şükela:  tümü | bugün
  • khk ile yapılması düşünülen olay.

eski korucular emekli edilecekmiş. yerine 25 bin korucu alinacakmis. maas ne kadar belli değil.

bir de işin ilginci bu yeni alınacak koruculara kanas falan da verilecekmis. roketatar da aynı şekilde kullanabileceklermis.

haber
  • yakinda el bab da kopacak fırtına öncesi bölgedeki aşiretlere dağıtılan bir çeşit ulufedir.
  • suriye savaşı için milis gücü oluşturma çabasıdır. ha kötü mü bence değil. pkk ile mücadele edin de nasıl ederseniz edin.
  • eğitimsiz, cahil, feodal davarların eline ağır silahlar verilecek ve buna "doğru strateji" diyen davarlar çıkacak.

(bkz: 4 mayıs 2009 mardin düğün baskını)

bakın ne de güzel işe yarıyor koruculuk sistemi.
  • 25bin yeni silahlı güç demek.
    bu kişilerin eğitimi ne şekilde oluyor ve veriliyor ben bunu merak ediyorum? ayrıca neden tek kalemde 25bin kişi alınıyor, bu kadar yüksek alım sebebi nedir o da ayrı bir soru işareti.
  • iyi kötü bölgeye hareket getirir mi, getirir. terse göç bile yapar bu girişim. bildiğim kadarıyla korucular 2000tl üstü maaş alıyor (bildiğim kadarıyla).
  • koruculara verilecek ağır silahların yarın bize dönebileceğini gerçeği dururken dikkatle takip edilmesi gereken olay. kanas diyorsunuz roketatar diyorsunuz. her ne kadar korucu olsa da sivil vatandaş da bu silahların olması cepte akrep taşımaya benzer.
  • profesyonel ordu oluşturma çabasından kasıt buysa gene yanlış bir strateji uyguladığımızı gösteren karar.

askerlik en düşük rütbelisinden en yükseğine kadar bir meslek olmalı. böylece hem şafak sayan ve kısa süreli acemilik eğitimiyle teröristlerin arasına gönderilen gençlerimiz arasından bu kadar çok şehit verilmemiş olur, hem de muhtemelen askeri eğitim almamış ve sırf bölge insanı olduğu için eline ağır silahlar verilen ve ne yapacakları belli olmayan korucu adındaki kişilere bel bağlanmaz.
  • anlamadım, memlekette asker-polis mi bitti? korucu almak yerine polis-asker ataması niçin yapılmıyor diye insan merak etmiyor değil. nihayetinde bu insanlara ağır veya hafif silah veriliyor. gerçi şimdiye kadar korucularla ilgili çok büyük olumsuzluklar yaşanmadı veya biz bunu duymadık. fakat rakam gerçekten dikkat çekici.