şükela:  tümü | bugün
  • beyin sarsıntısı şüphesiyle sevk edilen bir insana yazılan bir efervesan.

adam darp edilmiş, beyin sarsıntısı geçirmekte olan insana suda eriyen tablet yazmış lan. dalga geçer gibi.
  • astım, koah tarzı bir hastalığa karşın şahsıma verilendir. bir de bunun yanında enfexia verildi. prospektüsünde ise kontradikasyonlar kısmında gördüğümüz gibi aksi şekilde bu tarz durumlarda almayınız ibaresi gözükmekte. anlamadım şimdi ben bu işten.
  • eczacılar arasında gazozcu firma denen firmanın başka bir ilacıdır. eş değeri yoktur. doktor bunu yazıyorsa bilin ki firmacı doktora çalışmıştır. ve özellikle nöbette doktorlar için bulunmaz nimettir. ben eminim ki hiç bir doktor gelen her hastasına durduk yere sırf bunu yazmaz. karşılığında kongre ya da tv ya da başka bir şey alıyordur.
  • muadili olmadığından dolayı eczacı bunun yazılı olduğu reçeteye bunu vermek zorundadır. eczacının suçu yok tabi doktor yazmış sonuçta. firmacının da suçu yok çünkü ekmek parası bu. beyin kanaması olan hastaya bunu yaz demedi sonuçta.

bunu neden mi anlattım? bu ilaçtan para kazanamayan kan emici bazı meslek gruplarının konuyu firmacılara yani tıbbi mümessillere kadar bağlamalarından dolayı söyledim. anlayan anladı!
  • hakkinda yazilanlari duyunca kullanip kullanmama konusnda tereddute dustugum ilac. muadili yokmus pek havaliymis ama tadi kotu diye kusacaksak icmenin manasi yok.
  • limonlu ayçiçek yağına benzer ağızda bir tat bırakan ilacımsı.
  • başıma bir iş gelmeyecekse gayet sevdiğim ilaç... bir ilaç nasıl sevilir ki? seviliyor işte... çünkü işe yarıyor.
    herhalde beyin sarsıntısı geçirmediğim içindir... ayrıca tadı da fena değil... hatta güzel bile sayılabilir!
  • hem analjezik ( ağrı kesici ) hem de miyorelaksan ( kas gevşetici ) iki ayrı ilacın tek bir ilaçta birleştirilmiş olması nedeniyle ciddi bir kullanım kolaylığı yaratan, şahsımca reçeteye zaman zaman inatçı ağrılarda eklenen başka gruptan analjeziklerin birlikte kullanımı sırasındaki kafa karışıklığını da azaltan ilaç. yazan doktor için firma bağlantılı yaklaşımı bu nedenle çok hunharca olur. denediğim ve yakınıma denettiğim için faydasını biliyorum, yazıyorum. hap yutamayanı, yaşlısı, vs. için avantajları da kenarda. isteyen iki isteyen tek ilaç kullansın; sosyoekonomik düzeylerini de göz önüne aldığımda hastalarımın, bence avantajlıdır.
  • tadı gerçekten çok kötü olan ama 3 haftadır çektiğim boyun ağrımı 1 tablette büyük oranla geçirmeyi başarmış ilaç. 1 tane daha alırsam sanırım boynumu hiç hissetmeyecem.
  • iğrenç tatlı ilaç. üstelik yan etkileri ile günümü şenlendirmiştir sağ olsun.