şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ancak hanzoların yararlı göreceği taleptir.
  devlet tiyatroları halk tarafından dolup taşıyor,
  çoğu oyuna yer bulmak mümkün değil.

  oyunların tamamına yakını kapalı gişe oyun sergiliyor.
  insan bu kadar halkından habersiz olmaz ki canım.
 • sanatı uygun fiyata vatandaşlarla paylaşılmasını istemeyen, tiyatroya gidenlerin belli bir zümre olduğunu iddia eden salakların uygun gördüğü yafta...

  kendileri hiç tiyatroya gitmedikleri için, biletlerin bir ay önceden çıktığını ve hemen tükendiğini bilmeleri mümkün değil...
 • faydaları açıklansa da biz de bilsek. neymiş o faydalar?

  devlet tiyatrolarında her sene onlarca oyun oynandığını ve bu oyunlara yer bulmanın çok zor olduğunu biliyor musunuz?
  devlet tiyatrolarında o güzelim, profesyonel oyunlara 4 tl'ye bilet alabilirken, özel tiyatrolarda bilet fiyatlarının 40-200 tl arasında değiştiğini biliyor musunuz?
  devlet tiyatrolarında oyuncu olan binlerce oyuncunun belediye işçisi statüsünde olup memur maaşı aldığını, buna rağmen o oyunları hakkıyla her sene çıkardıklarını, ışıkçısından, rejisine, yönetmenine, bir dünya insanın geçim kaynağı, izleyenlerin ise kültür, eğlence, aşk, ilham kaynağı olduğunu biliyor musunuz?

  (bkz: daha gider bu)

  buna anca anca, siktir git bi çay koy ya denir.
 • muhtemelen kapatılıp bırakılmayacak, kapandıktan sonra arazi ve binası arap iş adamlarına satılacak sonra kiralanıp medreseye çevrilecektir. belki de üzerine bir tane minare dikip camiye çevirirler belli olmaz. gerçi cuma namazı ve teravihler hariç camilerin dolduğunu da hiç görmüş değilim ya, muhtemelen onlara yetmiyordur bu sayı bile.
 • küçükçekmece ilçesindeki cennet kültür merkezinde 8 liraya gösteri yapan grubun izleyicilerini elit sanan kişiler tarafından kapanması istenen.

  burada yazar elitlik ile maddiyatı bir varsaymış.
 • bilet bulamayan kişilerin temennisi olabilir.

  şu izmir'in tayatoraları, ya pek burnu büyük bilet satmıyorlar ya da ben bilet alma "dakikalarını" tutturamıyorum. ne zaman açılıyor, ne zaman alınıyor bir öğrenemedik arkadaş. yakında öğrenemeden kapatacaklar, işte ona üzülürüm.
 • dikta yönetimlerinde olabilir. padişahın kızına pişt denirse de olabilir. yarın internete girmemiz de yasaklanabilir. olabilir.

  http://www.euractiv.com.tr/…trolar-kapanacak-017337

  "kültür ve turizm bakanı ertuğrul günay, devlet tiyatrolarının kaldırılıp devletin sanata doğrudan destek verebileceğini söyledi. sümeyye erdoğan'ın sakızıyla başlayan tartışmalarla ilgili soruya günay, "sanatıyla değil de sahnede seyirciyle ilgilenen sanatçının anlayışında bir sorun vardır" sözleriyle cevap verdi."