şükela:  tümü | bugün
 • uğur "vigo" özyılmazel ve cihan okyay'ın beraber sunduğu, web dünyası ile ilgili haberlerin ve gelişmelerin konuşulduğu bir podcast yayını. türkiye'de türünün tek örneği olmakla beraber http://devpod.tumblr.com/ adresinden dinlenilebilir.
 • 36. bölümde interneti kıran adam azer koçuluyu da konuk etmişlerdir.
 • http://devpod.org/ adresinde güncel olarak son bölümleri yer almaktadır.

  ayrıca uğur özyılmazel'in youtube kanalında da hangouts üzerinden kaydettikleri bölümler video formatında bulunmaktadır. benim dinlediğim / izlediğim 2016 yılına ait bölümlerde üstün özgür co-host olarak yer alıyordu.

  en son bölüm 12 haziran 2016'da yüklenmiş, umarım tekrardan devam ederler.
 • gayet güzel, emeklerine sağlık, severek takip ediyoruz. fakat uğur abi gözünü seveyim habire şu commodore, amiga, demoscene muhabbetine girme yahu. hitap ettiğiniz genç kitle o konularla pek de fazla ilgilenmiyor.

  geyik dozu da azcık daha azaltılırsa çok daha şahane bir podcast olabilir.
 • özellikle son dönemde yurtdışında çalışan yazılımcılarla (örneğin bilgem çakır, ayşegül yönet, semih demirer) yapılan röportajları keyifle dinlediğim podcast. böyle profesyonellerin toplumca daha fazla tanınması için yapılan röportajlar, videolar vs vs bence inanılmaz değerli şeyler.

  tek bir eleştirim uğur özyılmazel'e olacak. kendisi elbette uzun zamandır camianın içinde, pek çok iş başarmış biri olarak oldukça fazla bilgiye sahip. bunları aktarmak isterken bazen konuktan fazla konuşabiliyor ve her aklına geleni söylemek zorundaymış gibi davranıyor. şahsen podcastlerde, sunucu ne kadar ünlü veya o konuda ne kadar bilgili olursa olsun asıl ağırlığın konukta olması gerektiğine inanıyorum.

  şahsi kanaatim, 45 dakika civarı oradan buraya savrulmadan belirli bir formatı takip ederse dinlemesi daha da keyifli olabilir.