şükela:  tümü | bugün
 • khk ile yapılması düşünülen olay.

  eski korucular emekli edilecekmiş. yerine 25 bin korucu alinacakmis. maas ne kadar belli değil.

  bir de işin ilginci bu yeni alınacak koruculara kanas falan da verilecekmis. roketatar da aynı şekilde kullanabileceklermis.

  haber
 • yakinda el bab da kopacak fırtına öncesi bölgedeki aşiretlere dağıtılan bir çeşit ulufedir.
 • suriye savaşı için milis gücü oluşturma çabasıdır. ha kötü mü bence değil. pkk ile mücadele edin de nasıl ederseniz edin.
 • eğitimsiz, cahil, feodal davarların eline ağır silahlar verilecek ve buna "doğru strateji" diyen davarlar çıkacak.

  (bkz: 4 mayıs 2009 mardin düğün baskını)

  bakın ne de güzel işe yarıyor koruculuk sistemi.
 • koruculara verilecek ağır silahların yarın bize dönebileceğini gerçeği dururken dikkatle takip edilmesi gereken olay. kanas diyorsunuz roketatar diyorsunuz. her ne kadar korucu olsa da sivil vatandaş da bu silahların olması cepte akrep taşımaya benzer.
 • profesyonel ordu oluşturma çabasından kasıt buysa gene yanlış bir strateji uyguladığımızı gösteren karar.

  askerlik en düşük rütbelisinden en yükseğine kadar bir meslek olmalı. böylece hem şafak sayan ve kısa süreli acemilik eğitimiyle teröristlerin arasına gönderilen gençlerimiz arasından bu kadar çok şehit verilmemiş olur, hem de muhtemelen askeri eğitim almamış ve sırf bölge insanı olduğu için eline ağır silahlar verilen ve ne yapacakları belli olmayan korucu adındaki kişilere bel bağlanmaz.
 • bazı aklievvel yazarların tersine göç oluşturur diye savundukları olay.

  neymiş koruculara maaş verilecekmis. iyi tamam da adama kanas vererek mi ekonomiyi düzeltmeye çalışıyorum. yarın o kanasla birilerini katletmeyecegi ne malum. bu adamların eğitimi ne bilgisi ne tecrübesi ne. adamlara ve roketatar ve maaşı ekonomi canlansin. oh ne ala memleket lan.
 • arazi aramalarında genelde askeri birlikten önce en başta araziye sürülen,kritik noktalarda derme çatma kulübelerde nöbet tutan,yeri geldiğinde biksi, roket ve doçkalarla taciz ateşi yiyen koruculara verilecek roketatar ve kanasın sözlük yazarlarınca neden bu kadar garipsendiğini anlayamadığım devlet kararıdır.kayanın arkasından uçaksavarla ateş eden adama elindeki ak-47 yle mi cevap verecek köy korucusu? kaldı ki bahsi geçen silahlar bölgede köylülerin,halkın kendi imkanlarıyla da bulabildikleri silahlardır.eleştirmek iyi güzel ama beyni kaybetmemek lazım.