şükela:  tümü | bugün
  • güven adıgüzel imzalı bir şiir.

güzel bir şiir.

"bu ülkeyi kurtarmalıyız, amerikanın vicdanlara sığınmanın konforundan en çok " diyen bir adamın peşinden gittiklerine bakıyorum. sonra derin bir off çekip yatmaya gidiyorum.

konfeksiyon dükkanlarından yükselen arabesk şarkılara karışır, bazı kızların duaları
    bazı kızları çok severiz. sevdiysek şüphesiz herkesten habersiz. tercihen akşamüstleri
    yoksulluğumuz içkanamalıdır biraz ve fırından yeni çıkmış bir ekmek kadar güzeliz
    biliyorum. halk ekmek kuyruğunda kalp krizi geçiren adamlara demeyecek hiçbir zaman ellerimiz
    biliyorum. vurulduğu yerde kalanlar konuşmaz , viktoryan ahlak hiç zamanı değil.

yani benim tabancm çehov'un tüfeği kadar bekleyemezse tek perdeliktir bu oyun

bir sabah, çöpçülerin, toplu intiharlarına anlayışla karşılayacak bütün kuşlar
    gençlik kolları gibi şiir okuyan pek sıkıcı ve çok kravatlı, bürokratlardan
    bu ülkeyi kurtarmalıyız evet, bu ülkeyi hiç neşet ertaş dinlememiş adamların elinden
    devrim, pazar günleri de açıktır. sol açıkların malülen emekli olmasına aldırmadan yaşamak.
    pakdil, hep haklıydı. sağcılık, hayat kurtarmaz. merkez, sağ kalesine doğru dikme şimdilik.
    bu ülkeyi kurtarmalıyız, amerikanın vicdanlara sığınmanın konforundan en çok
    sen bana bakma. ben en fazla japon yeni biriktiren dedem kadar anlarım ekonomiden
    sizinkiler iktidarda diyorlar, hadi yine iyisiniz
    siz kimsin lan biz kimiz iktidar kim?

oğlunun cayır cayır yanan alnını öpen yalnız bir babanın elleri kadar yorgunuz
    yorgunuz bazı sevdiğimiz kızların dualarına amin derken, kalbimiz duracak sanki.
    bir kalbimiz var onu hatırlıyoruz. silahlanıp yeraltına çekilmek, tek seçenek hala
    çekilmeliyiz toparlanın çağrısı'dır çünkü en iyi ihtimalle kafelerde kaybettiğimiz
    öfkeli politik bir müslüman oturuyor orada. sakallarından düşen bin parça.
    üzülme. iyi bir iş bulamayanları da saklar paradigmalarımız
    bir ipucu lazım diyorsan liberallere inanmanın kodu her mevsimde şemsiyedir
    teselli istemiyorum.
    az önce söndürdüm kısa cemal soft, mümkünse
    ve bir de temiz seccade kapalı uyuma.