şükela:  tümü | bugün
 • ses tonunu iyi kullanan, sınıfa hakimiyet konusunda son derece başarılı ceza hukuku hocası. bunda genç ve öğrenmeye-öğretmeye aç oluşunun payı yüksektir muhakkak. ders boyu kürsüden inmeyen yaşlı mülkiye hocalarının aksine sınıfın her bir karışını tavaf etmeden bitirmez dersini, ki o dersler bol örnekli ve eğlenceli geçer. sınavları da aynı mantık çerçevesinde öğrenciyi kanun metniyle olay arasında bağlantı kurmaya iten sorulardan kuruludur. en dikkat çeken özelliklerinden biri de, kars şivesiyle söylediği magdur* kelimesini koca bir sınıfın diline dolamayı başarmış olmasıdır.

  kendisi habire yurtdışına gidip gelen, ecnebi memleketlerle bağı güçlü bir öğretim üyesidir. bu nedenden olsa gerek, fakültede erasmus koordinatörlüğü görevini yürütür. ancak bu görevi yapan diğer kişilerin aksine erasmusun ne olup ne olmadığını gayet iyi bilir, her fırsatta bunu öğrencileriyle paylaşmaktan da geri durmaz. zira mülkiye çapında yapılan bir araştırmaya göre yurtdışına gönderdiği erkek öğrencilerin %90ına slav kızlarıyla munasebetleri konusunda sorular yöneltip eski günlerini yad etmeye çalıştığı, olumlu yanıt aldıklarının bazılarıyla da skor kaç muhabbeti yaptığı ortaya çıkmıştır.
 • muhteşem kişilik. derslerine severek girdiğim tek hukuk hocası. derslerde örneklerini öğrenciler üzerinden vermesi hem eğlenceli bir o kadar da akılda kalıcı oluyor. aralarda anlattığı anıları da bir başka harika.
 • cok sevdigimiz, tatliliktan olen ceza hukukcusudur. bir yildir anlattiklariyla, sinifa getirdigi gazetelerle, ornekleriyle akilda kalan dersler yapmistir. sinifi gulmekten bir hal etmistir cogu kez. kendi hikayesinden, ailesinden, akrabalarindan verdigi ornekler adeta ceza hukuku pratik calismasi gibidir. bazen bilirkisilikten aldigi ucretle gidip bir suru oyuna bilet alir. isteyenlere dagitir, bizim de gitmisligimiz var. klasik, sert, uyuz bir hoca olmadi hic. oturup kursuye bir hukuk dersi sikiciligini ve hukuk hocasi gicikligini yapmadi devrim hoca. yeri geldi sinifta tek kisilik komedi yapti, yeri geldi ogrencilerle kapkacli efendime soyleyeyim saldirmali canlandirmalar yapti. kendisinin cok iyi gozlem ve taklit yetenegi oldugunu da ayrica belirtmeliyim. hukuk okumasaydi sahne sanatlarinda da basarili bir kariyeri olurdu devrim hocanin. derslerde adimizi vs. kullanip ornekler verdigi icin arada kusura bakmayin, alinmayin falan diyecek kadar da kibardir.
  ezcumle: sivesiyle, 'cogusunu sevmedigi akrabalari' * ile, akilda kalici ornekleri, bagira bagira ders anlatmasiyla ve insanin aklina dersi yerlestirmesiyle bilinen seker gibi adam, icimizden biri! buralari okudugunuzu da biliyorum, seviyoruz hocam sizi.
 • bu seneki kazgandan alıntıdır.

  devrim aydın: sayıştay'ın hükümet harcamalarını denetlemesinin engellendiği bir ülkede, sen niye maliye okuyorsun ki bebeğim? git loto oyna!
 • iyi adamdır; fakat çenesi açıldımı susmaz. bir insan konuşmayı bu kadar sever mi lan *
  dersin 25 dakikası gündem, genel kültür geri kalan 25 dakikası da ceza hukuku olarak geçer. ceza hukukunu belki unutursunuz; ama sırf anlattığı tarihi bilgiler, gündemle ilgili yorumları için bile dersine girilmeye değer.
  ayrıca tam bir ekşi fanı. hocam hesabınız yoksa özelden yazın yedek hesabı size veriyim.*