• )iphone'un son modeli amerika'da vergi dahil 999 dolar. türk lirasına çevirirsek 5300 lira.
    türkiye'de bu rakam 9400 lira.

en büyük akp :) çalışın. daha 3. havalimanı, 3. köprrü yapcaz. adını da osmanlıca koyucaz.
  • devletin bir şey üretemeyip sürekli kendisinden emek istediğini fark edemeyen zavallı halk. bu halk sensin, benim, biziz. terk etmek zorunda kalacağız yakında bu güzel ülkeyi.
  • abartmıyorum, koskoca memleketin en fazla bir çeyreği it gibi çalışıyor, üretebildiği kadar üretiyor, ekmeğinden suyundan bile vergi veriyor, kaçak kat falan çıkıp imar affı kovalayacağına namusuyla kirasını ödüyor, uyabildiği kadar kurallara uyuyor; memleketin geri kalan üç çeyreği de kanun kural takmadan yaşayıp, bu bir çeyreğin sırtından geçiniyor. lan bir ülkenin yönetenleri, kanunları insanları asalıklığa özendirir mi? bizimki özendiriyor işte.

bizden aldıklarıyla beslemelere ihale, küçük çaplı uyanıklara sosyal yardım falan dağıtan devlet, emeklilik yaşımızı elden ayaktan ufak ufak düşme yaşına dayandıran devlet, fırsat buldukça sırtımızdaki vergiyi arttırdıkça arttıran devlet bi de utanmadan diyor ki, biz sizden prim vergi falan kesiyoruz ama siz ne olur ne olmaz bi de bes yaptırın, sizin geleceğiniz sakat. alayınıza zehir zıkkım olsun emi.
  • gelen son zamlardan sonra tekel bayiine mi yoksa vergi dairesine mi gittiğimi sorgulamaya başladım.

devlet halk için anlayışı yerine, halk devlet için anlayışı mevcut.
  • mesele vergi vermek, bunun için çalışmak değil. vergilemenin adil olması.

sonuçta verilecek hiçbir hizmet bedavaya mal olmaz, bir kaynak gerekir. bu kaynakta devletler için vergilemedir.
  • devletlerin ilk kuruluş amacı toplumlardaki zayıf kitlelerin ezilmesini önlemek daha eşit şartlarda yaşamalarını sağlamaktır.devletler halk için vardır.bugün gelinen noktada ise halk devlet için çalışmakta..devlet kutsallaştırılıp halk köle gibi görülmektedir.halk vergilere bağlanmış devletin bekası için soyulmaktadır..
  • türk halkıdır o... devlet halk için vardır ama sanırım bir noktada bizim insanımıza vatan millet sakarya hooop devlet kutsaldır, millet devlet için vardır bilinci aşılanmış. aynı eziklik çalışan ve işveren arasında da vardır. ısveren sanki hayır işliyormuş triplerinde dolaşır oysa senin fabrikanın bacası işçiler olmasa tütmez. keşke millet olarak bilinclensek, haklarımızın ve gücümüzün idrakında olsak.
  • 8 yaşındaki yazarın açmış olduğu başlıktır
    ulan vergi dediğin şey dünyanın tüm ülkelerinde var allah akıl versin
hesabın var mı? giriş yap