şükela:  tümü | bugün
 • bugün doktorun acil istediği akciğer biyopsi randevumuz haber verilmeden iptal edilmiş.

  kartal lütfi kırdar eğitim ve araştırma hastanesi'ne gittiğimizde kanser hastaları için ayrılan birimlerin süresiz olarak kapatıldığını öğrendik.

  sağlık bakanlığı ile 4 kez konuştum, şu an tüm servisler pandemi için ayrılmış ve süreç bitene kadar beklememiz gerektiğini söylediler. "başka hastaneye yönlendiremez misiniz?" sorusuna yapamayacaklarını söylediler. hatta yatılı kanser hastalarının da eve gönderildiğini söylediler. devam etmekte olan kemoterapi tedavimiz de durduruldu. koskoca devlet kanser hastaları için bir tane onkoloji birimi ayıramadı mı? bilgisi olan lütfen paylaşsın. ölüme terkedildik.

  tekrar yazıyorum,

  ölüme terkedildik!

  (edit: link ankara'da konuyla ilgili bir video hazırlamış doktor arkadaşlar, belki faydası olabilir bazı hastalarımıza.)

  (edit: benzer durumda çok hasta olduğunu öğrendim bu başlık sayesinde. izmir'de bir yazar arkadaşımız da yazdı, kemoterapi tedavileri kesilmiş, 20 gün geçmiş üzerinden, izmir'de tedavilerine devam edebilecekleri yerler konusunda bilgisi olanlar yardımcı olsun lütfen. @swordson )

  (edit: altta bu durum için; "olmayan olaydır, ben şurada çalışıyorum, biz çalışıyoruz vs" yazan yazarlar, entrynizi girdikten sonra bana da mesaj atıp akciğer biyopsisi randevumuz konusunda yardımcı olur musunuz? bizler gibi birçok hasta için de entrynize bilgi ekler misiniz? şu an biyopsi bekleyen, kemoterapi bekleyen binlerce hasta sağlık bakanlığından bilgi alamıyor.)

  (edit: önemli!!!

  yakını kanser hastası olan bir yazar arkadaşımız, istanbul yeditepe üniversite koşuyolu yerleşkesi'nde kemoterapi alabileceğimizi söyledi, sgk ve bağ-kur ile anlaşmaları varmış, 250 tl ödeme ile kemoterapi tedavisi alınabiliyormuş.)

  (edit: kartal lütfi kırdar hastanesi'nde kanser tedavisi devam edenler ve yakınları olanlar; gelen bilgilere göre tedavisine sorunsuz devam edilen hastalar da var, tedavisi yarıda kalanlar da var, bu durum hastanenin inisiyatifinde. eğer biyopsi istendiyse yaptıramıyorsunuz çünkü müşahade alanı pandemi için ayrılmış durumda. bu hastalıkta moral de tedavi kadar önemli olduğu için hareket etmeden önce tedavinizi yürüten doktorunuzla görüşüp kesin bilgi almalısınız.)

  (edit: birçok yazar okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi'nde kemoterapi tedavilerinin aksamadan devam ettiğini belirtti, yalnız dışarıdan gelen bir hasta olduğunuz için tedavi sürecinizle ilgili tüm evraklarınızla hastaneye gidip başvuru yapmanız gerekiyor, doktor onay verirse tedavinize orada devam edebilirsiniz.)

  (edit: biyopsiyi özel istanbul onkoloji hastanesi'nde yaptıracağız, kanser hastalarına özel steril bir hastane, fiyat olarak da uygun diğer özel hastanelere göre, bilgi veren herkese teşekkürler. )

  (edit: kanser hastalarının sesini duyurmak için twitter'da #kanserhastalarıunutulmasın hashtagi oluşturulmasını isteyen çok yazar arkadaşımız oldu, duyulursa belki bir çözüm bulunur)

  twitter: #kanserhastalarıunutulmasın
 • şu lanet zamanlar bir an önce biter umarım.
  geçmiş olsun.
 • temiz hastanelerin oluşturulması bu yüzden denenmeli. düzenli tedavi gerektiren kronik hastaların tedavisiz kalmasının yanında bulaş riski de söz konusu.
 • maalesef ki doğru.

  tedaviye ihtiyacı olan bu insanların tedavileri ertelenmemeli .covid vakalarından ayrı bir şekilde tedavi almaları sağlanmalı.
 • acil durumlar için bazı hastanelerin ayrılması gerekiyor, geçici olarak vaka sayısı az illere de yönlendirebilirler.
 • zaten corona çıktı, diğer her şey patlak vermeye başladı. çocuğu olan insanlar bebeklerini nasıl muayeneye, kontrole, aşıya götüreceğinin de derdine düşer oldular.

  diyaliz makinelerini kullananlar, kanser olanlar, hepsi şu anda daha da zor zamanlar yaşıyorlar maalesef...
 • yukarıda tutulmalı, bu insanları bu şekilde terk etmek cinayettir.

  edit: düzeltme.
 • (bkz: up)
  yazık ya yardımcı olunmalı.
  şahsımın başına gelse hastaneyi kapatır.
 • bir tarafı ölüme terk ettikten sonra diğer tarafı yaşatmanın mantığı ne amk.

  up verin yukarı çıksın başlık
 • çok büyük bir sorun. belki bu depremi çoğumuz sadece ekonomik zararla atlatacağız ama kronik hastalığı olanlar için etkileri daha uzun vadeli ve zor. bu insanlardan en azından acil durumda olanlar için hastaneler ayrılmalı. hepsine sabırlar diliyorum.. umarım şu bela süreç bir an önce defolup gider.
439 entry daha