şükela:  tümü | bugün
 • malum şahsın dua ve sabır öğütünün yanı sıra konut kredisi müjdesi vermesi, bakanının kendi ohalinizi ilan edin demesi ve hashtag kasması, yandaş gazetecinin düğünüm var deyip sempatik ortam yaratma çabası gölgesinde biz emekçiler her gün tıpış tıpış işimize gidip geliyoruz. neden gidiyoruz? çünkü baba bizim arkamızda durmuyor. 65 yaş üstü sokağa çıkması yasaklanıyor, 65 yaş üstü olup çalışan kaç kişi var acaba? ekonomiyi veya patronları ne kadar etkiliyor? kamuda ya mesai saatleri düşürülüyor ya da dönüşümlü çalışma sistemine geçiriliyor. biz zaten ödediğimiz vergimizle kamu maaşlarını karşılamaya devam ediyoruz. peki özel sektörde? özel sektörde parası olan, imajını düşünen veya çalışanının sağlığını düşünen şirketler evden çalışmaya çoktan geçti. peki parası olmayan, parası olup imajını düşünmeyen veya (burası çok önemli) parası olup çalışanının sağlığını düşünmeyen şirketler ne yaptı? aynen çalışmaya devam kardeşim.

  devlet bize bakmak için topladığı tüm parayı yıllar boyunca afiyetle yedi.hepimiz izledik. devletin sokağa çıkma yasağı koyacak gücü de yok bize bakacak parası da yok!
 • halbuki devlet bize baksın diye vergi vermiştik.
 • katildigim tespit.

  su ulkede 3 ay boyunca alkol ve sigara icilmesin memur ve emekli maaslarini odeyemezler. cok ciddiyim.
 • karşı çıkanların argumanlarini samimiyetle merak ettiğim tespit
 • darbe olunca tankın altına yat diyen devlet, virüs gelince 15 gün evinde yat diyemedi sana.
  söyleyeceklerim bu kadar.

  (bkz: padişahım çok yaşa)
 • devlet itibarı olanlara bakar.
  devamını yazmayım. şu karantina döneminde silivri buraya uzak. yolda koronavirüs falan kaparız.
 • adamlar kefen paramızı bile yemişler lan.yani çok da şeyapmamak lazıııım.
 • devletin parası olsa bir saray daha yapar diye katıldığım acı durum.

  lafa gelince "dünya lideriyiz", " almanya bizi kıskanıyor" " abd tir tir titriyor" ama iş acil durumlarda halkı korumaya geldi mi sülaleyi sarayda karantinaya alıp, "dua edin".
 • başka başlıklarda sık sık belirttiğim durumdur.

  sokağa çıkma yasağı ilan edilmemesinin en büyük sebebi, edildiği takdirde insanların ihtiyaçları için devletin ödeme yapmak zorunda kalacak olması ve buna paralel bir şekilde vergi gelirlerinin de çok ciddi anlamda düşecek olmasıdır. zaten öyle bir paramız da yok.

  geçtiğimiz haftalarda yurtdışı girişler tamamen durdurulup, sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olsaydı 3 4 haftalık bir süreçte ülke olarak corona virüs olayını hallederdik. fakat bu hastalık iyice toplum içerisinde yayıldı ve bugün bile bir sokağa çıkma yasağı ilan edilse hastalık sürecini atlatmamız en az 2 3 ay. her geçen gün bu süre uzuyor.

  özetle: dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olduk haberimiz yok.
 • daha evvel itibardan tasarruf edilmez diyen birinin sonrasında yaptığı konuşmada hissettirdiği duygu.
203 entry daha