şükela:  tümü | bugün
 • bazı şahısların üç çocuk çağrısına rağmen nüfus artış hızı azalınca (!) devletin sokmaya karar verdiği teşvik formülü! yakın bir zamana kadar ülkenin çok parlak ve kalabalık genç nüfusuyla övünürken bir anda nasıl oluyorsa nüfus artış hızı 1.35’ten 1.2'e düşmüş. tüik’in açıkladığı nüfus rakamlarından sonra kalkınma bakanı cevdet yılmaz, çocuk yapanlara özel vergisel teşvikler üzerinde çalışacaklarını açıklamış.vaatlerin yeni düzenlemesi nasıl olacak bilinmez.

  gelişmiş ülkelerde bu yönde ciddi destek verildiğini hatırlatan bakan ne kadar iyimsermiş ki bizi de o kategoriye layık görmüş! belli bir kesimi kafaladıkları yetmiyor ki tam bir "i want more" durumu söz konusu.. daha satılacak çok mal, girilecek çok ihale var tabi ki..ülkede ki bir sürü evsiz barksız çocuğun sorununu çözdünüz ya yenileri gelsin diye teşvikleyin milleti..

  bizde memnun olmadığımız ve seçmediğimiz halde bizim adımıza kararlar alıp, kanunları değiştiren, bir sürü suçsuz insanı içeri tıkan zihniyetin yaptıklarını sadece izlemek zorunda bırakıldığımız için devletten yıpranma payı alalım!

  edit: mevcut olan teşvikten haberdarım. birkaç defa maruz kalmışlığım bile var..
 • dikkat edilirse hem memurların üremesi üzerine çalışma yapılıyor. memleketteki diğer insanlar insandan sayılmıyor bir tek memurlar insan sayılıyor.
 • (bkz: yenidoğan)
 • asgari ucretten kesip yeni dogan bebecikkere verecek parayi galiba.. zaten popo kadar ulkede sirt sirta issiz gucsuz yasiyoruz ya kesmedi sanirim. illa kargasa ciksin illa millet birbirini gebertsin biz isimize bakalim olayi...
 • bahsi geçen teşvikin on yıllardır uygulandığını bilmeyenler için yeni bir uygulamadır. ancak devlet zaten memura doğumda para verir ve çocuk yardımı yapar ayrıca çok uzunca bir süredir doğum önce 8 doğum sonrası 8 hafta izin uygulaması vardır. ha bilmeyen için söyleyeyim sağlık durumu elverişli olan hamile memurlar doğuma üç hafta kalana kadar çalışabilir kullanmadığı doğum önce 5 hafta izni doğum sonrasına aktarabilir. hatta bunu özel sektör çalışanı da yapabilir.

  kimi yiyorsunuz arkadaş teşvikmiş.