şükela:  tümü | bugün
 • ateş düşürücü ve ağrı kesicidir. insanı terletir biraz sarhoş eder ve acıktırır. etkisi sürene kadar iyi hissedersin ama etkisi geçince hayat gene cehenneme döner.
 • şiddetli baş ve boyun ağrılarım yüzünden geçen sene gittiğim nörolog bende kaygı bozukluğu olduğunu söyleyip antidepresan (bkz: duloxx) vermişti ama ilacın yan etkileri 2-3 gün boyunca devam ediyordu bu yüzden kullanmayı bırakmıştım. uzun yıllardır içinde bulunduğum depresyonum ve kaygı bozukluğum, 25 yaşımda mühendisliği bitirme senemde hayatımı artık yaşanmaz hale getirince psikiyatra gitmek zorunda kaldım. psikiyatr ın verdiği ilk antidepresan (bkz: citoles) uyku yaptı, ikincisi ise (bkz: prozac) huzursuz etti. duloxx dahil bunların hepsinde seratonin varmış ve kimi insanda diş sıkma, kimisinde mutluluk, kimisinde daha fazla stres, kimisinde ise uyku yapıyormuş. verdiği iki ilacın faydasını uzun zaman kullandıktan sonra görebileceğimi söyledi ama bu aynı zamanda benim bitirme senemi riske atmam demek. oysa ben sadece içinde bulunduğum dönemi başarıyla atlatıp iyi bir ortalamayla mezun olmak istiyorum. bu yüzden ilaçları bıraktım.

  3-4 ay önce bir fotoğraf çekimi sırasında hasta olup her tarafım ağrıyınca aile hekimine gitmiştim. faranjit olduğumu söyledi ve ağrılarım için dexpass efervesan 50/300 mg verdi. ilacı ilk kullandığım günlerde çok mutlu olduğumu, kendi kendime sebepsiz güldüğümü, çalışma sandalyemde dönmenin bile bana komik geldiğini fark ettim. bütün ağrılarımı aldı ayrıca ferahlık veren güzel bir tadı var.

  antidepresanların beni kısa vadede verimsizleştirmesinden dolayı kullanmayı bırakıp, her gün dexpass almaya başladım. bütün stresimi, kaygılarımı, karmaşık içinden çıkamadığım düşüncelerimi ve bunlardan dolayı yaşadığım şiddetli baş ve boyun ağrılarını alıyor, keyiflendiriyor, zihnimi açıyor ve beni sakin, huzurlu bir insan yapıyor.
 • doktor bunu yazmış olmasına rağmen ilaçları alırken eczacıya bir tane de arveles ekler misiniz dedim. doktorunuz ağrı kesici yazmış ama dedi. her ağrı kesiciye güvenmiyorum dediğimde “ şöyle düşünün bunun içinde hem arveles hem parol var gibi ” dedi. çok inanmadım ama sonuçta arveles reçetesizdi daha fazla para alacaktı.almayın demesi bi bildiği var herhalde dedirtti. burada da yazılanları okuyunca bir arveles aşığı olarak çok mutlu oldum.

  eğer bahsedildiği kadar iyiyse geçireceğim küçük çaplı ameliyattan sonra da bunu isteyeceğim doktordan.

  tablet şeklinde ve suda eritip içiliyor. bu özelliği ile bana hap şeklindeki ilaçlardan daha zararsız olduğu izlenimi verdi.
 • deksketoprofen ve parasetamol kombinasyonundan oluşan ilaç. suda erimesi sebebiyle mide yan etkileri daha düşük seviyelerdedir. arveles severler bunu daha çok seveceklerdir.
 • yeni ağrı kesicim. şu an deneme surecindeyim. olumlu giderse elveda majezik.
 • böbrek taşı düşürmemden dolayı bir haftadır ağrı kesici iğnelerle eleğe dönmüş kıçımı en azından iki gündür delinmekten kurtaran canımın içi... evet, böbrek taşı ağrısı diyorum, çeken birine sorun ne demek olduğunu veya çektiyseniz zaten anlamışsınızdır ne demek istediğimi... kendisi çok tatlış bir ağrı kesicidir... suda eriyen ilaç olmasından dolayı çocuk ilacı gibi görünse de etkisi öyle değildir... hayat kurtarır yemin ederim...
 • safra kesesi ameliyatı olan eşime verildi. oldukça etkildir. gece insanı uyandıran ameliyat kesiği ağrılarını hissettirmemektedir.