• http://www.devotchka.net/ sitesinde albümlerinin tamamını dinleyebileceğiniz amerikali enfes bir grup...d, v, ve k si büyük yazılan bu grup son 5 yılın en büyük keşfi oldu benim için. eğer bunu okuyorsanız sizin de aynı fikirde olmanız lazım...
  • hayatın fon müziği kıvamında şarkılar yapan grup.
  • beirut şarkılarını youtube playlistinde ne zaman dinlemek için açsam devotchka'yla devam ettiriyordu youtube. birden kendimi beirut'u dinlemeyen devotchka'yı sürekli dinleyen bir kıvamda buldum. daha önceden little miss sunshine devotcka'sıcıydım artık normal bir devotchkasever oldum youtube sayesinde. sağol yutup, iyi ki varsın.
  • çalmaya başladığı anda, atmosferi değiştirip insanı yaz akşamı hüznüne boğan grup. iyi ki varlar.
  • devuşka'dan farkı çıtır kızlara değil, küçük kız çocuklarına söylenmesidir.
  • ah kalbim demek istiyorum her şarkılarını dinleyişte. portekizlerin saudade dedikleri hissi yaşıyorum her seferinde. böyle mutlumsu hüzün var bedenimi tümüyle saran. yumruğum kadar yüreğimi elime alıp sıkıp bu hisleri bir şarkı nasıl yaratıyor, diye haykırmak istiyorum . serserice yollarda kulaklıkta son ses undone dinlerken ağaçlı yollar hiç bitmesin istiyorum. the alley ile gün batımında yürüdüğüm yollar daha bi güzel daha bi başka oluyor. straight shot dinledikten eşe dosta seni seviyorum mesajları atmak isteyecek kadar mutlu oluyorum, parmaklarım ve ayaklarımla ritm tutup anlamsızca sırıtıyorum. all the sand in all the sea ile hiç bilmediğim yollarda koşmak istiyorum hiç bitmeyesice...

olur da bir gün kendileriyle yolum rastlaşırsa kulaklarına taa yürekten fısıldayarak teşekkür etmek istiyorum. bana bu güzel hisleri yaşattıkları için. iyi ki varlar.
  • little miss sunshineın sonunda bir de devoşkayı işitmek bünyede yaz aylarında yemeğin ardından yenilen dondurma etkisi bırakıyor. bir yıldır yollarda kah hoplaya zıplaya kah suratımı ekşite büzüştüre türlü maymunlukla dinlediğim şarkıları-bulabildiğim kadarını- filmden sonra yollarda dinlemek artık daha da keyifli sanki.

(bkz: such a lovely thing)
    (bkz: we're leaving)
    (bkz: death by blonde)
    (bkz: whiskey breath)
    (bkz: ocean of lust)
    (bkz: vengo vengo)
    (bkz: too tired)
  • insana kendini her daim bir filmin icinde yasiyormus gibi hissettiren bir grup bu. ask yasiyorum bu grupla ben.
    little miss sunshine'la biraz daha bilinir hale gelmeden once bulabildigim tek sarkilari "whiskey breath" vardi. her dinledigimde "bu bir seyin soundtrack'i olmali" der dururdum. sonradan kanitladilar adamlar zaten soundtrack yapmak icin yaratilmislar. boyle yolda yururken, otobusun camindan yola bakarken falan hep calsin bunlar.

not: how it ends'i dinleye dinleye bitiremeyenler, bir de you love me'ye el atsinlar.
  • how it ends'i dinledigimden beri bende takinti haline gelmis, kisa zamanda little miss sunshine sayesinde daha populer olacagini dusundugum amerikali indie grubu.. yann tiersen, jeff buckley, kings of convenience'dan kivilcimlar var muziklerinde. yine de bunlardan cok farkli.
  • bu isimde bir de grup var, yada quartet. how it ends isminde de muhteş bir parçaları var. son albümlerinin adı da how it ends. diğerleri una volta, triple x tango ve supermelodrama. mp3lerini bulmaksa bir hayli zor, ben bulamadım hala mesela.
hesabın var mı? giriş yap