şükela:  tümü | bugün
  • artık devrim şart oldu.
    halk emperyal şirketlerin altında inim inim inlerken çaresizliği yaşıyor.
    fakat sebeplerinin ne olduğunu bilmiyor.

devrim olacak...

1-kamu hizmeti veren özel sektör devletleştirilecek.

2-kamu hizmeti ve özel sektör; devletin ve yargının denetimine girecek.

3-abuk sabuk kurallarla halktan para talep edilmeyecek.

4-bankacılık, iletişim, sağlık, eğitim, yargı ve daha kritik sektörler üzerinde çalışmalar yapılacak.

5-yolsuzluk mahkemeleri kurulacak.
    devletten alınan ihaleler tekrar devlete iade edilecek.halkın refahına ayrılacak bu gelir.

6-rant vergisi getirilecek.bedavadan yaşama son verilip üreterek kazanma ve adil paylaşım sağlanacak.

7-üretim gümrüklerimizle desteklenecektir.ülkemizde üretim desteklenecektir.

8-tarikat, cemat,tekke tarzı şeylerin üstüne gidilip dinimiz özgürleştirilecektir.

9-toprak reformu yapılacaktır.üretime teşvik edilecektir.denetim mekanizmaları sayesinde topraksız köylüye toprak verilecektir.

10-cumhuriyetimizin devrim kanunları eksiksiz uygulanacaktır.

11-bölücülük, feodalizm gibi şeyler devlet gücüyle ezilecektir.

12-emperyalist saldıraların üstüne gidilecektir.ülkenin çıkarları korunacaktır.bunlar yapılırken halk bilgilendirilecektir.

türk milleti her ne olursa olsun bu kadar çaresizliği hak etmiyor.
    devrim olacak.
    milletimizin refahı ve düzeni için gerekirse hepimiz bedel ödeyelim.
  • (bkz: hak ediyor)
  • bırakın devrimi hazır yapılmışı var oralara gidin.
    (bkz: küba)
    siktirin gidin.
    sanki devrim yapılsa devrimin muktedirleri kendi rant çarkını kurmayacaklar da yolsuzluklara imza atmayacaklar. şu an avrupa da en fazla yolsuzluk eski doğu bloku ülkelerinde yaşanmakta kardeşim.
  • bunca yasadıgımızdan bunu mu anladın. bravo. simdi bambaska ideoloji icin 30senemiz daha gitsin.
    neden avrupa ulkeleri gibi duzgun ,seffaf bir ulke olmak kimsenin aklina gelmiyor. hepiniz tam kuzey kore vatandasligina layıksınız.
  • o değil de şeftalili makarna nedir kardeşim ya. bence asıl devrimi burada yapmışsın. orijinal fikirlerle bize güzel yemekler sunacağın bir dükkan aç daha iyi. adı da "devrimcinin yeri" falan olur. hem biz nasipleniriz hem de sen kazanırsın.
  • dünya tarihinde, devrimin şart olmadığı herhangi verili bir an bulunamaz sanırım.
  • devrimi neyle yapacaksın lan , devrimci parti mi bıraktılar ortada hepsi kürt milliyetçilerinin hı deyicisi oldu.
  • al bunu al al al al
  • bu ülkede devrim şart olmakla olmaz ancak farz olmakla olur
    çünkü artık 2. sınıf islam ülkesisin

suud'un kadınlara otomobil sürme hakkı vermesi devrim mesela oralarda