şükela:  tümü | bugün
 • tarihin her döneminde her toplumda görülmüştür. osmanlı döneminde türk ordusu savaştayken, düşmanla anlaşıp içeride karışıklık çıkaran hainler yok muydu? vardı. bu gün onları kim temsil ediyor? tarih kitapları bugünkü ekonomik savaşı anlatırken vatan hainleri olarak kimden bahsedecek sanıyorsunuz?

  kurtuluş savaşı sırasında dernek kurup düşman lehinde çalışanlarla, bu gün devletine karşı amerikanın yanında olanların ne farkı var? en azından onların hizmet ettiğini düşündüğü başka bir devletleri vardı, ihanetlerine meşruiyet katabiliyorlardı kendilerince. bu gün ülke amerikan saldırısı altındayken, amerikan çıkarlarına hizmet eden hainlere ne demeli?

  dün türk ordusu afrin'de savaştayken ypg terörist değil vatanseverdir diyenler, pkk ile mücadelede teröristlere her türlü siyasi desteği sağlayanlar, sihalar sivilleri vuruyor diyenler, terörist cenazelerine katılanlar, mit operasyonlarını dünyaya açık edenler, amerikanın ekonomik saldırılarına moral ve motivasyon desteği sağlayanlar, tarih boyunca devleti savaştayken ordu toplayıp devletini sırtından vuran vatan hainlerinin bugünkü iz düşümüdür.

  bugün ülkemize yapılan operasyonun başarılı olabilmesi ülke içindeki amerikan işbirlikçilerinin toplumu yönlendirebilmesine bağlıdır. amerikan talimatları ile saldırıya karşı kenetlenmiş halkın zihnini bulandırmaya çalışıp kendi devletlerini sırtından hançerliyorlar. beklentileri amerikanın galip gelmesi, ve seçimle bir türlü kazanamadıkları iktidarın amerikalı efendileri tarafından kendilerine bahşedilmesi. onların amerikada dikili bayrağının gölgesinde, pasifize edilmiş ülkeciklerinde mutlu mesut yaşamayı planlıyorlar.

  sanıyorlarki tankla, tüfekle teslim alamadıkları bu aziz milleti dolarla teslim alabilecekler. sanıyorlarki tarih kendilerini, yüzyıllar boyunca gelip geçen emsalleri gibi vatan haini olarak hatırlamayacak. sanıyorlarki türk milletinin iman dolu göğsünde ufalanıp gitmeyecekler.

  yarın bu savaş kazanıldığında, binlerce yıllık türk devletinin soğuk, karanlık ve intikamcı yüzü sırtındaki hançerin sahibine dönecektir. kimse türk devletini, aziz türk milletini küçümsemesin. vatana ihanetin büyüğü, küçüğü olmaz.

  amerikan istihbaratının sosyal medyada algı operasyonu yaptığı çok açıktır. muhalefet etmek ile ihanet etmek arasındaki çizgiyi kimse geçmemelidir. yarın toz duman dağıldığında kendinizi istihbarat örgütlerinin oyununa gelmiş vatana ihanet suçu işlemiş tescilli vatan hainleri olarak bulmayın.

  allah bu aziz milleti korusun.
 • (bkz: t a m a m)
  bunca haftadan sonra rahatlıkla söyleyebilmek güzel oldu!

  arap milliyetçisi bir filistinli olma ihtimali yüksektir. lakin devlet ve iktidar kavramlarını bütünleştirip memleketin yarısını hain ilan etmek de bırak vatan hainliğini, insanlık hainliğidir, adiliktir.
  aziz devletimizi arkasından hançerleyenler bellidir de; içinden hançerleyenlerin de adlarının ortaya çıkması gerekir. bu memleketteki eğitimli insanları kendinizden iyice nefret ettirdiniz. dışarıdan birileri milliyetçi-dini duygularınızı her kaşıdığında elinize silahı almaya heveslisiniz. bu yüzden çomarsınız, bu yüzden koyunsunuz. bir kez olsun büyüklük gösterin de kabul edin işte, siz beceremiyorsunuz! osmanlı'yı parçalayan yobaz zihniyetiniz türkiye cumhuriyeti'ni de parçalamadan önce kabul edin bir kez olsun, yoldan çekilin!
  gerçekten eğitimli vatanseverler size "nasıl da koyduk" demeyecekler, çekinceniz buysa rahat olun. lakin bırakın da devletin önü açılsın.
  12 eylül'ün karanlık günlerinde bir şey öğrenmiştim:

  "birileri bu milletin kafasına vura vura zeytinin kilosunun kaç lira olduğunu öğretiyordu"

  bir siz öğrenemediniz. ancak halen geç değil. şahsi kin ve nefretin bu memleketi parçalamasına hiçbir zaman razı olamam, bu kin ve nefret bana ait olsa dahi! birazcık taviz verin o gururunuzdan ve "tamam, kaybettik" deyin!
 • babasını fertönün belirlediği itler gene konuşuyor,

  arap yalayacısı ülkeyi araplara satmak için elinden geleini yapıp bize vatan hainisini demeye getiriyor.

  bu şerefszilere karşı savaşılarak kazanıldı bu vatan.

  düşmanla anlaşıp karışıklık çıkartan arap uşakları o zamanda vardı anası şeyhlerin altından çıkmayan köpeklerde onların torunu bu gün onların yaptığı işi yapıyor.

  bu babası belirsiz köpekler bu aşağılık vatan hainleri yüzsüzce bu ülkeyi gerçekten sevenlere vatan haini damgası vurmaya çalışıyorlar.

  türk ordusu afrin'de savaşta falan değildi aşağılık köpek, türk askerinin masum kanı üzerinden oy toplamaya çalışan biri yüzünden oraya gitti. seni,n gibi köpeklerde alkışladı.

  olan it senin sahibin bitmiş pkk'yı canlandırdı, bizim zamanında yüzer yüzer leşlerini getirdiğimiz örgütün elemanlarını lafıyla tayyip türk ordusunu şerefli subaylarını hapse attı.

  pkk mayınları yolların altına döşerken türk ordusunun opersyon yapmasını engelleyen bizzt tayyip idi.

  öcalan'a övgüler düzen tayyip idi.

  şimdi anası şeyhin altından çıkmayan badelenmekten ağzı lağıma dönmüş babası belirsiz it afrin'i savunmaya çalışıyor.

  bu ülkeye ihanet edenleri biz biliyoruz devran dönecek o zaman sizin gibi köpekler kaçacak yer arayacaksınız.
 • bolşeviklerdir. çarlık rusyası'nı böyle yıkıp hanedanı sikertmişlerdir.
 • sabahtan beri, kıçına nişadır sürülmüş gibi ordan oraya koşarak aklı sıra hükumet lehine başlıklar açan bir gerzeğin açtığı yeni başlık. okumadım bile. siz de okumayın. daha önce 1-2 entrysini okudum, bildiğin salak!
 • lan oğlum ne savaşı. açın artık şu gözlerinizi ya. cari açığın artmış. özel sektör, bankalar, hane halkının borçları artmış. üretmiyorsun. ekonomin dışa bağımlı. trump tweet atınca dolar %10 artıyor. plastik kola şişesinden terlik yapılan gananın cedisi midir sedisi midir nedir tl yi ezmiş geçmiş, hala diyorsunuz savaş, ekonomik darbe bilmem ne. dolarla teslim alabileceklerini sanıyorlarmışta. yahu ithalat dolarla. daha ne olsun. neyse ya, kendim yazıyor, kendim sinirleniyorum
 • kimdi o dernekler kuran ve düşmanla sevişen hainler sahi? ben söyleyeyim. sizin gibi dincilerle etnik bölücüler. bir de kuvayı milliye aleyhinde fetva verenler büyük isimler.

  kimdi vatan için savaşanlar? kuvayı milliye ve kemalistler.
 • hayır bu köktendinci provokatör;
  - ağır cumhuriyet düşmanı olmasa,
  - tüm yazdıkları milleti bölmeye ve birbirine düşürmeye yönelik olmasa
  yazdıkları anlam kazanacak da, çok komik, şu haliyle kendini tasvir etmiş hain diye.

  hatta arada, eylemlerini tasvip ettiği kurtuluş savaşındaki osmanlı ve ingiliz uşağı zararlı cemiyetleri bile aklamaya çalışmış:
  --- spoiler ---
  en azından onların hizmet ettiğini düşündüğü başka bir devletleri vardı, ihanetlerine meşruiyet katabiliyorlardı kendilerince.
  --- spoiler ---