şükela:  tümü | bugün
  • deksketoprofen trometamol (şerefsizim hiç bir fikrim yok) içeren (ki aynısı arveles denilen mucize ilaçta da var.)

bir tür ağrı kesici
  • dayanilmaz denilebilecek agrilari ciddi ciddi saniyeler icerisinde geciren agri kesici.

lakin, insanin beynini resmen pelteye ceviriyor. ya da hayatim boyunca kac kez agri kesici kullandigimi hatirlayacak kadar az ilac alan birisi oldugum icin benim aliskin olmayan bunyeme boyle bir etkisi olabilir.

diye dusunuyordum.

2 hafta kadar once dunyanin en sacma trafik kazasını gecirdim. gecesinde işyerini arayip yarin gelecegim dememden bile anlasilabilir kazanin ciddiyetini kabul etmemeye ne kadar kararli oldugum. fakat ciddiydi ve olmekten ciddi anlamda saliseler icerisinde kurtulmustum. sag bacagimin "agrimasi" yuzunden 2 gun ise gidemeyince rapor almam gerektiginden hastaneye gidince bunu yazdi doktor.

ilk birkac gun kullaninca geceleri ozellikle agrilarim gecip uyuyabilmeye basladim. kopuk capraz baglar kirik kaburgalar catlak kaval kemigi ve incinmis ve deforme olmus dizimle isr gitmeye basladim. sonra kullanmayi bıraktım cunku ağrılarim azaldigindan gerek kalmadigini dusundum.

iste bu ilacin ne kadar acaip bir sey oldugunu o zaman anladim. 3 gun boyunca ciddi anlamda aci icinde gecti. ozellikle geceleri uyuyamiyordum. daha birkac gun once hicbir agrim kalmamisken neredeyse neden boyle oldugunu anlayamayinca aklima bu ilac geldi. is yerimdeki dolabimda duruyordu.

bir sonraki gun ise gittigimde dolaptan alip ceketimin cebine attim. kullanip kullanmamaktaki kararsizligim oldukca kisa surdu. tramvay ve metro arasinda yurumek ve metroda ayakta kalmak oyle bir agzima sicmisti ki dayanılmaz bir hale gelmisti ağrılarim.

simdi bu ufacik seyi yuttum. birkac dakika sonrs hafiften basim donmeye basladi. tam olarak bas donmesi denemez ama daha ziyade insanin icer icer de kafasi olmaya baslar ya, onun gibi. kafama kafama bir şeyler cikti.

o uyuyamama sebep olan agrilsr var ya, boyle resmen dalga dalga gecti. 6-7 saniye icinde hicbir agrim kalmadi.

fakat, o gun butun gun mal gibiydim. resmen mal gibi. pelte gibi. hicbir sey dusunemedim. adeta sadece oturdum ve nefes aldim. normalde hiçbir sekilde yapmayacagim garip hatalar yaptim. konusamadim, dusunemedim, hesap yapmadım.

bir sonraki gun gene ceketimin cebine attim ama icmemeye kararliydim. dayanamadim ve icmek zorunda kaldim. gene aynisi.

ve o beynin sakizli muhallebi formu almasi kolay kolay da gecmiyor.

evet agrilar saniyeler icinde geciyor ama sabah aldigim ilac yuzunden bu saatte dahi hicbir sey dusunemiyorum.

bir haftadir boyleyim. az once ilacin prospektusunu okudum. diyor ki, beyinsel fonksiyonlari yavaslatacagindan arac kullanmayin veya makine kontrol etmeyin.

agrimi daha kotu yoksa beynimin su hali mi kararsizim acikcasi.
  • halihazırda devam eden ilaç tedavisine rağmen, dönemsel olarak sırt ve omuz ağrılarım/gerilmelerim dayanılmaza vardığı için dün gece kullandım bu ilacı ben. mecburen yani.

iyi hoş, çat diye kesti ağrıyı, gerilmeler hatırı sayılır derecede azaldı. ve fakat taşikardime taşikardi kattı, gece içtiğim üzre büyükannemin dediği gibi "kirpikli gözümü kırpmadım" sabaha kadar. delilerce ve dağlarca koşmuş ve henüz durmuşum gibi çarptı kalbim. kartallar havalanıp havalanıp kondu göğsümün üstüne, ölücem dedim ölücem. bundan sebep halsizliğim had safhaya çıktı.

ölmedim tabi sonra. ölsem nası yazcam de mi ama? çarpıntıyı korkutucu boyutlara taşıyabilme gibi bir yan etkisi de var yani kısaca. diğer ilaçlarla kolkola girip bünyemde zuhur ettirdiği derin uykudan aniden uyandırılmış insan salaklığına hiç girmiyorum şu an. afferim ona.
  • acıdan sıkışan ve aritmi durumdaki kalbimi tam 30 saniyede normale döndüren gerçekten mucizevi nsaii grubu ağrı kesici.
  • diş ağrısına hiçbir etkisi olmayan fakat baş ağrısını yarım saat içerisinde yok eden ağrı kesici ilaç.