• danimarka'da önümüzdeki dönem gerçekleşmesi beklenen bir olay, şöyle ki önce devletin ortak olduğu bankalar rekor kar(şişirme) açıklıyor. sonra devlet diyor ki; aaa benim ortağım çok kar yapmış bende bu kardan payımı alayım hemen:) paraları hazineye alayım kips;)
  • türkiye’nin danimarka vilayetinde olmuş olabileceği şüphesi içeren bir entari. hiçbir şey anlamadım.
  • hisse alımlarıyla da desteklenen bir yöntemdir aynı zamanda. danimarka için geçerli tabii ki.
  • tarım kredileri ile ilgili olarak halkbankası ve bu kredilerin transfer yapıldığı ziraat bankası arasında sanırım buna benzer bir şey olmuştu. hatta o zaman halkbanasının başındaki şahıs sonradan bddk (bankaları denetleme ve düzenleme kurulu) nun başına geçmişti. verilen tarım kredileri tanıdıklara ya da normal ihtiyaç kredisi gibi düşük fazi oranı olduğundan tarımcılar dışındaki kişilere verilmişti.* tarım kredilerinde oluşan bu yolsuzluk mu ya da hata mı artık hatırlayamadım ama bu durumu bddk nın başına geçip kendi denetlemiş ve sıkıntı da çıkmamıştı. buna benzer bir durum vardı sanki ama emin değilim şimdi.

bak unutuyoruz yakın tarihimizi de unutmaya başladık.
hesabın var mı? giriş yap