aynı isimde "dexter (ayakkabı)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • --- spoiler ---

  o nasıl bir bilgisayar ben anlamıyorum arkadaş. ciuv civ fiuv diye anında kapanıyor sekmeler programlar. bendeki bilgisayar dexter'da olsa 50 defa yakalanmıştı yeminle.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  herkes düğünde gelin ve damada odaklanmıştır diye deb'e artistik yapıp "ben ne yaptığımı biliyorum." mesajını verirken meğer gidip gelinli damatlı halaya katılmışın dexter, oldu olacak burma bilezik taksaydın bi tane de.*
  --- spoiler ---
 • dexter'ı bu hale sürükleyen bebekliğinde yaşadığı olaylar değil polis babasıdır. ölünün arkasından konuşmak olmaz ama o yavşak babası biraz adam olsaydı dexter gayet normal bir hayat sürerdi. ama babası manyak olduğu için çocuğu da manyak yetiştirdi.

  neymiş dexter adam olmazmış, dexter yaratıkmış. yok öldürmeden duramazmış, arkadaşı olmazmış, normal hayatı olmazmış, hayvanmış, orspu çocuğuymuş, öldürmesi lazımmış, kan görmesi lazımmış, hayatta kalması için kimseyle konuşmamalıymış, yok öldürmenin taktiklerini öğrenmeliymiş, karıya kıza bakmamalıymış...lan siktir git be adam. ne hasta ruhlu psikopatsın lan sen. sana polis şeyi verenin allah belasını versin. insanlar senin gibi polislere güvenip canını teslim ediyor, sen ufacık çocuğu hasta ruhlu yetiştiriyorsun.

  bir de babası ölü olmasına rağmen her 10 dakikada bir dexter'ın zihninde belirip ona fikirler verir. lan hayattayken rahat bırakmadın bari şimdi bırak. ayrıca ne şerefsiz bir hayalsin sen. insan adam gibi oturarak belirir, ne bileyim uzaktaki sisli havanın içinden usulca gelir. ama bu babası manyakya, her ortağa çıktığında zaman ve mekana göre hal alıyor. dexter mezar kazarken bi bakar babası yanda mezar kazıyor, dexter diş fırçalarken bi bakar babası yanda sıçıyor. sonra gel de manyak olma. allah bilir bizim bilmediğimiz daha neler vardır. mesela dexter duş alırken babası arkadan kese atabilir veya dexter hatunla sevişirken babası osbir çekebilir.

  yanlış hatırlamıyorsam dexter ufakken "her çocuk gibi" bi vahşilik belirtisi göstermişti. bu vahşilik, acımasızlık her çocuğun içinde vardır ve bunlar zamanla yok olur. ama sen öküzsen bundan anlamazsın. "aha bu çocuk psikopat olmaya meyilli, en iyisi kendim isteyip de yapamadıklarımı buna yaptırayım." diye çocuğu eğitirsen böyle de olur.
 • --- spoiler ---

  beyler la guerta'nın abd devlet başkanlığına kadar yolu var bu gidişle.

  --- spoiler ---
 • --- final spoiler ---

  --- final spoiler ---

  --- final spoiler ---

  kimsenin farketmediğine, farketse bile yazmadığına şaşırdığım hoş bir gönderme yapmışlar, ki finalin sayılı denebilecek güzel yanlarından biriydi.

  final bölümünde miami'yi vuran fırtınanın adı laura 'dır. yani dexter'ın annesinin adı.
  (bkz: laura moser)

  dexter, kardeşini denizin soğuk sularına bıraktıktan sonra slice of life'ı fırtınaya doğru sürerek, yani laura'dan gelip, laura'ya giderek bir nevi ana karnına dönüş yapmış, kendini ve kimliğini bu şekilde yok etmiştir.

  --- final spoiler ---

  --- final spoiler ---

  --- final spoiler ---
 • --- spoiler s05e12 ---

  lumen'ın gitmek istemesinin nedeni dark passengerının ölmesi filan değil arkadaş, astor ve cody ile beraber 3 çocuğa bakacak olması!

  --- spoiler s05e12 ---
 • 7. sezonun tamamı için konuşuyorum. durduk yere aklıma geldi ve çok sinirlendirdi gece gece.

  --- spoiler ---
  kimi öldrürürseniz öldürün ama angel'imin canına kıyarsanız sülalenizi sikerim sevgili yapımcılar. adam, adamın dibi lan. laguerta denen sürtük vurdu, debra kezban'ı patronluk taslıyor, quinn gibi bir göte sırtını dayamak durumunda, kariyerinin sonuna gelmiş emekli olsam mı olmasam mı derdinde. tutar o kadar ölecek karakter varken bu kardeşimi öldürürseniz yedi ceddinize isaak binsin ya.
  --- spoiler ---
 • bir youtube kullanıcısı michael c. hall'un kanseri neden ve nasıl yendiğini şöyle anlatmış:
  "dexter killed cancer because cancer kills people. it fits harry's code."
  böyle bi chuck norris facts tadı yakalamadım değil.
 • --- spoiler ---

  son bölümde kundakçıyı serbest bırakmasıyla "acaba onu da masada sikti mi?" sorusunu akıllara getirmiştir.

  --- spoiler ---
 • geri dönüş sezonunun ilk teaser'ı düşen showtime dizisi. sonbaharda geliyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=zvimjz6hrl0
hesabın var mı? giriş yap