şükela:  tümü | bugün
  • inanılmaz ama gerçek olan durum.
    sabah gazetesi kaynak
    "ithalat, ihracat ve diğer kambiyo işlemleri yoluyla yurtdışına kaçırılan döviz ya da türk parasının yüzde 40 oranında ceza kesilecek."

yani ben yasal yoldan kazandığım paranın vergisini ödeyecem ama o parayı yurtdışına götüremeyecem. hapishanemi ulan bu amına koduğumun ülkesi ? paramı yurtdışına götürürsem %40'ına devlet el koyacak, buna teşebbüs edersem ama götürmezsem bile %20'sine el koyacak. direkt domamalım amk, sen zahmet etme.

bankadaki paralara el konamaz diyen arkadaşları piste alalım. bundan 2-3 sonraki adım o dur çünkü. bir khk ile tüm döviz ve altın hesaplarını tl'ye çevirdim diyecekler. 3 gün sonrada devalüasyon ilan edecekler. bankada birikimi olan herkesi sikecekler.
    bunun olabileceğine inanmayıp bankada para tutan adam çiftlikbanka para kaptıran gerizekalıdan daha salaktır. ondan sonra kameraya '80 milyonun gerizekalı olabileceğine ihtimal vermemiştik" diye ağlarsınız.

bu entry'i yazarken evimde pijamamla oturuyordum. hemen giyinip bankadan dolarımı çekmeye ve cebimdeki son 1-2 bin tl ilede dolar almaya gidiyorum.
  • (bkz: bitcoin)
    (bkz: ethereum)
    (bkz: monero)