aynı isimde "dexter (ayakkabı)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • --- 5x4 spoiler ---

dex: has anyone smoked in here?

masuka: it's 2010. who smokes?

--- 5x4 spoiler ---

come to turkey bro.
  • --- spoiler 5x04 ---

son birkaç dakikaya kadar lumen'ın olayını stockholm sendromuna bağlayacaklarını düşündüm, yanılmışım.

klübe hoş geldin lumen ann pierce!

ikinci bir miguel prado vakası olmaz umarım.

--- spoiler 5x04 ---

5x05 promo'su: [http://tinyurl.com/2fymjjb http://tinyurl.com/2fymjjb]
  • harrison'a zoom yapılan her sahnede bu bebe kameraya bakıyor, biri düzeltsin bu durumu artık dediğim prime-time tv serisi.
  • --- spoiler 5x04 ---

bakıcı kadının ilk gününde dexter bir öncekindeki gibi eve gidememiş, deb'inde ne sik aradığı belli olmadığı için personalimizin işi tekrar bırakması muhtemeldir. o kadından da bir şeyler çıkacak diye bekliyordum aslında ama harrison dexter'ın başına kalır gibi duruyor.. ayrıca fuantes'i tuttum sağlam psikopatmış.

--- spoiler 5x04 ---
  • --- spoiler 5x04 ---

bu bölüm sezonun şu ana kadarki en güzel bölümüydü bence.

quinn ibnesi kelepçelenirken kameraya döndüğünde suratındaki "hay amk" bakışını görmek çok eğlenceliydi. tabi muhtemelen quinn'in ilerleyişi buna rağmen devam edecek, sezon sonu dexterla karşılıklı kartlarını açacaklar gibi duruyor.

rehine kız dexterın yeni kankası olma yolunda. ilerleyen bölümler oldukça güzel olacağa benziyor.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

kızın bana bunu yapanlar tek değildiler demesi ve 8. bölümün isminin take it olması işin bir cult cinayetleri olacağını düşündürüyor. dexter kızın taşeronluğunu yapacak. sen göster ben keseyim misali. kızın bu tarikatın bir parçası mı yoksa kurbanı mı olduğu ise dizinin finalinde tezgahın üstünde kimin olacağını belirleyecek.

--- spoiler ---
  • soyle cadilar bayrami kostumu yapilmis karakter.
  • 5. sezondur izliyorum, 5. sezonunda bile hala diğer bölümü iple çekiyorum bugüne kadar izlediğim izleyeceğim en iyi dizi sanırım dexter olacak.

--- s5e4 spoiler ---
    bu rehine kız da dexterın yeni aşkı olacak. kızın sürekli bacaklara zoom yapmalarından pek de kanka hacı olma durumu gözlemlemedim. zaten bu hatun aradığı aşka ulaşamayan ama katillere platonik aşık olma potansiyeli taşıyan rollerin insanı the bourne ultimatumda da bournea yanıktı içten içe...
    --- s5e4 spoiler ---
  • julie stiles'ın söylediğine göre cast sorumluları j harfine fena takıntılıymış. ilk yıl haricinde dizinin her sezonuna damga vuran special guest starları, adları j harfi ile başlayan kişiler arasından seçiyorlarmış.*

2.sezon - jaime murray*
    3.sezon - jimmy smits*
    4.sezon - john lithgow*
    5.sezon - julia stiles*
  • --- spoiler 5x04 ---

şimdi bu 4. bölüm benim kafamda birtakım soru işaretleri oluşturdu.

dexter rehin aldığı kızın kimliğini öğrenmek için su şişesini başka bir cinayetin delilleri arasına yerleştirdi. tamam, gayet zekice, istediği her şeyi öğrendi. ama bir süredir kayıp olan bir kızdan bahsediyoruz burada, dexter'ın tek tesellisi de kimsenin kızı aramıyor oluşuydu, kayıp ilanı verilmemiş vs. şimdi bu olayı inceleyen dedektifler "lan bu kız kim, bi araştıralım" demeyecekler mi? derlerse kızın kayıp olduğunu fark edip araştırmaya başlamayacaklar mı? başlarlarsa bir şekilde kaldığı motelin izini bulup resepsiyondaki kadına ulaşmayacaklar mı? resepsiyondaki kadın dexter'ı görmedi mi? özellikle kyle butler skandalından sonra bu adamın biraz daha temkinli hareket etmesi gerekmiyor mu?

--- spoiler 5x04 ---