şükela:  tümü | bugün
 • darkly dreaming dexter* serisinin kahramanı;
  en önemli özelliği antikahraman olmasıdır. feci başarılı bir karakterdir. polis bir kızkardeşi var. kendisi evlatlık
 • dexter kendisi. kült karakter.

  "i am dexter, boooo"
 • dexter dizisinin kahramanı sempatik seri katil. michael c. hall tarafından canlandırılmış ve ahlak sistemimizi sıkı bir testten geçirmeye zorlamış karakterdir. dexter, yalnızca gerçekten suçlu olduğunu ispatlayabildiği diğer seri katilleri öldürmekte ve bunu yaparken harry'nin kodu diye adlandırdığı koda sadık kalmaktadır. harry'nin kodu, kendisini evlatlık olarak alan polis memuru harry morgan tarafından gençliğinde dexter'a öğretilmiştir. bu koda göre, dexter, içindeki önlemez öldürme güdüsünü doğru şekilde yönlendirmeli ve sadece hakkeden kimseleri cezalandırmalıdır. ayrıca dexter, şüphe çekmemek ve yakalanmamak için rol yapmayı öğrenmeli ve normal gözükmelidir. harry morgan, dexter'in hissizliği ile başa çıkmanın en iyi yolunun rol yapmak olduğunu öğretmiş ve bu sayede dikkat çekmemesini sağlamıştır. dexter morgan, izleyicinin gözünde sempati toplamış bir karakter olsa da, gerçekte yaptığı şeylerin adalet anlayışına ne kadar ters düştüğünün farkında olmayan ve asla büyümek istemeyen bir çocuk portresi çizmektedir. günümüze kadar yaratılmış seri katil karakterleri içerisinde en sevilebilir olanı olmayı başarmıştır.
 • "csi: x" serilerinin bayık dedektiflerinin* aksine, suçlulara laf sokmak yerine eline geçirdiği şeyleri sokmayı düstur edinmiş bir adli tıp dedektifi.
 • kafamdaki anti-hero kavramına en yakın hero. edgar allan poe tadında katil. aralarındaki fark poe'nun cinayetlerindeki nedensizlik. atmosfer ve terör hemen hemen ikisinde de aynı.
 • yeni sezonda spoiler yazarken en son hangi bölümü izlemiş olanlar için "spoil" etmeyeceğini belirtmeyenleri öldürmesini bekliyorum.
 • --- çok az spoiler ---

  babası tarafından evcilleştirilmiş seri katil

  --- çok az spoiler ---
 • gittikce daha cok insanla$iyor, cok korkuyorum. dizinin devam sezonlarinda okul aile birligi ba$kani olmasindan, gobek salmasindan ve o tiksinc rita'nin yanina ta$inmasindan daha cok korkuyorum.

  yine de, rita sabah yolcu ederken bay harbor butcher* icin "i wish they hurt him" deyip arkasindan dexter'a "have a nice day" dediginde icinden "make up your mind" demesine $apka cikartiyorum.
hesabın var mı? giriş yap