kurumdu. nihayet kapandı. görüş değil aslolan danıştay kararlarıydı, zaten görüşleri danıştayın aksine olamazdı, hukukçular ve hukuk varken, hukukçu olmayan ama adı uzman olan başka kişilere gerek yoktu, esas görüşü kararlarıyla, personel konularında danıştay ve yargıtay veriyordu zaten. çok yerinde bir kapanma olmuş. içinde hukuk fakültesi mezunu olmayan ama işi hukukla olan bir kurumdu. artık tarihin sayfalarında yerini aldı.