• böbrek taşı düşürmemden dolayı bir haftadır ağrı kesici iğnelerle eleğe dönmüş kıçımı en azından iki gündür delinmekten kurtaran canımın içi... evet, böbrek taşı ağrısı diyorum, çeken birine sorun ne demek olduğunu veya çektiyseniz zaten anlamışsınızdır ne demek istediğimi... kendisi çok tatlış bir ağrı kesicidir... suda eriyen ilaç olmasından dolayı çocuk ilacı gibi görünse de etkisi öyle değildir... hayat kurtarır yemin ederim...
  • safra kesesi ameliyatı olan eşime verildi. oldukça etkildir. gece insanı uyandıran ameliyat kesiği ağrılarını hissettirmemektedir.
  • şiddetli baş ve boyun ağrılarım yüzünden geçen sene gittiğim nörolog bende kaygı bozukluğu olduğunu söyleyip antidepresan (bkz: duloxx) vermişti ama ilacın yan etkileri 2-3 gün boyunca devam ediyordu bu yüzden kullanmayı bırakmıştım. uzun yıllardır içinde bulunduğum depresyonum ve kaygı bozukluğum, 25 yaşımda mühendisliği bitirme senemde hayatımı artık yaşanmaz hale getirince psikiyatra gitmek zorunda kaldım. psikiyatr ın verdiği ilk antidepresan (bkz: citoles) uyku yaptı, ikincisi ise (bkz: prozac) huzursuz etti. duloxx dahil bunların hepsinde seratonin varmış ve kimi insanda diş sıkma, kimisinde mutluluk, kimisinde daha fazla stres, kimisinde ise uyku yapıyormuş. verdiği iki ilacın faydasını uzun zaman kullandıktan sonra görebileceğimi söyledi ama bu aynı zamanda benim bitirme senemi riske atmam demek. oysa ben sadece içinde bulunduğum dönemi başarıyla atlatıp iyi bir ortalamayla mezun olmak istiyorum. bu yüzden ilaçları bıraktım.

3-4 ay önce bir fotoğraf çekimi sırasında hasta olup her tarafım ağrıyınca aile hekimine gitmiştim. faranjit olduğumu söyledi ve ağrılarım için dexpass efervesan 50/300 mg verdi. ilacı ilk kullandığım günlerde çok mutlu olduğumu, kendi kendime sebepsiz güldüğümü, çalışma sandalyemde dönmenin bile bana komik geldiğini fark ettim. bütün ağrılarımı aldı ayrıca ferahlık veren güzel bir tadı var.

antidepresanların beni kısa vadede verimsizleştirmesinden dolayı kullanmayı bırakıp, her gün dexpass almaya başladım. bütün stresimi, kaygılarımı, karmaşık içinden çıkamadığım düşüncelerimi ve bunlardan dolayı yaşadığım şiddetli baş ve boyun ağrılarını alıyor, keyiflendiriyor, zihnimi açıyor ve beni sakin, huzurlu bir insan yapıyor.
  • favori agri kesicim. bir de hızlı erise.
  • şiddetli baş ağrılarımı 5 dakika içinde geçiren mucizevi ilaç.
  • kullanılabilecek en iyi ağrı kesicilerdendir
    deksketaprofen parasetamol kombinasyonudur
    yani bu ilaç dexforte + parol demektir
    ayrıca hem suda eriyeni hem tableti vardır
    fiyatı gayet makuldur
    (bkz: en iyi ağrı kesici)
  • yan etkilerini yazmaya kalksak burdan marsa yol olur. nasıl bir ilaçsa artık.
  • gördüğüm en iyi ağrı kesici
  • sırtımda bıçakla uyanmışım gibi bir ağrıyla karşı karşıya kaldığım için ilk defa deneyeceğim ilaç. etkilerini editleyeceğim.

edit: bıçak gibi kesmişti ağrımı kullanacaklara duyurulur.
  • haftalardır tek taraflı baş ağrısı yaşadığım için nöroloji doktorum tarafından dideral ile kullanmam içih verilen hap. ben daha kullanmadım çünkü ilaç yan etkilerinden korkuyorum (bkz: anksiyete) kullanabilirsem editlerim.
hesabın var mı? giriş yap