şükela:  tümü | bugün
  • 1846 yılında "john dewar" tarafından $i$elenip satılan bir karı$ım viski markasıdır.

amerika'ya göçmü$ bir iskoç tüccar olan "andrew carnegie" küçük bir fıçı dewar's viskisini dönemi ba$kanı benjamin harrison'a göndermi$ti. bu, dewar's için yapılan en etkili ve ucuz reklam olmu$tu.
  • bizdeki "bilmem kim ve mahdumları" tadında bunun da şişesinde "john dewar & sons ltd" yazar. şişeden içerken çok da lezzet aratmaz ama başlarda sevdirmez kendini. yoklukta gider, kalbi soğutur.
  • dewar's white label üzerinden konuşacak olursak, ilk yudumda bir viskiden beklediğiniz hazzı vermiyor. aroması da çok keskin değil zaten. yine de bu performansa rağmen insan dewar's signature blended'ı denemek istemiyor değil.
  • yaklasik 40 yildir bekleyen bir, devar's de luxe ancestor actim az once. kendisini bir muzayedede 1500 tl ye aldim gecen hafta. biraz fazla verdim ama devar's kardeslerin son mahsülünü denemeden edemedim. buzsuz, sek olarak ilk izlenimim: hafif, oldukca hafif. yaklasik 15 saniye kadar etkisini hissettirmiyor. daha sonra bogazda ufak bir yanma hissi ve kayboluş. sanki bir " ben buradayim." değişi. eski surumden bulursaniz denemenizi oneririm.
  • kemal sunal'ın kapıcılar kralı filminde albay'ın oğluna sattıgı viskilerden biri olan tadını çok beğendiğim hafif buldugum viskidir.
  • yüksek malt içeriğiyle 12 yıllık olanı f/p açısından gayet başarılı ve bir harman için oldukça tatmin edici viski markası.
  • 12 yıllık olanın tadı bana konyak gibi gelen viski markası.

içerken bildiğin üzüm tadı aldım bol bol. oldukça tatlı, şekerli bir lezzete sahip gibi geldi bana. damak tadıma çok uygun değil özetle.

edit: diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)
  • whisky markası.
  • içimi oldukça kötü bir viski markası...
  • şimdi deneyeceğim viski. aldık bir kere . niye ucuz diye. bizimde paramız olsa bok gibi veya ayda yılda bir içen biri olsak gider en pahallı viskileri içeriz. lakin devlete vergi vermekten ne düzgün sigara içebiliyoz ne de içki. ama ne hikmetse gene de bütün yolları onlar yapmışlar biz ise serseri.